Skocz do zawartości
Owczar

pierwszy telefon z androidem

Rekomendowane odpowiedzi

Owczar

Witam

Zastanawiam się nad kupnem HTC Wildfire - mój se k550i już się rozsypuje...

Nie miałem dotąd styczności z systemem android. Mam kilka pytań, ciężko mi znaleźć jakieś odpowiedzi w języku dla "nowych" więc wybaczcie proszę jeśli już to było...

Jestem w sieci 36i6, jest tam usługa gg jednak o ile dobrze rozumuję to jest ona tylko i wyłącznie dla jakiegoś tam klienta gg w javie. Jak wygląda sprawa gadugadu na androidzie? Czy są jakieś darmowe klienty do śmigania na gg po wifi za friko i czy dużo transferu zabiera taki klient podczas rozmów "w terenie"? Czy można taki program zminimalizować i w przypadku otrzymania wiadomosci telefon nas poinformuje? Domyslam sie ze w takiej sytuacji jest zwiekszony pobor baterii - duzo krocej wytrzyma?

Jeszcze pytanko co do gps. Htc wildfire nadajnik ma, doczytalem ze mapy google nie obsluguja nawigacji w naszym pieknym kraju, czy sa jakies programy ktore umozliwiaja sciagniecie mapy na stale do telefonu zeby podczas nawigowania nie laczyc sie z internetem i tracic transferu?

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Do GG są aplikacje, np. GaduDroid, Gadu-Gadu (oficjalny klient) czy Palringo (multikomunikator, wspiera GG).

2. Android jest systemem wielozadaniowym, możesz przejść na pulpit włączyć inny program, a i tak komunikator pozostanie w tle.

3. Transfer to rzecz, którą raczej ciężko kontrolować, powiem tak: ja zużyłem 20MB używając komunikatora , Opery Mini, zwykłej przeglądarki oraz synchronizacji w ciągu 2 dni, kiedy nie miałem dostępu do wifi, sieć średnio przez 10-12 godzin.

4. Jest modyfikacja Google Maps (przez naszego rodaka brut.alla, do znalezienia na XDA). Co do innych aplikacji używających GPS, np. Maverick, iGo, CoPilot Live itp. ale zazwyczaj one kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Owczar

Dzięki wielkie za odpowiedź, mam pytanie co do gps.

Napisałeś "do znalezienia na XDA" - cóż to jest XDA ?

Inne aplikacje które wymieniłeś kosztują w sensie kupie program jednorazowo a korzystam za darmo, czy w trakcie korzystania z nawigacji płacę za połączenie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) XDA - jak ktoś pisze XDA to ma na myśli stronę XDA-Developers, forum pełne ludzi, którzy robią wszystko by ich telefony było lepsze niż inne xD

2) Kupujesz aplikację ściągasz mapy na kartę SD i dalej ta nawigacja nie pobiera danych (chyba, że szuka nowej wersji w markecie). Niestety płatne aplikacje są niedostępne na polskim rynku w sposób oficjalny. Jak je dostać no cóż, jest sposób mniej legalny (czyt. Internet) lub bardziej na około, ale tu już polecam przeszukać forum, bo było mielone wielokrotnie (nawet news na stronie głównej był o tym).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi