Skocz do zawartości
e-daniel

[new leak] JB 4.1.2 STOCK XXLSA deodexed root

Rekomendowane odpowiedzi

EdiMar

Kernele PhilZ są dedykowane do konkretnego romu. Te najnowsze są do romu LSA i LS7. Ściągasz kernel pasujący do Twojego romu. W obu plikach jest ten sam kernel, tylko plik z rozszerzeniem .zip wgrywasz przez CWM a plik z rozszerzeniem .tar md5 przez Odin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Standardowy brandowany rom Plusa 4.0.4

@Gregs już mi wszystko wytłumaczył jak zdjąć brand itd.

Tylko chodzi mi o to że potrzebuję od razu zrobić Roota na telefonie i wgrać CWM,dostałem informację że wgrywając kernel od PhilZ-a od razu będe miał Roota i CWM wgrane,później wystarczy tylko wgrać rom który chce przez CWM.

Więc ponawiam pytanie czy ten kernel który podałem jest odpowiedni do romu z tego tematu i czy dzieki niemu też od razu będe miał roota i cwm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając wcześniej CyanogenMod 10 mogę od razu instalować ten ROM przez CWM ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom super. Nie działają mi jednak dwie aplikacje: Note S i Sklep Play :( O ile note s to mam gdześ o tyle sklepik by się przydał >:(

Spróbuję jeszcze ra zainstalować rom - w przypadku LS7 pomogło ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko chodzi mi o to że potrzebuję od razu zrobić Roota na telefonie i wgrać CWM,dostałem informację że wgrywając kernel od PhilZ-a od razu będe miał Roota i CWM wgrane,później wystarczy tylko wgrać rom który chce przez CWM.

Więc ponawiam pytanie czy ten kernel który podałem jest odpowiedni do romu z tego tematu i czy dzieki niemu też od razu będe miał roota i cwm?

Więc jeszcze raz powtórzę, że kernel podany przez Ciebie w poscie #25 możesz flashować tylko na ROM XXLRI. Nie jest to kernel na XXLSA. Nadal nie napisałeś jaki masz ROM.

Jeżeli masz któryś z ICS np. XXLRI to flashujesz na niego kernel np. PhilZ przeznaczony dla ROMu XXLRI, uzyskując w ten sposób root i CWM i bezpieczny kernel. Następnie postępujesz krok po kroku wg instrukcji w pierwszym poście, gdzie po flashu tego ROMu (XXLSA) uzyskujesz od razu stockowy kernel modyfikowany przez PhilZ wraz z rootem i CWM. Więc po flashu tego ROMu nie ma potrzeby flashu kernela, bo jest on już zawarty w tym ROMie.

Nie ma pogrzeby zdejmowania brandu do zmiany ROMu.

Mając wcześniej CyanogenMod 10 mogę od razu instalować ten ROM przez CWM ?

Tak, możesz.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    titus78

wejdź w ustawienia/informacje o urządzeniu i podaj jaką masz wersję, bo odpowiedź standardowy brandowany rom Plusa to żadna wskazówka, do tej wersji ściągniesz odpowiedni kernel i tak będziesz mieć roota i przez CWM bezpiecznie wgrasz co tylko chcesz

edit: kolega trochę mnie wyprzedził we wcześniejszym poście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeeep

Wszystko w tym roomie jest ok!Wszystkie aplikacje działają prawidłowo.Jeśli komuś źle działa to znak ze źle zainstalował ten room.:przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, wgrałem wszystko zgodnie z instrukcją - wydaje się być romik ok, ALE....nie działa prawidłowo nagrywanie video - już to wyjaśniam - kamera łapie ostrość i działa auto przysłona IRIS (ustawianie jasności) tylko przed włączeniem przycisku nagrywaj. Podczas rejestracji video wartości ostrości i przysłony nie zmieniają się, są ustawione na sztywno tak, jak ustawiliśmy przed rozpoczęciem nagrywania. Reasumując nie działa autofocus i autoprzysłona podczas nagrywania video. Jakieś pomysły? reszta bugów to detale typu części znaków przeniesione do następnej lini (np. w opcjach aparatu oraz w aplikacjach np. pod ikoną koperty "wiadomości" litera "i" jest na dole.... resztę bugów na pewno wyłapię później....pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będe wgrywał przez odina ten rom http://forum.android.com.pl/f436/polski-4-0-4-xeo-oficjalny-200070/ ponieważ najpierw muszę się pozbyć brandu.

Więc będe wrzucał kernel na ten rom,czyli jak dobrze zrozumiałem to szukać wersji pod LRI(takie samo oznaczenie jakie jest w romie który wrzucę przez odina).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, wgrałem wszystko zgodnie z instrukcją - wydaje się być romik ok, ALE....nie działa prawidłowo nagrywanie video - już to wyjaśniam - kamera łapie ostrość i działa auto przysłona IRIS (ustawianie jasności) tylko przed włączeniem przycisku nagrywaj. Podczas rejestracji video wartości ostrości i przysłony nie zmieniają się, są ustawione na sztywno tak, jak ustawiliśmy przed rozpoczęciem nagrywania. Reasumując nie działa autofocus i autoprzysłona podczas nagrywania video. Jakieś pomysły? reszta bugów to detale typu części znaków przeniesione do następnej lini (np. w opcjach aparatu oraz w aplikacjach np. pod ikoną koperty "wiadomości" litera "i" jest na dole.... resztę bugów na pewno wyłapię później....pozdro.

Znany bug kamery w wyciekach JB. W customach opartych na wyciekach juz sobie z nimi radzą wiec i w tym przypadku pewnie będzie podobnie. Pewnie jest też podobna modyfikacja, jak nie na tym forum to na xda-developers. Osobiście używam aplikacji Camera ICS gdzie problem nie występuje

---------- Post dołączono o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Będe wgrywał przez odina ten rom http://forum.android.com.pl/f436/polski-4-0-4-xeo-oficjalny-200070/ ponieważ najpierw muszę się pozbyć brandu.

Więc będe wrzucał kernel na ten rom,czyli jak dobrze zrozumiałem to szukać wersji pod LRI(takie samo oznaczenie jakie jest w romie który wrzucę przez odina).

Dobrze kombinujesz ale na około. Znajdź kernel np. od PhilZ na ROM, który posiadasz obecnie (brandowany). Nie będziesz musiał robić flashu ROMu dwa razy (do innego ICS i do JB)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi