Skocz do zawartości
Pekin

Rozwiązanie problemu z podłączeniem telefonu do komputera (sterowniki MTP)

Rekomendowane odpowiedzi

Pekin

Osobiście wszystkie działania podejmowałem na Win 7 64 bit i LG L9.

Bardzo dużo nowych telefonów z androidem wymaga sterownika MTP do poprawnego działania łączności Telefon -> Komputer przy pomocy kabla USB. Ze sterownikami tymi (jak wyczytałem w internecie) bardzo dużo osób ma problem, nie mogą się zainstalować na naszych komputerach, wyskakują błędy itp itd.

Jeśli próbowałeś już:

- instalować sterowniki automatycznie

- instalować sterowniki ręcznie

- reinstalować sterowniki

- testować wszystkie gniazda usb

- wyłączać antywirusa

- resetować telefon/komputer

- robić hard reset telefonu

- instalować LG PC Suite

- aktualizacji sterowników ręcznie

i wszystko na marne - są trzy sposoby. Jeden z nich u mnie nie zadziałał, ale być może komuś tu zadziała. Drugiego nie miałem możliwości nawet przetestować ale o tym później.

1 SPOSÓB:

Najnowsze i aktualne sterowniki MTP posiada najnowszy Windows Media Player dostępny dla różnych wersji systemu pod adresem:

Get Windows Media Player - Microsoft Windows

Jest to źródło oficjalne i takie też podaje ;)

Po instalacji takiegoż pakietu i restarcie komputera wg. pewnych informacji w internecie wszystko powinno działać. Jednak ja posiadałem już WMP 12 i przy próbie instalacji wyskakiwało mi okienko:

Zatem ze sposobu zrezygnowałem.

2 SPOSÓB:

C\:Windows\INF\wpdmtp.inf. Po usunięciu tego Windows nie chce już instalować MTP Usb device, a instaluje zwykłą pamięć masowa. ZAPAMIETAJ, ze to bardzo niebezpieczna sprawa, więc koniecznie skopiuj sobie ten plik obok, żeby w razie czego moc go przywrócić, czyli najlepiej zwyczajnie zmień temu plikowi nazwę na wpdmtpCOŚTAMCOŚTAM.inf. Po tym restart.

Powinno zadziałać. Kiedy ja chciałem to zrobić - zaskoczenie. W moim folderze nie było takiego pliku. A powinien być zarówno z rozszerzeniem .inf jak i .PNF.

Były jedynie takie pliki:

czyli z dodatkową końcówką "hw". Po ich usunięciu nic się nie zmieniło.

3 SPOSÓB (w końcu zadziałał!):

Skoro nie mamy takich plików to trzeba tak zakombinować żeby mieć. Jeśli macie innego Windowsa niż 7 64 bit poproście żeby ktoś ze znajomych z takim systemem jak wasz przesłał wam te pliki. Ja niżej podaję linka do downloadu takich plików na Win 7 64 bit. Ściągamy, rozpakowujemy, wklejamy do C:\Windows\inf i uruchamiamy komputer ponownie.

Download:

Desktop.rar - Speedy Share - upload your files here

Podłączamy swój telefon, wybieramy opcję "Oprogramowanie LG" i czekamy - wyświetla się informacja o instalowaniu sterowników. Czekamy, czekamy - Sterowniki zostały zainstalowane poprawnie!

I w końcu naszym oczom ukazuje się długo wyczekiwany moment:

Aby sklecić ten amatorski poradnik 2 dni kopałem w internecie na najróżniejszych stronach, nie zawsze w języku angielskim (nie wspominając o polskim). Nigdzie nie było rzeczowo podane co trzeba zrobić, metodami prób i błędów doszedłem do finiszu. Przyznaję, że dziś chciałem już robić format ;)

Mam nadzieję, że oszczędzę choć kilku osobom nerwów i zachodzenia w głowę "co zrobić".

Powodzenia!

Edytowane przez XQS
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie żaden ze sposobów nie pomógł. Dopiero coś czego kompletnie nie brałem pod uwagę pomogło a mianowicie przepięcie kabla z USB 3.0 do 2.0. Po tym zabiegu wszystko zaczęło działać tak jak powinno.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie żaden ze sposobów nie pomógł. Dopiero coś czego kompletnie nie brałem pod uwagę pomogło a mianowicie przepięcie kabla z USB 3.0 do 2.0. Po tym zabiegu wszystko zaczęło działać tak jak powinno.

Pozdrawiam.

Potwierdzam, u mnie było to samo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bigmar

Niestety, żaden z podanych tu sposobów u mnie nie zadziałał.

Komputery z win 8 i win 7 nie widzą telefonu.

Po podłączeniu na telefonie wyświetla się "oprogramowanie LG" i "Sprawdzanie sterownika PC"

Sprawdzanie po pewnym czasie się wyłącza ale w komputerach żadnej reakcji.

Dodam, że ma to miejsce od powrotu L9 z serwisu, gdzie wymieniono płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazł ktoś może jakiś sposób na to? U mnie również żaden z tych sposobów nie działa poprawnie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alczan

U mnie na moim Galaxy Ace 2 zadziałało wyczyszczenie danych w aplikacji MTP(Ustawienia-Menedżer aplikacji-Wszystkie-Aplikacja MTP-wyczyść dane) i od razu Windows 7 zainstalował sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem z lg l9 taki sam jak tutaj http://forum.android.com.pl/f763/uwalony-telefon-na-sofcie-jelly-bean-276907/ próbowałem tą metoda z pc suite ale nie chce mi wykryć telefonu czy ktoś mógłby mi pomóc.

Edytowane przez czysty76
    pamiętaj, że do podziękowań jest system piwny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janflo
    Niestety, żaden z podanych tu sposobów u mnie nie zadziałał.

Komputery z win 8 i win 7 nie widzą telefonu.

Po podłączeniu na telefonie wyświetla się "oprogramowanie LG" i "Sprawdzanie sterownika PC"

Sprawdzanie po pewnym czasie się wyłącza ale w komputerach żadnej reakcji.

Dodam, że ma to miejsce od powrotu L9 z serwisu, gdzie wymieniono płytę główną.

Witam.To samo u mnie.Tel.odebrany z naprawy(pł.głównej) i zero widoczności przez PC.

Jedynie LG On Screen Phone widzi i wyświetla ekran fona.Ale by znów zrootować potrzebne USB.

Istna tragedia z tymi serwisami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odkopie to i powiem wam gdzie w 90% przypadku lezy wina. W kablu USB. Wlasnie probuje podpiac swojego htc one i nic nie pomaga do poki nie zmienie kabla usb. Na jednym moge sie ze... i nic nie pomoze podpinam drugi i dziala bez problemu nic nie trzeba kombinowac. Tak wiec polecam sprawdzic kable

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi