Skocz do zawartości
Pekin

[LG L9] Pytania i problemy: Aplikacje, obsługa softu, ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

xavroc

Może źle się wyraziłem. bateria się nie ładowała. Telefon pokazywał że się ładuje mimo że prąd uciekał. Niezależnie od aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tewje

Jeżeli masz ładowarkę typu "za 15 złotych" to tak może być. Nawigacja pochłania baterię w bardzo szybkim tempie. Ładowarka po prostu nie daje rady.

LG Optimus L9 + Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy blokowanie ekranu (nie wygaszanie) w jakiś sposób oszczędza baterię?

blokowanie czy wygaszenie to raczej na jedno wychodzi w stosunku do oszczędzania baterii

Co daje "ograniczenie przetwarzania w tle"? Zmieniałem w celu optymalizacji ramu i różnicy nie widzę

domyślam się że chodzi ci o dane pakietowe, czy neta po wifi, ograniczenie przetwarzania w tle blokuje neta apką w tle, czyli jak np. masz youtuba puszczonego i cos oglądasz to inny program nie korzysta z sieci, a np. zminimalizujesz youtuba a wejdziesz na neta przez przegladarke, to na youtubie nie zaladuje Ci się filmik, odcinasz neta apka w tle po prostu, do ramu to nic nie ma jedynie do wykorzystanych danych, bo nic Ci się nie synchronizuje i nie pobiera neta bez Twojej wiedzy, o to tylko chodzi

Fizyczny przycisk "home" czy jak on sie tam zwie czasem nie działa(słychać klik ale nic się nie dzieje) Też tak macie czy to tylko u mnie?

żadko ale czasem jak go lekko i z boku wciskam to slychac klik a nie zadziała, czasem też klikne raz a on odbiera jakbym go przytrzymał, no ale u mnie mógł już się trochę wyrobić po roku czasu ;) choć to rzadkie przypadki, głównie działa dobrze :)

Można zmienić rozmiar ikonek na pulpicie?

można zmieniając w build.prop dpi to zmieni Ci się cała rozdzielczość wszędzie, w tym i ikonki, albo wgrać innego launchera np. apex, nova itd. one mają funkcje zmiany ilości ikonek czy to na pulpicie czy to w menu i zmienia się ich rozmiar, można też same ikonki zmieniać itd. Ogólnie polecam zmiane launchera bo domyślny akurat jest bardzo słaby w porównaniu z apexem czy novą

Da się ustawić synchronizację tylko dla wybranych aplikacji?

da się odpowiednimi apkimi którymi blokujesz neta innym a zostawiasz co chcesz, albo wlasnie w ograniczeniu przetwarzania w tle o którym wspominałeś i na jego temat też pisałem, możesz to włączyć i wtedy każdą pozycje z aplikacją jaka tam masz możesz ograniczyć albo zezwolić i w ten sposób wybierasz co się z netem może łączyć a co nie, oczywiście w tle, czyli jakby bez Twojej wiedzy

Można ustawić tak żeby GPS włączał się z daną apką a potem wyłączał po jej zamknięciu?

oczywiście, są apki jak lama, tasker itd. programy do automatyzacji androida, tam to bez problemu można zrobić, ale po co? Jeśli apka gpsa potrzebuje to włączając ją ona sobie gps włącza, kiedy nic z gpsa nie korzysta to i on jest nieaktywny. Ja mam nonstop włączony i nic to nie szkodzi baterii czy czemukolwiek, tak jak mówie on nie działa, tylko włącza się wtedy kiedy jakaś apka go włącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xavroc
    Jeżeli masz ładowarkę typu "za 15 złotych" to tak może być. Nawigacja pochłania baterię w bardzo szybkim tempie. Ładowarka po prostu nie daje rady.

LG Optimus L9 + Tapatalk 4

Prawdopodobnie to będzie przyczyną

teweje, bartbobbb dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich od pewnego czasu mam pewien problem z moim telefonem mianowicie słychać dość uciążliwy szum podczas jakichkolwiek czynności wywołujących dźwięk. Nie chodzi tu tylko o głośnik tylni ale o wszystko, słuchawki również. Oddałem go na gwarancję do Kompu... a oni to serwisu pierwszy raz niby wina głośnika, jednak ciągle to samo oddałem drugi raz nic nie wykryli. Moje pytanie to czy mogę coś zdziałać albo co powiedzieć (bardziej szczegółowo) aby go naprawili. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś wysłać mi 2 pliki oryginalne systemui.apk i systemui.odex , bo bez przypadek usunąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiruz

Mam aktualnie simlocka na LG L9 od Orange i zastanawiam się nad jego ściągnięciem. Problem w tym że nadal mam ważną gwarancję i przypuszczam że ściągnięcie simlocka kodem jakimś z allegro spowoduje jej utracenie. Pytanie moje jest takie, czy można w jakiś sposób później powrócić do momentu w którym miało się simlocka? Backup/hard reset/wgranie innego romu? (wrazie gdybym np. potrzebował oddać go do serwisu na gwarancje)

ps. sporo czytałem odnośnie tego i owego, ale jako nowy użytkownik smartfona ciężko mi się jeszcze w tym wszystkim połapać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Info potwierdzone, że po zdjęciu simlocka kodem z allegro przyjmują na gwarancję w orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiruz

Info potwierdzone skąd? jeśli można spytać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Z tego forum, nie pamiętam w którym wątku było info. W orange tez sciągają kodem wiec to taka sama metoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi