Skocz do zawartości
ms93

Rom nie bootuje, recovery padlo, komputer nie wykrywa telefonu w fastboot

Rekomendowane odpowiedzi

ms93

Probowalem zmienic ROM, recovery i SPL. Gdzies po drodze cos pomylilem - ROM zle sie wgral, wiec zrobilem nandroid restore, zeby sprobowac jeszcze raz. Niestety po przywroceniu system nie startowal. Po ekranie Android pokazuje sie czarny ekran i koniec. Po odpaleniu recovery pokazuje sie obrazek z wykrzyknikiem.

Probowalem wgrac przez fastboot recovery jeszcze raz - niestety w trybie fastboot komputer wcale nie wykrywa telefonu - co mam z tym zrobic, zeby wykryl i zebym mogl wgrac recovery przez fastboot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgrać sdk. Ale zastanawia mnie czemu masz w profilu galaxy... W ten sposób nie wiem cyz pomyliłes działy czy po prostu naprawiasz komus fona/masz równiez g1.

Od takich rzecyz sie zaczyna jak w profilu masz co innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ms93

Niezbyt duzo tu pisze, wiec nie do konca znam zwyczaje.

Rozmawiamy o G1, nie pomylilem dzialow.

Mam dwa telefony - Galaxy, ktory mam juz jakis czas i G1, ktory kupilem niedawno. Zaraz dopisze do profilu, zeby nie bylo watpliwosci.

Co masz na mysli mowiac o wgraniu SDK? Mam je wgrac do telefonu? Na komputerze mam zainstalowane SDK, bez tego przeciez nie mialbym aplikacji do obslugi fastboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, ale kto powiedizał ze jest prawidłowo wgrane. STerowniki do fastboota wgrane? co Ci pokazuje w menedżerze urządzen jak podłączysz fona w trybie fastboot. Jakie komendy wpisujesz w celu sprawdzenia cyz komp widzi fona w fastboocie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ms93

Z Galaxy dziala, wiec chyba jest dobrze wgrane.

Problem w tym, ze komputer wcale nie reaguje na podlaczenie telefonu w fastboot. Zero zmian w menedzerze urzadzen, fastboot devices nic nie zwraca.

Jak wlacze telefon normalnie, to podczas ladowania systemu, ktore sie zawiesza, telefon jest wykrywany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

galaxy wykrywa bo zainstalowałes stery. ja sie spytałem cyz zainstalowałes stery pod g1? Jak włączysz fona i podłączysz do usb to jak IC wykrywa fona? jako adb interface, albo android cos tam? adb devices na włączonym fonie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ms93

Komputer nie wykrywa jakiegokolwiek nowego urzadzenia, gdy podlacze telefon w trybie fastboot, wiec nie mam jak podac sterownikow. Nie ma nowego sprzetu, wiec nie wyswietla sie okienko z pytaniem o sterowniki.

Po normalnym wlaczeniu, w Menedzerze urzadzen telefon wyswietla sie najpierw jako "Android Phone", po czym zmienia sie w dysk wymienny, jednak nie ma dostepu do karty SD - dysk jest pusty.

adb devices nie wyswietla nic na wlaczonym telefonie, zarowno w fastboot, recovery, jak i w normalnym trybie.

Jeszcze jedno: w fastboot na chwile pokazuje sie komunikat "No Image Found" - co on znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a więc zaktualizuj sterownik do tego który pobrałes wraz z paczką sdk. Albo odinstaluj to co masz, podłącz na nowo, i ręcznie wskaż te sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ms93

Tak, jak myslalem, aktualizacja SDK wraz z instalacja nowych sterownikow nic nie dala.

W jaki sposob sterowniki moga pomoc na to, ze komputer nie zauwaza podlaczenia urzadzenia? Sterowniki sa potrzebne po wykryciu sprzetu, zeby poprawnie dzialal. W moim przypadku urzadzenia w trybie fastboot po prostu w systemie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ze tak jeszcze spytam. Masz wlaczone debugowanie usb w fonie?

Sent from my Chromatic Dream using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi