Skocz do zawartości
LapGamr

S Advance vs Ace II vs coś z tej półki cenowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić pierwszy smartfon z Androidem. Poczytałem, pooglądałem, popytałem, ale nadal nikt nic więcej mi nie opowiedział o smartfonach, które sobie wypatrzyłem: Samsung Galaxy Ace 2 oraz Samsung Galaxy S Advance.

I mam constans... Lepszą baterię ma Ace 2, ale ogólnie S Advance ma lepsze bebechy i dlatego wchodzi na scenę jeszcze coś innego.

Dlatego przechodząc do sedna - co wybrać?

Do tej pory porównując smartfony znajomych(Nokie, Samsungi, SE Xperie) doszedłem do wniosku, że Samsung będzie odpowiedni, więc modele tej firmy będą mile widziane :)

Proszę o obiektywne oceny, chodź subiektywne oceny właścicieli też są mile widziane :PP

Cena max. to okolice 1000 zł, a zakup planuję na początek 2013r. i pewnie będzie to nówka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wikciu

Od siebie poleciłbym Xperie P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amapi3d

Kup advance, bedziesz zadowolony. Pamietaj jednak ze za 1200 mozesz bez zadnego problemu kupic nowke sgs2

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladasz 200zl a masz sprzet o klase lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse

Dokładać można w nieskończoność..

Miałem Ace 2, mam Advance'a i ten drugi spisuje się znacznie lepiej. Dużo lepszy ekran, nieco szybszy procesor, więcej wbudowanej pamięci i lepsza jakość dźwięku na słuchawkach za sprawą najprowdopodobniej chipu Wolfsona znanego z SGS1 chociażby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dokladasz 200zl a masz sprzet o klase lepszy .

Właśnie do tego 1k zł dużo nie mogę dołożyć... I szukałem SII za 1200zł i w mojej okolicy nie ma ;(

Ale S Advance... w czym jest lepszy(tak szczegółowo) od Ace 2... jednak ta podobno mocniejsza bateria mnie przekonuje...

I nie chce mieć telefonu wielkości płyt brukowych, ale coś <4 cale to myślę, że max.(znam jednego co ma SIII - masakra)

BTW czy ta różnica w zegarze traktowania w Ace 2 i S Advnc. jest naprawdę taka duża(na papierze nie wielka)? Chodzi mi czy odczuwa się to w użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse

Nie odczułem różnicy w wydajności ani w baterii po przesiadce z Ace 2 na S Advance.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznaję, że jednak S Advnc. prezentuje się ciekawiej...

A jak Advnc. sprawuje się w przeglądaniu internetu, fb, yt; aplikacjach, oglądaniu filmów, ew. jak aparat(słyszałem, że słabiutko...)?

I ostatnie - czym się różnie S Advnc. od S Plus?

Edytowane przez LapGamr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S advance ma więcej RAMu i dwurdzeniowy procek ;)

a może opisz dokładniej do czego głównie będziesz używał, jaki rozmiar wyświetlacza preferowany itp. bo do tysiąca jest jeszcze LG L9. Prawdopodobnie nie dostanie aktualizacji do Jellybeana, ale ma byczy wyświetlacz 4,7", dobry układ graficzny S Advance (chyba nawet lepszy niż S advance) i 1GB RAMu ;)

Edytowane przez ecilop889

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze - advance ma lepszy wyświetlacz,mocniejszy procek, większą pamięć wewnętrzną oraz lepszy przedni aparat. Ramu mają tyle samo ;)

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi