Skocz do zawartości
Gość Sekator

Mój telefon nie wstaje po flashu,wgraniu kernela,moda itp.

Rekomendowane odpowiedzi

bo chiałem użyć skryptu do zamiany sdcard na internal memory i odwrotnie i chiałem też wszystko wyczyścic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yary

Ja miałem problem po wgraniu któregoś z custom kerneli. Telefon się zrebootował i potem utknął na napisie Samsung. Flashowanie oryginalnego ROMu ani innego kernela nic nie dawało- Odin pokazywał pomyślnie przeprowadzone flashowanie, ale Notka utykała na w/w napisie. Rozwiązanie znalazłem w końcu tu:

[FIX] Broken cache partition / recovery ( Mobile ODIN, Triangle Away ) - xda-developers

Problem opisany jako 'uszkodzona partycja cache/recovery'. Wg autora może się tak stać po użyciu Mobile Odina lub Triangle Away ze względu na błąd w niektórych metodach rootowania. Wystarczy wprowadzić urządzenie w tryb Download Mode, odpalić na kompie Odina, w PDA wrzucić plik z pierwszego postu powyższego linku, podpiąć telefon i wrzucić w Odinie Start.

Ta metoda u mnie pomogła, a już myślałem że uwaliłem Notkę;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Face

Z reguły pomaga wejście w recovery i wykonanie wipe data i wipe cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Notatka od Moderatora: Face
    wykrzyk.png Odpowiadając na post bezpośrednio nad swoim nie stosujemy cytatów. Chyba czas sobie przypomnieć regulamin Forum ;)

OK, sory. W każdym razie co mam zrobić, wgrałem kilka kerneli, robiłem wipe itd i dalej nic, cały czas wisi na logu samsunga... Wgranie romu 1 plikowego coś pomoże? da ktoś link do 3-plikowego? Edytowane przez Marusiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Essio

@Marusiak

Śmiało wgrywaj 1 plikowca. Ja się nie spotkałem z 3 plikowcem do SGN2

Miałem podobny problem i wgrałem 1plikowca z pitem i zaznaczonym Re-partition.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

trochę późno, ale zrobiłem to samo i działa, masz piwo, swoją drogą to przydałoby sie w 1 poście kilka wariantów przy zwalonym telefonie...

DO MODERATORÓW:

ze strony technicznej, czy możliwe jest przeniesienie posta ze srodka tematu (dajmy na to ze teraz bym napisal jakis poradnik o bootlopie itp) na pozycję 1 postu?

Notatka od Moderatora: Qane
    wykrzyk.png Technicznie tak.

Ale nie na miejsce pierwszego postu - bo tam są wyjaśnione zasady wątku.

Ale drugi post może tak, napisz do Sekatora i zapytaj (Globalni mają taką możliwość).

Edytowane przez Qane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikoko

Prosze o pomoc.

Wczesniej pisalem ze aktualizowalem swoj 4.1.1 do 4.1.2 przez OTA. Byl root zrobiony exynos abuse ktory po aktualizacji poszedl w las. Status pozostal zmodyfikowany pomimo wipe. Postanowilem odinem wgrac poprzedni rom ktory mialem 4.1.1 (jednoplikowy) I mam teraz bootlopa. Sciagam teraz 4.1.2 sprobuje odinem. Czy mozliwe jest ze po aktualizacji na 4.1.2 gdzie sa poprawki exynos nie mozna wrocic na 4.1.1??

Prosze o rade co zrobic? Soft 4.1.1 wgrywalem 2 razy i nic - bootloop

EDIT: udalo sie poszedl. Mala uwaga moze komus sie przydac. Bootloop byl przy kazdym wlaczeniu. Pomyslalem ze przy starcie wcisne volume gora+home +power i wipe factory i o dziwo poszedl. Status powrocil normalny. Teraz aktualizuje OTA do 4.1.2

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Essio

up

Jeżeli złapiesz bootloop to pierwsza metoda wejść w recovery i zrobić wipe.

Jak to nie pomoże, wgrać CF-root prze odina i zrobić wipe. Na samym końcu dopiero rom prze Odina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam moj problem polega na tym iz zrootowalem note przez Odin.Potem wgralem busybox installer i anim mod do przejsc animacji.Wszedlem w anim mod wcisnalem jakies przejscie i reboot now.Telefon sie zrestartowal i utknal na logo samsung.Znalazlem na forum recovery-cache-fix wgrywalem przez odin ale utknal na ok.80% wylaczylem tel.i juz sie nie wlacza, nawet nie reaguje na ladowarke.Pomocy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi