Skocz do zawartości
elvis22

smart plan multi . kilka pytań do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

siemka . mam pytanie odnośnie tej taryfy :) wziąłem abonament 69 zł i jest w abonamencie 1 gb transferu . chciałem zapytać czy w każdej chwili można sprawdzić ile zostało do wykorzystania ? i czy przychodzi jakieś powiadomienie o wykorzystaniu całego pakietu ? i co się stanie jeżeli przekroczę ten 1 giga ? wtedy muszę zakupić dodatkowy pakiet żeby nie brali sztandarowej opłaty ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Havox

Może się doczepię do tematu. Mam tą samą taryfę co elvis22 od czwartku. Miałem mieć 500 minut wymienne na sms do wszystkich plus pół roku nielimitowanych rozmów i smsów w Orange, a dzwoniąc na *200 dowiedziałem się, że mam do wykorzystania 76 minut wymiennych na 77 smsów oraz przekroczyłem (!) kwotę abonamentu na kwotę 1.20. Jakim cudem? Mógłby mi ktoś to wyjaśnić? Dodatkowo brak innych informacji nt. pakietu danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyczytałem właśnie w regulaminie coś takiego

usługa dostępu do Internetu na terenie Polski w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS przy ustawieniach APN: internet oraz wap, występująca w opcjach limitów: 500 MB, 1 GB, 1,5 GB lub 2 GB, 2,2 GB, 2,5 GB. Wielkość limitu uzależniona jest od wybranej Kwoty Abonamentu zgodnie z tabelą 3. Po przekroczeniu limitu opłaty za transmisję danych pobierane są zgodnie z Cennikiem Usług w ramach oferty Smart Plan na rozmowy, Smart Plan Mix, Smart Plan (abonament i mix). Taktowanie odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 50 kB (danych wysłanych i odebranych liczonych łącznie).

czyli po przekroczeniu 1 gb transferu płaci się dodatkowo do 20 zł za następne 1 giga według tego cennika

1. za rozpoczętą transmisję danych w przedziale od 50kB do 1 MB pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 3zł.

2. za rozpoczętą transmisję danych w przedziale powyżej 1 MB do 300 MB pobierana jest dodatkowa, jednorazowa opłata 7zł

3. za rozpoczętą transmisję danych w przedziale powyżej 300 MB do 1GB pobierana jest dodatkowa opłata 10 zł. Powyżej transmisji danych o wartości 1GB dalszy transfer danych jest bezpłatny, jednak z ograniczoną prędkością do 16 kb/s.

przynajmniej ja tak to rozumiem :P

ale tu znów pisze troche coś innego

W przypadku oferty Smart Plan (Smart Plan Multi) Abonentowi, w zależności od wybranego planu taryfowego przysługuje Pakiet Transmisji Danych. Po przekroczeniu Pakietu Transmisji Danych opłata nie jest naliczana, a prędkość transferu danych jest ograniczana do 16 kb/s.

daje link do rozmowy z konsultantami

http://tpsa.pl/kid,4002278347,id,2231500052,title,Zmiana-planu-taryfowego-z-Pantera-na-Smart-Plan-Multi,forumthread.html

Havox może w twoim przypadku naliczyli ci opłatę np za ten nr co dzwoniłeś sprawdzić (nr specjalny)

Abonent otrzymuje możliwość wykonywania bezpłatnych nielimitowanych połączeń głosowych do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz na numery stacjonarne. Usługa nie może być wykorzystana na połączenia z numerami specjalnymi, 501 80 80 80, *888, 501 800 800, z numerami skróconymi *100, *200, *500, na połączenia realizowane w ramach usługi Rozmowa Konferencyjna i przekierowanie, połączenia międzynarodowe, połączenia w roamingu oraz na wideorozmowy, które są naliczane zgodnie z cennikiem usług

jak widać nr *200 jest już płatny poza abonamentem

albo wysłałeś mms czy coś.

Edytowane przez elvis22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Smart Planie Multi po wykorzystaniu pakietu pojawia się ograniczenie prędkości (nie ma dodatkowych opłat za internet). W przypadku Smart Planów Halo oraz Mix aktywna jest usługa „Bezpieczny internet w telefonie” Bezpieczny Internet w Telefonie - Sklep dla Ciebie - www.orange.pl gdzie po wykorzystaniu 1 GB pakietu zakładane jest ograniczenie prędkości. Po przekroczeniu pakietu nie ponosisz dodatkowych opłat. Mając aktywną usługę „Bezpieczny internet w telefonie” możesz cały czas korzystać z internetu i nie zapłacisz za to więcej niż 20 zł.

Pozdrawiam

Tomek

Orange Ekspert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Haikk

Skoro bede mial wymienne minuty na sms, to czy będę musiał wpisywać jakąś komendę czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W Smart Planie Multi po wykorzystaniu pakietu pojawia się ograniczenie prędkości (nie ma dodatkowych opłat za internet).

świetna wiadomość :D miałem wielką nadzieje że tak to właśnie wygląda . dobrze że zamówiłem smart plan multi :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alan89

A ja za to mam pytania czy minuty w tej taryfie są do wszystkich sieci? czy do Orange.. bo pisze wszędzie "minuty do wszystkich - 500/zamienne na sms" może w tym tkwi haczyk? dzwoniłem do kolegi w innej sieci 2 min jednak nic nie pisze jeszcze na stronie w połączeniach nie ma uwzględnionego tego połączenia..

2 sprawa z pakietem GB, czy w przypadku niewykorzystanych mb - przechodzą one na następny okres rozliczeniowy? czy przepada i na następny m-c i tak znów będę mieć 1 GB?

Jak zamienia się minuty na smsy? tzn mam także bonus: nielimitowane rozmowy w sieci 6-mcy, i bonus (znów) 30 minut "do wszystkich" przez 12 miesięcy.. czy to się kumuluje z podstawowym 500 min? nigdzie nie idzie znaleźć odpowiedzi.:mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

minuty są do wszystkich sieci oprócz nr specjalnych :P co do pakietów to nie wiem na 100% ale myślę że nie przechodzą na następny miesiąc jest 1 gb na miesiąc i tyle . minuty na sms same sie zamieniają :P wyślesz 3 sms to odejmą ci się 3 minuty czy jakoś tak.. na samym początku miałem 50 minut przez 1 dzień na drugi dzień dostałem te 500 czyli razem 550 min , nie dzwoniłem jeszcze ani razu z tego nr tylko wysłałem 3 albo 4 sms i teraz mam 546min i 30s .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    świetna wiadomość :D miałem wielką nadzieje że tak to właśnie wygląda . dobrze że zamówiłem smart plan multi :) pozdrawiam

Nie będziesz musiał wpisywać żadnych kodów. Jeśli wyślesz jednego SMS to pakiet zmniejszy się o jedną jednostkę (jedną minutę).

A ja za to mam pytania czy minuty w tej taryfie są do wszystkich sieci? czy do Orange.. bo pisze wszędzie "minuty do wszystkich - 500/zamienne na sms" może w tym tkwi haczyk? dzwoniłem do kolegi w innej sieci 2 min jednak nic nie pisze jeszcze na stronie w połączeniach nie ma uwzględnionego tego połączenia..

2 sprawa z pakietem GB, czy w przypadku niewykorzystanych mb - przechodzą one na następny okres rozliczeniowy? czy przepada i na następny m-c i tak znów będę mieć 1 GB?

Jak zamienia się minuty na smsy? tzn mam także bonus: nielimitowane rozmowy w sieci 6-mcy, i bonus (znów) 30 minut "do wszystkich" przez 12 miesięcy.. czy to się kumuluje z podstawowym 500 min? nigdzie nie idzie znaleźć odpowiedzi.:mad:

Minuty są do wykorzystania do wszystkich Sieci. Pakiet danych nie przechodzi na kolejny okres. Co miesiąc otrzymujesz nowy pakiet danych np. w abonamencie za 69,90 otrzymujesz, co miesiąc do wykorzystania 1 GB. Jeśli masz aktywną usługę nielimitowanych rozmów w Sieci to dzwoniąc do Orange nie będą wykorzystywane minuty z pakietu. Na numery w Sieci Orange będziesz mógł wtedy dzwonić bezpłatnie. Jeśli masz na myśli dodatkowy pakiet Rozmowy do wszystkich Rozmowy do Wszystkich - Usługi - www.orange.pl to Pakiet minut jest do wykorzystania w danym okresie rozliczeniowym, a minuty w ramach Pakietu wykorzystywane są w pierwszej kolejności przed jednostkami dostępnymi w ramach Kwoty Abonamentu. Minuty nie przechodzą na kolejny miesiąc.

Pozdrawiam

Tomek

Orange Ekspert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekspercie, wiesz może ile trzeba czekać na weryfikacje zamówienia przez internet? Przedłużyłem umowe, zamówiłem nowy telefon i od dwóch dni cały czas wisi że przekazano do weryfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi