Skocz do zawartości
XQS

Root LG Optimus L9 - Metoda 1

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś próbował w ogóle usunąć roota i zakończyło się to powodzeniem?

wystarczy wgrać od nowa soft

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XQS
    wystarczy wgrać od nowa soft

Jak? KDZ Updaterem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W czym problem?

Pierwszy jest taki, że w wymienionej przez Ciebie metodzie/linku nie mogę znaleźć driverów USB, poza tymi na LGP700 (L7). Co więcej jeżeli dobrze rozumiem, jakikolwiek błąd podczas patchowania oznacza koniec kariery telefonu, bez możliwości przywrócenia backup'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pierwszy jest taki, że w wymienionej przez Ciebie metodzie/linku nie mogę znaleźć driverów USB, poza tymi na LGP700 (L7). Co więcej jeżeli dobrze rozumiem, jakikolwiek błąd podczas patchowania oznacza koniec kariery telefonu, bez możliwości przywrócenia backup'a ;)

Zazwyczaj error przy flashowaniu LG SWift pojawia sie po przejściu w tryb EMERGENCY, czyli zolty ekran na telefonie z tym ze komunikatem, jeśli telefon się zawiesi wystarczy wtedy zrestartować urządzenie i wraca on do postaci w jakiej sie znajdował przed operacja.

Do wykonania backupu Telefonu i aplikacji np przed rootem, używamy LG Suit, działa doskonale, sam uzywam tego sposobu.

Musisz mieć zainstalowanie poprawnie środowisko Android SDK + sterowniki i narzedzia ADB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvbn

Hmmm Nie moge zrootować telefony tym sposobem. Wybieram w RunMe normal, nastepnie w telefonie klikam "przywroc moje dane" i potem nic sie nie dzieje. Running w konsoli caly czas sie wyswietla. Coś robię nie tak? ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zazwyczaj error przy flashowaniu LG SWift pojawia sie po przejściu w tryb EMERGENCY, czyli zolty ekran na telefonie z tym ze komunikatem, jeśli telefon się zawiesi wystarczy wtedy zrestartować urządzenie i wraca on do postaci w jakiej sie znajdował przed operacja.

Do wykonania backupu Telefonu i aplikacji np przed rootem, używamy LG Suit, działa doskonale, sam uzywam tego sposobu.

Musisz mieć zainstalowanie poprawnie środowisko Android SDK + sterowniki i narzedzia ADB

Dzięki za wszelką pomoc, ja jestem zielony w tych sprawach. A do czego potrzebuje Android'a SD i ADB? Dzięki temu mogę przeprowadzić backup'a, czy też jest to rzecz niezbędna do flashowania softu? Z tego co się domyślam to ten Android Debug Bridge umożliwia zdalne instalowanie aplikacji i kopiowanie plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XQS
    Hmmm Nie moge zrootować telefony tym sposobem. Wybieram w RunMe normal, nastepnie w telefonie klikam "przywroc moje dane" i potem nic sie nie dzieje. Running w konsoli caly czas sie wyswietla. Coś robię nie tak? ;p

Zrobiłeś update wcześniej? Jeśli tak to narazie nie ma roota dla wersji softu 10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postanowiłem wreszcie zrobić roota ale jak się okazało u mnie to w ogóle nie działa. Skrypt nie znajduje ścieżki, w telefonie nie pojawia się opcja "restore" i wszystko kończy failem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś dotarła do mnie L9-tka (wersja z plusa) i metoda w 100% skuteczna, piwko poleciało. Mam tylko problem z app2sd, otóż apka nie wykrywa mi karty, twierdzi, że "Urządzenie nie posiada zewnętrznego nośnika (...)". Ktoś wie jak to ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, root zrobiony. Zamiast męczyć się na Windowsie instalując ciul wie co i denerwować, że i tak nie działa, wystarczyło odpalić skrypt np. w Ubuntu. Bez dodatkowych sterowników czy tego oprogramowania od LG.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi