Skocz do zawartości
Pekin

[LG L9] Pytania i problemy: Aplikacje, obsługa softu, ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się zmienić rozmiar zdjęcia w mms na większy? Zdjęcia konwertowane do wiadomości mms są małe i bardzo kiepskiej jakości. (mała rozdzielczość) Czy ta się to zmienić? Czy trzeba jakiś program do sms/mms pobrać jak tak to jaki polecacie?

Soft to ICS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w ustawieniach w wiadomościach, ustawienia mms i tryb tworzenia wybierasz wolny, wtedy więcej wejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Musisz podmienić oryginalne pliki którejś z czcionek. Nazwa musi być ta sama i uprawnienia. Kiedyś tak zrobiłem - działało. Nie pamiętam lokalizacji czcionek ale wydaje mi się że będzie to /system/fonts/ lub /data/fonts jakoś tak. Oczywiście potrzebujesz roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakim programem moge nadac te uprawnienia?

mam również duży problem z zapisywaniem stanu gry, tzn gram, resetuje relefon i savow nie ma, może być to przyczyną zamiany, pamięci wewnętrznej z zewnętrzną. Niestety nie wiem jak to naprawic

Wysłane z mojego LG-P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Może być, jeśli nie zamienia się pamięć automatycznie. Do operacji na plikach polecam Root Explorer - moim zdaniem najlepszy eksplorator plików na androida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    afflux
    Mam aktualnie simlocka na LG L9 od Orange i zastanawiam się nad jego ściągnięciem. Problem w tym że nadal mam ważną gwarancję i przypuszczam że ściągnięcie simlocka kodem jakimś z allegro spowoduje jej utracenie. Pytanie moje jest takie, czy można w jakiś sposób później powrócić do momentu w którym miało się simlocka? Backup/hard reset/wgranie innego romu? (wrazie gdybym np. potrzebował oddać go do serwisu na gwarancje)

ps. sporo czytałem odnośnie tego i owego, ale jako nowy użytkownik smartfona ciężko mi się jeszcze w tym wszystkim połapać.

Jeżeli przeszedłeś do Orange z innej sieci masz za darmo zdjęcie simlocka od Orange. Tak mówi ich punkt regulaminu, sam skorzystałem z tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Jak ustawiasz tą zmianę pamięci? SManagerem? Wszystko tak jak w poradniku i powinno działać. No chyba, że nie masz roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam roota, możliwe że problemy były przez to ze nie ustawieniem "boot" w skrypcie bo czasem aplikacje mi nie działały jak była pamięć zamieniona i trzeba było resetowac telefon, ale wolę raz na parę dni zresetowac telefon niż przechodzić gry od nowa

Wysłane z mojego LG-P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi