Skocz do zawartości
Sierran

Smart Tags - Poradnik zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem napisać coś od siebie bo może się przydać innym. Jak dobrze wiemy Smart Connect domyślnie współpracuje tylko i wyłącznie z tagami (tzw. Smart Tags) od Sony, nie są one tak drogie lecz zawsze idzie wyrwać tagi taniej. Ostatnio kupiłem kilka tagów (TAGI NFC /NTAG203/ NOKIA-SAMSUNG-MOTOROLA /BRYLOK (2809444872) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) Podaje link bo cena nie wysoka a wykonanie dobre i działają :)

Do zaprogramowania potrzebny nam będzie program https://play.google.com/store/apps/details?id=com.connecthings.tagwriter. Uruchamiamy program, wybieramy write i następnie "URL". Jako adres podajemy:

semc://liveware/A1/1/NT1/1/smarttags1 dla Niebieskiego (Samochód)

semc://liveware/A1/1/NT1/2/smarttags1 dla Czerwonego (Dom)

semc://liveware/A1/1/NT1/3/smarttags1 dla Czarnego (Sypialnia)

semc://liveware/A1/1/NT1/4/smarttags1 dla Białego (Praca)

Po zaprogramowaniu nasz tag będzie widoczny jako Oficjalny NFC Smart Tag od Sony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MarqSz

Można też użyć programu NFC ReTag Free - ma on specjalną opcję "Write smarttag for sony devices". Można wybierać "pod kolor", co ciekawe kolorów jest chyba 8. Może być przydatne przy zakupie "obcych" tagów, jak np. te: TAGI NFC /NTAG203/ NOKIA-SAMSUNG-MOTOROLA /BRYLOK 6,50zł za sztukę, bardzo dobrze wykonane (właśnie mam 6szt na biurku).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a3z4

Zamówiłem 4 tagi po 6,50zł za sztukę, zaintalowałem ReTag Free i... nic. Telefon w żaden sposób nie chce ich wykryć, zetknął się już ktoś z takim problemem? Dodam że używam romu Alienware 1.4 od #####.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MarqSz

Komunikację NFC w ustawieniach włączyłeś?

Dotykasz telefonem do taga ew. odwrotnie, czy tylko przybliżasz? Do której części telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a3z4

Tak, NFC i wszystko co potrzebne włączyłem. Tag dotykam do telefonu pod aparatem, aczkolwiek próbowałem już wszędzie gdzie to tylko możliwe.

Dodam że próbowałem już czterech aplikacji (jedną z nich była ta wymieniona w pierwszym poście) i nic. :(

Edytowane przez a3z4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MarqSz

W stockowym firmware masz Smart Connect (wcześniej LiveWare) do zarządzania tagami. W każdym razie jakaś apka powinna się odezwać. Ale jak masz obce tagi, to powinieneś pierw przeprogramować je ReTagiem. Tak więc ja bym włączył NFC, uruchomił ReTag i spróbował sczytać i oprogramować jako sony.

U mnie chwyta około 1cm od obudowy, powyżej obiektywu.

Edytowane przez patison881
    Cytowanie posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi