Skocz do zawartości
Gość Sekator

Mój telefon nie wstaje po flashu,wgraniu kernela,moda itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

PROBLEM Z IMEI I BRAK SIECI NA STOCKU

Mam taką sprawę, kupując notka na andku 4.3, wgrałem TWRP i zrobiłem backup efs zaznaczając tylko efs, utworzył mi się backup wielkości ponad 800mb co mnie zdziwiło bo zazwyczaj było to kilka kb. Ale idźmy dalej. Pobrałem z sammobile oficjalnego 4.4.2 i wgrałem go przez odina, dalej jak zawsze recovery i w końcu rom czyli phantom 13 tnc, później potestowałem również inne. Wszystko ładnie pięknie z imei problemów nie było. Wczoraj postanowiłem wrócić z romu phantom 13 na oficjalnego i go zrootowac,wywalić co niepotrzebne. Więc odin i flash 4.4.2, jednak po tym okazało się, że zapomniałem o full wipe, więc powtórka ale z wipe 4 pierwsze opcje + internal i niby wszystko poszło ok. Później root, instalacja TB, zamrożenie knoxa i nadal ok. Dziś rano używam telefonu a tu nagle brak sieci, brak imei, gdy uruchamiam tryb samolot to już nie da się go wyłączyć. Mówię dobra mam kopie efs i odpalam TWRP i restore a tutaj nie widzi paczki z efs chodź fizycznie widzą ją apki file manager i komputer. Próbowałem przezucac do folderów TWRP ale nadal nic. Skolei, gdy sflashuje phantoma wraca imei. Mam również kopie efs robione przez arome podczas instalacji customów. Wybaczcie za tą małą historie ale niekiedy łatwiej znaleść przyczynę.

Edit: 

Po ponownym flashu stocka w Odinie jest dobrze, może metoda instalacji SU ma znaczenie?

Edytowane przez Stryczek87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem zrootowaną wersję 4.4.2. działała dość długo bez problemów.

Dziś chciałem zrobić zdjęcia przy aucie, połozyłem telefon na chwilę (2 min ?) w aucie (gorącym), wracam a tu telefon ma pętlę od "Samsung Galaxy Note 2 GT-N7105" potem "ta dada tam tam" i znów "Galaxy Note 2 GT-N7105" i tak w kółko.

Najpierw wyjęcie baterii na 30 min. + ochłodzenie go w klimatyzowanym pomieszczeniu. Po powrocie już tylko stoi na napisie "Galaxy Note 2 GT-N7105".

Wszedłem w recovery, full wipe - niestety nie pomogło.

Podłączyłem się ODIN, zainstalowałem stocka 4.4.2, potem full wipe - niestety bez zmian

Spróbowałem metodę z pierwszych postów, dot. "Broken cache partition / recovery", nawet wystartował, "aktualizacja systemu operacyjnego Android", uruchomił sie .... niestety, podczas konfiguracji systemu, po jakiś 3-4 minutach od włączenia sam się wyłączył i stan jak na początku :(

Nie ma problemów z podłączeniem się ODIN, oprogramowanie wgrywa się bez problemów.

Co jest, jakieś zabezpieczenie termiczne się włączyło i nie chce puścić, czy jak ?

Edytowane przez langolier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj 3-plikowca z PIT'em. Jak to nie pomoże to niestety wina pamięci flash.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj 3-plikowca z PIT'em. Jak to nie pomoże to niestety wina pamięci flash.

OK, ale:

1) skąd go wziąć i co powoduje ów "PIT" ?

2) czy sądzisz, że to wina softu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem skąd wziąć dla Twojego modelu. W tym dziale jest tylko dla N7100. Musisz chyba szukać na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 99,99% to problem z baterią: żona też ma N7105, pożyczyłem baterię od niej i udało mi się skonfigurować telefon od nowa. Jej na mojej baterii też dziwacznie się zachowywał (podobnie jak mój).

Bateria zamówiona i, mam nadzieję, problem rozwiązany !

Edit: dokładnie jw. Jeszcze poczekam na Note 4

Edytowane przez langolier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam taki problem że po wgraniu romu telefon uruchamia się normalnie i jest ok. Ale gdy wyłącze telefon i chce ponownie włączyć telefon wisi na napisie Samsung Note II...   Powiedzcie mi od czego to może być i co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@Mateusz Mal
    Hmm... Może to problem z recovery a nie z romem?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cześć,
    Parę dni temu próbowałem przeprowadzić flasha N7100 do skockowego romu z samsung-update:
    Galaxy Note 2 (International) GT-N7100 PRT N7100XXUFOB1 44.png 4.4.2 19.02.2015
    Wgrywałem przez Odin3_v3.10.7. W czasie fleshowania wystąpił jakiś błąd i flash się nie powiódł. Próbowałem różnych romów przez różne porty USB i różne Odiny. Telefon nie wchodził w Recovery, jedynie w Download Mode. Po wielu wątkach przeczytanych udało mi się wgrać przez Odina philz_touch_5.15.0-n7100. Kombinowałem też z plikiem PIT 16gb ale bez skutku.

Wgrywanie jedno-plikowego romu

<ID:0/004> Added!!
    <ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
    <ID:0/004> File analysis..
    <ID:0/004> SetupConnection..
    <ID:0/004> Initialzation..
    <ID:0/004> Get PIT for mapping..
    <ID:0/004> Firmware update start..
    <ID:0/004> SingleDownload.
    <ID:0/004> sboot.bin
    <ID:0/004> NAND Write Start!! 
    <ID:0/004> FAIL!
    <ID:0/004> 
    <ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

re-partition

<ID:0/004> Added!!
    <ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
    <ID:0/004> File analysis..
    <ID:0/004> SetupConnection..
    <ID:0/004> Initialzation..
    <ID:0/004> Set PIT file..
    <ID:0/004> DO NOT TURN OFF TARGET!!
    <ID:0/004> FAIL!
    <ID:0/004> 
    <ID:0/004> Re-Partition operation failed.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Wipe oczywiście nie działa. Czy możecie mi pomóc? Próbowałem z 4-plikowym romem z wątku http://forum.android.com.pl/topic/79958-lista-stockowych-romow-do-galaxy-note-ii/ ale telefon dalej leży.

znalazłem 4plikowy rom z plikiem PIT, w Odinie nie ma errora, ale proces staje w miejscu:

rjS7B.jpg

Proszę o pomoc bo nie wiem co jeszcze moge zrobić żeby tą cegłę wskrzesić.

//edit - przypadkowo podwoiłem post

//edit 2 - solved! okazało się że telefon jest koreańską podróbką i wgrywałem rom N7100 a powinienem SHV-250L

Edytowane przez swinkaszynka
    Grafikę umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siema, mialem bodajze wgrana wersje 7.0, ale ogolnie to byl chyba jakis modzony droid i stwierdzilem ze wywalam te /ciach/... sciagnalem odina i rom jedno plikowy pod galaxy n7100 i zaczalem proces wgrywania, niestety wywala mi blad przy zapisie, a pasek postepu na tel jest w miejscu satru, nic sie nie dziele, a ja mam teraz unieruchomiony tel... chcialem wgrac 4.2.2 bodajze, albo 4.4 juz nie pamietam bo przegladalem tego sporo 

dodana zawartość

complete (write) operation fail tak brzmi wyswietlany blad...

sciagnalem tez jakis rzekomo ratunkowy 4 plikowy rom, ale to /ciach/ na starcie i odrazu fail sie wyswietla zaraz po nand wriete start

dodana zawartość

obecnie znow proboje ten pierwszy jedno plikowy rom tylko na innej wersji odin 3.07, a wczesniejsza to byl 3.11 bodajze. 

jest cos takiego w informacjach 

<ID:0/003> Get PIT for mapping..
    <ID:0/003> Firmware update start..
    <ID:0/003> sboot.bin
    <ID:0/003> NAND Write Start!! 
    <ID:0/003> tz.img
    <ID:0/003> system.img

z tym ze od 10 min nic sie nie dzieje

nawet pasek stanu nie drgnal...

dodana zawartość

zainstalowalem twpr i obecnie kompiujej rom na tel

dodana zawartość

twrp nie widzi plikow zip... no i teraz to juz internet nie daje mi odpowiedzi na ten problem... pomozcie, bo tel mam unieruchomiony...

Edytowane przez Gwozdek
    Nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi