Skocz do zawartości
Gość Sekator

Mój telefon nie wstaje po flashu,wgraniu kernela,moda itp.

Rekomendowane odpowiedzi

@SebaZS

Zobacz tutaj masz rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, miałem na moim Note 2 chińską wersję androida 4.1.2 z polskim językiem i chciałem sobie go zaktualizować do polskiej XEO 4.3 ale w odinie wyskoczyło takie coś:

post-204054-14255743137536_thumb.png

Próbowałem na różnych portach, miałem wyłączonego Kiesa. Nawet gdy próbowałem zrobić w nim odzyskiwanie oprogramowania to Kies wywalił błąd.

Próbowałem wgrać rom 3 plikowy razem z plikiem pit by misiek735 ale też się nie udało.

Możliwe, że potrzebuję romu z tego tematu http://forum.android.com.pl/f729/rom-ratunkowy-przywracajae-cy-telefon-do-stanu-fabrycznego-261900/ ale wszystko jest na hotfile a ta strona już nie działa.

Proszę o pomoc bo kompletnie nie wiem co mam robić a nie chcę oddawać telefonu do serwisu.

Pozdrawiam

Edytowane przez marcinowozniako
    Grafiki wstawiamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

A próbowałes wgrac rom 4.3 za pomocą wersji odina 3.09

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że już doszedłem do rozwiązania. Mój telefon jest z Chin a konkretnie z Hong Kongu a chińskie Samsungi mają zablokowane bootloadery i da się wgrać tylko chińską wersję romu. Jak pobiorę ją to zobaczę jak pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bevel

Witajcie.

Niedawno za grosze kupiłem rozwalonego note 2. Jednak okazało się, że płyta jest sprawna. Wczoraj dostałem ekran i zacząłem się nim bawić. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych. Później testując okazało się, że nie działa żyroskop. Zrobiłem roota, to samo. Wróciłęm do ustawień fabrycznych i... nie chce się włączyć :c

Zatrzymuje się na logu samsunga i tak sobie stoi... próbowałem odinem wgrać rom do wersji 4.1.2 (nowszej bez brandingu nie znalazłem) i wyskakuje takie coś:

<OSM> Leave CS..

<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..

<ID:0/004> File analysis..

<ID:0/004> SetupConnection..

<ID:0/004> Initialzation..

<ID:0/004> Get PIT for mapping..

<ID:0/004> Firmware update start..

<ID:0/004> sboot.bin

<ID:0/004> NAND Write Start!!

<ID:0/004>

<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.

<ID:0/004> Added!!

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

A na telefonie: unsupported version.

Download mode się włącza, ale najpierw zawsze pokazuje komunikat: Firmware upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in Kies & try again.

Podczas prac z systemem bateria była naładowana na 100%, a komputer ani szajsung ani razu się nie wyłaczył.

Używałem baterii od s3, dopiero dzisiaj zamówiłem nową.

Proszę was o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Firmware upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in Kies & try again.

Zerknij tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax
    próbowałem odinem wgrać rom do wersji 4.1.2 (nowszej bez brandingu nie znalazłem)

eR0LY13.jpg

Firmwares | SamMobile | Page 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bevel

Dzięki za pomoc, telefon działa.

Faktycznie, mogłem chwilę pogrzebać w necie i bym znalazł... dzięki za fatygę :)

Martwi mnie tylko ciągle nie działający akcelerometr, żyroskop i w polu z azymutem również wszędzie 0.

Ale, jeśli się nie mylę, ten temat powinien wylądować w innym dziale.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p4r3k

Polecam wtyczke unbrick jak komus zamiast truby download mode wyskakuje jakis błedny komunikat wtedy podpiac pod odina i wgra 3 plikowca a owy znajdziemy w dziale z Romami oczywiscie :)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, napiszę w skrócie jak wygląda sprawa.

Byłem na custom robie Ditto najnowszym dla NOTE 2, chciałem przeskoczyć na jednego z cyanogenów - dokładniej Omni. Zrobiłem backup w TWRP no i instaluję.

Okazało się po instalacji, że nie czyta karty sim, no więc spróbowałem zainstalować ResurrectionRemix, też androida 4.4 na CM. To samo. No to trochę zrezygnowany postanowiłem przywrócić backup czyli m.in. pliki efs. - no i o dziwo telefon po backupie nie chce wstać. Jest logo samsunga i du*a, nie pomagają wipe'y. Dodatkowo to chyba nie jest bootloop bo nie ma tej początkowej animacji pojawiania się loga, tylko ciągle sam napis z podświetleniem co chwila. Spróbowałem znowu wgrać Omni i Resurrection ze skutkiem takim, że już mi kartę widziało, bo wpisywałem pin, ale nie mogłem się 'zarejestrować' w sieci ... Imei był następujący 004999010640000...

Co mam zrobić? Wgrywałem odinem już parę romów i za każdym razem stawało na logo samsunga. Ma ktoś linka do 3 plikowego romu z jakimś pitem? Do wersji 16gb? Bo szlag mnie już trafia jak znajduję kolejne linki które wygasły.

Mogę wejść spokojnie w recovery, w download mode.

Zainstalowałem teraz jeszcze raz przez TWRP najnowszy OmniRom, załadowało system, podałem PIN i nie chce mnie zarejestrować w sieci.

WERSJA OMNI : 4.4.2-20140429

wersja pasma : N7100XXUEMJ9

edit:

zainstalowałem teraz najnowszego DITTO

DN3 v4 RC2

XXUFNB4

I jest to samo. Spróbowałem przywrócić backup efs zrobiony TWRP, zrobilo, ładuję system i .. wpisuję PIN i dalej nic, zero sieci, IMEI ten co wcześniej, spaczony.

DODATKOWO:

mam w domu 'zapasowego' Note2, który chodzi i w ogóle. Mogę na nim zrobić totalny backup romu, wszystkich plików systemowych, bootloadera, modemu, efs i przywrócić na felerny telefon?

mam nabitą flagę knoxem także tym się już nie przejmuję ;0

Edytowane przez djstefan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi