Skocz do zawartości
Gość Sekator

Mój telefon nie wstaje po flashu,wgraniu kernela,moda itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie\Panie,

postanowiłem założyć dla Was ten temat.Jest to temat w którym będzie mogli pisać o swoich problemach z Waszymi Samsungami Note 2,o problemach po flashu,zmianie kernela,tematu itp. i uzyskać tu pomoc i poradę.

Temat ten powstaje dlatego byście nie musieli zakładać nowych o podobnej tematyce,by nie było w dziale kilku tematów niemalże identycznych.

Ps.Proszę byście do swoich postów dopisywali tytuł pogrubioną czcionką-będzie łatwiej je odróżnić

Każdy nowy temat założony o problemie z Note 2 będzie automatycznie zamykany przez moderatorów.

Pozdrawiam

Sekator

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Essio

Po wgraniu N7100XXALJ3_N7100OXXALJ4_XEO fon wisi na logo SAMSUNG.

Załączam screena z odina, ściągam inną wersję romu. Który rom będzie 3 plikowy?

post-51454-14255713357742_thumb.jpg

Macie pomysł co nie tak?

Wcześniej wgrywałem romy dla I9100, I9300 i N7000 i problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dexter

No to wgraj inny jeszcze raz, co za filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxpl1

Spróbuj jeszcze zrobić wipe. Czasem pomaga.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Wipe trzeba zrobic, mialem to samo

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Essio

Wipe również chciałem zrobić jednak telefon nie chciał wejść w recovery.

Dopiero wciśnięcie klawiszy do recovery i puszczenie samego power (pozostałe klawisze trzymałem) rozwiązało problem.

O tym sposobie nie wiedziałem. Teraz już wiem, telefon wstał i zabawy ciąg dalszy.

Także piwa lecą... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom5

Witam,

Problem mam taki: telefon otrzymałem z francuskim CSC (XEF), więc zmieniłem na XEO programem CSC Select. Wgrałem też oficjalny rom dla Polski - XXALJ3. Niestety po tej operacji Kies wyświetla znany wszystkim komunikat o braku możliwości aktualizacji tego urządzenia, ale też dodatkowo na samym końcu w nawiasie (za wersją firmware) jest "xxx" - powinien tam być chyba wpisany kod CSC, np. XEO czy XEF?

Mimo, że po zmianie CSC wipe był automatyczny, robiłem dodatkowo wipe z poziomu telefonu i później z recovery (cache, user data).

Dodatkowo zauważyłem, że w programie Check Fus na telefonie w polu Product Code jest wyświetlony napis "Not Active". Normalnie jak rozumiem powinien tam być wyświetlony pełny kod produktu - czyli w przypadku Francji - GT-N7100TADXEF. Wydaje mi się, że to może być źródłem tego problemu, ale nie mam pojęcia jak to się stało, że tego tam nie ma, a tym bardziej czy i jak mogę ten PC gdzieś "ręcznie" wpisać?

Edytowane przez tom5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy. Miałem już zrootowany telefon i Omegę 7.3 na pokładzie. Chciałem ją updatować do v 8.0. Telefon zrebootowałem do recovery. Wykonałem data factory reset, wipe cache + dalvik, forma system. Nastepnie narzędziem stąd: [Tool][Aroma]-Mega Wipe-Super Wipe-Factory Reset-Simple Wipe[All-in-One] - Page 3 - xda-developers wykonałem dodatkowo MEGA wipe na końcu skryptu była zaznaczona opcja reboot (nie zastanowiłem się i nie odkliknąłem jej, myśląc, że telefon wystartuje do recovery). Telefon zaczął się ponownie uruchamiać - prawdopodobnie szukając ROMU, którego nie ma. I teraz mam problem, nie mogę wejść do recovery - nie wiem czy nie mam szcześcia, aby wejść, czy po prostu nie mogę - wchodzę natomiast w dwnload mode. Pytanie: Czy mogę bezpiecznie Odinem wrzucić soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Essio

@kamilloo83

Jak Ci Odin wykryje port to śmiało wrzucaj stock.

To standard u mnie i pewnie nie jednego lubiącego się bawić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miałem już zrootowany telefon i Omegę 7.3 na pokładzie. Chciałem ją updatować do v 8.0. Telefon zrebootowałem do recovery. Wykonałem data factory reset, wipe cache + dalvik, forma system. Nastepnie narzędziem stąd: [Tool][Aroma]-Mega Wipe-Super Wipe-Factory Reset-Simple Wipe[All-in-One] - Page 3 - xda-developers wykonałem dodatkowo MEGA wipe na końcu skryptu była zaznaczona opcja reboot

A po co ty to wszystko robiłeś ? Jeżeli miałeś już omege to update beż wipe'ów, normalnie instalujesz a w Aromie automatycznie idzie wipe dalvic oraz cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi