Skocz do zawartości
Guz-00

Opis działania Dual Sim.

Rekomendowane odpowiedzi

fisi3l

Wybaczcie odkop, ale mam drobne pytanie. Chciałbym kupić lenovo a660, a ten telefon ma dual standby właśnie i chciałbym korzystać jednocześnie z kart obu operatorów - t-mobile i orange, tyle, że dużo "esemesuje" z tego drugiego numeru właśnie i tutaj jest moje pytanie, czy jeżeli podczas pisania z tego drugiego numeru, ktoś zadzwoni na ten pierwszy, to czy będę widział, że ktoś dzwoni, czy też nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będziesz wiedział, tylko przez krótki moment wysyłania sms jak ktoś pod ten sam nr zadzwoni, to możesz nie mieć od razu sygnału. Ale jak ustawisz w mobil funk priorytet dla gsm (telefonu) a nie data to zawsze telefon będzie dostępny,a transmisja albo poczeka albo zostanie na ten czas przerwana, np. gdybyś coś ładował przez mobilfunk (umts/gprs).

Wysyłane z mojego Jiayu G3 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fisi3l

Czyli można śmiało pisać z jednego numeru, a z drugiego odbierać połączenia w międzyczasie, tak ?

Edytowane przez fisi3l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla niedowiarków;) tak.

Wprawdzie chinczyki poza b. nielicznymi wyjątkami mają tylko jeden GSM-moduł ale problem istnieje tylko przy równoczesnym rozmawianiu z jednej i odebraniu sygnału rozmowy (np. aby zaparkować którąś z rozmowów) z drugiej karty.

Jak będziesz rozmawiał, to 2-ga ma tylko modus danych, a GSM (rozmowa) jest zajęty przez 1-szą.

Naturalnie rozmowa może być prowadzona przez VoIP czyli modus danych (np. Voipyo czy SIPdroid), to wówczas rozmowa klasyczną drogą (GSM) w zależności od priorytetu zatrzyma ewtl. rozmowę przez modus danych (Voip) lub nie, a tamten drugi będzie się dobijał aż skończysz pierwszą z nich.

Wsio jasne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam na wstępie.

To jeszcze ja zapytam:

SLOT1 - GSM

SLOT2 - W/GSM

Na slocie 2 korzystam z internetu operatora (nie aero) i GSM .

To czy rozmowy GSM na slocie 1 lub 2 będą możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To czy rozmowy GSM na slocie 1 lub 2 będą możliwe?

Tak, pod warunkiem, że w ustawieniach (w zależności od wersji ROMu, w LeWa 4.1.2 nie znajduję) mobilfunk ma ustawialny priorytet rozmów lub transmisji danych.

Warunkiem przerwania transmisji danych dla rozmów jest wybranie priorytetu rozmów (GSM).

W przypadku GSM/WCDMA --> Auto, telefon powinien przerwać transmisję danych, dla przychodzącej rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos

Wraz z nowym SoC Mediatek mtk6589 sprawa ma się chyba nieco inaczej. Tutaj filmik z działania

Widać że wraz z nowym układem istnieje możliwość jednoczesnego pobierania pliku z internetu oraz odbywania połączenia głosowego.

Edytowane przez positivepl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coolos - Tak, to też właśnie jedna z nowości w MTK6589, że używanie (czyli np. rozmawianie) z jednej karty nie wyklucza tej drugiej z użytku.

Cytując z strony Mediateka (MTK): "Dual-SIM and Dual-Active functionality frees users to seamlessly make and receive calls on two SIM cards at the same time."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie zupełnego laika - w orbicie zakup Alcatel 5035d - czyli Dual Sim Stand By

- 1 slot karta play cały czas włączona transmisja danych HSDPA (3G) (oczekiwanie na maile, synchronizacja danych itd), na tej karcie sporadycznie przeglądany internet

- 2 stot - karta play tylko gsm, kilka numerów ale za to bardzo ważnych

pytania:

czy rozmowa przychodząca na 2 - gą kartę będzie możliwa przy sytuacji na 1 slocie:

- włączona transmisja danych

- włączona transmisja danych - pobieranie maila, synchronizacja danych,

- włączona transmisja danych - ładownie strony - przeglądanie internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w moim zte v970 i romie mam tak, że mogę ustawić czy transmisja ma większy priorytet od połączenia. Generalnie podczas wymiany danych połączenie na 2 kartę nie zadziała, podczas połączenia transmisja z internetem też nie działa. Sama włączona transmija nie blokuje połączeń, tylko wymiana danych, czyli:

- tak

- nie

- nie

(wszystko na podstawie mojego telefonu, ciężko mi stwierdzić jakie opcje w romie ma Alcatel 5035d).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi