Skocz do zawartości
Pekin

[LG L9] Pytania i problemy: Aplikacje, obsługa softu, ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Yamakasi512: Spójrz do tego wątku:

http://forum.android.com.pl/f763/blad-zbyt-malo-miejsca-na-dysku-lg-l9-270299/index4.html

@Maxey:

Najlepiej utworzyć sobie 2 numery, tj.

Szef Priv

Szef Praca

Czytelniej i bezproblemowo :)

Edytowane przez Aramis93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxey
    otóż właśnie nie i jest to mądre bo jeśli pisze ktoś do Ciebie z numeru 2 bo taki ma ze sobą, to na który numer Ty byś automatycznie odpisywał? Wszystko jest ok i do każdego numeru jest osobny wątek, też tak mam i jest to normalne.

Odpisywałbym na ten numer, na który bym chciał. Analogicznie jak w przypadku, gdy chcę zadzwonić do osoby, u której mam zapisane 2 numery - wyświetla się okno wyboru (tylko raz/zawsze). Szkoda, że tak to nie działa.

Choć w moim przypadku właściwie dzwonię i wysyłam smsy zawsze pod jeden numer (Orange, bo ja mam taniej), a odpowiedzi dostaję z drugiego (Play, bo ta osoba ma taniej). Nic nie mogę poradzić na to, że ktoś używa dualsima.

@Aramis93

Ja wiem, że czytelniej i bezproblemowo, tylko mi chodzi wyłącznie o ciągłość wątku, a tu tak czy inaczej smsy przychodzące mam w jednym, a wychodzące w drugim.

Trudno panowie, najwyraźniej muszę z tym żyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, czy jest możliwość wybierania głosowego kontaktów w tym modelu tel. ew. jeśli nie ma, czy jest jakaś inna opcja, możliwość. Ktoś pytał o to kiedyś, ale nie było odpowiedzi, nie znalazłem. Dzięki, za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krisstof, spróbuj tej aplikacji:

http://adf.ly/pG0oN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem od niedawna posiadaczem tego telefonu, lecz mam kilka pytań na jego temat.

1.Czy istnieje jakiś sposób na usunięcie aplikacji takich tak : gry play, nawigacja, książki play?

2. Niezbyt podoba mi się dostępny program do obsługi sms, czy da się go jakoś usunąć i zainstalować coś bardziej przydatnego?

3. Nie działa mi widget email. Zamiast wiadomości z poczty wp otrzymuje wyłącznie sam spam.

4. Co polecacie do zarządzania pamięcią ram na tym telefonie? Obecnie mam Clean master

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1.Czy istnieje jakiś sposób na usunięcie aplikacji takich tak : gry play, nawigacja, książki play?

jeśli nie można normalnie ich usunąć, to jedynie root i jakiś program typu titanium backup i usuniesz bez problemu

2. Niezbyt podoba mi się dostępny program do obsługi sms, czy da się go jakoś usunąć i zainstalować coś bardziej przydatnego?

nic trudnego, w sklepie play jest pełno różnych programów do sms, wystarczy poszukać odpowiedniego, który Ci się najbardziej podoba, ustawić go potem jako domyślny i gotowe

4. Co polecacie do zarządzania pamięcią ram na tym telefonie? Obecnie mam Clean master

nie są tego typu programy zbyt potrzebne, bo android sam zarządza ramem, jednak jeśli chcesz mieć nad tym porządną kontrolę to polecam greenify do tego po roocie greenify donate i masz władze nawet nad aplikacjami systemowymi. Greenify to nie typowy taskkiller tylko taki zamrażacz, super sprawa bo apki nim zamrożone same się nie wybudzają jak normalnie ma to miejsce, a jednak można ich bezproblemowo używać.

3. Nie działa mi widget email. Zamiast wiadomości z poczty wp otrzymuje wyłącznie sam spam.

tutaj nie bardzo wiem dlaczego tak jest, bo z widgetu do maila nie korzystam, ale jak spam dochodzi to i wiadomości powinny, bo spam to również wiadomości. A nie działa tylko widget? program do maila działa normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

jeśli nie można normalnie ich usunąć, to jedynie root i jakiś program typu titanium backup i usuniesz bez problemu

Zastanawiałem się nad rootem. Czy istnieje obecnie jakiś już sprawdzony rom, który znacznie poprawia komfort korzystania z telefonu? JAk wygląda kwestia gwarancji?

nic trudnego, w sklepie play jest pełno różnych programów do sms, wystarczy poszukać odpowiedniego, który Ci się najbardziej podoba, ustawić go potem jako domyślny i gotowe

No korzystałem kiedyś z go sms, lecz myślałem, że pojawiło się coś lepszego.

nie są tego typu programy zbyt potrzebne, bo android sam zarządza ramem, jednak jeśli chcesz mieć nad tym porządną kontrolę to polecam greenify do tego po roocie greenify donate i masz władze nawet nad aplikacjami systemowymi. Greenify to nie typowy taskkiller tylko taki zamrażacz, super sprawa bo apki nim zamrożone same się nie wybudzają jak normalnie ma to miejsce, a jednak można ich bezproblemowo używać.

Ok dzięki wielkie za radę.

tutaj nie bardzo wiem dlaczego tak jest, bo z widgetu do maila nie korzystam, ale jak spam dochodzi to i wiadomości powinny, bo spam to również wiadomości. A nie działa tylko widget? program do maila działa normalnie?

Otóż jak dodaję konto w aplikacji email na telefonie, to po zalogowaniu momentalnie zaczyna ściągać mi 10tki wiadomości spamowych. Żadnych z normalnymi treściami, które widnieją na mojej poczcie. Tylko sam dziwny spam, którego też nie widzę na poczcie jak się loguje na kompie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zastanawiałem się nad rootem. Czy istnieje obecnie jakiś już sprawdzony rom, który znacznie poprawia komfort korzystania z telefonu? JAk wygląda kwestia gwarancji?

Posiadając ROOTa nie tracisz gwarancji, jest bardzo łatwo go zdjąć tak, żeby nie pozostawiło to śladu. Co do ROMu - każdy ma swoje sprawdzone rozwiązania, i każdy nastawiony jest na coś innego. Musisz próbować, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie :)

Pamiętaj, że do wgrania custom romu musisz mieć odblokowanego bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, dalej borykam się z z problemem email. Chodzi o to:

Otóż jak dodaję konto w aplikacji email na telefonie, to po zalogowaniu momentalnie zaczyna ściągać mi 10tki wiadomości spamowych. Żadnych z normalnymi treściami, które widnieją na mojej poczcie. Tylko sam dziwny spam, którego też nie widzę na poczcie jak się loguje na kompie.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może są pokopane jakieś ustawienia? Tak tylko się domyślam. A ja mam pytanie czy można zrobić tak że kiedy dostaje sms czy ktoś dzwoni to ekran się nei włączał tylko dla przykładu naciskam power i dopiero ekran się wybudza? Ostatnio coraz częściej tak mam że jak trzymam fona w kieszeni to mi dotyka o nogę i się włącza 500 aplikacji albo wysyłam sms albo do kogoś dzwonię.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi