Skocz do zawartości
spookypld

Pamięć wiadomości tekstowych jest pełna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem ZTE Blade. W telefonie bardzo szybko kończy mi się pamięć. Wystarczy wejść na Facebooka i już mam zablokowane SMS-y przychodzące z powodu braku miejsca! Wszystkie możliwe aplikacje zostały wrzucone na kartę SD! Cache jest czyszczony regularnie. TO MI NIE WYSTARCZA!

Chciałbym prosić o radę co zrobić. Słabo znam angielski, ale z tego co czytałem to najlepszą opcją dla mnie jest zainstalowanie Androida na kartę SD. Wiem wiem. Powinienem szukać pomocy przez Google, ale coś ciężko mi znaleźć pomocne strony (Google ostatnio się baaardzo popsuło pod względem trafności wyników). Także jestem zmuszony szukać pomocy na forum. Na chwilę obecną mam zainstalowany 2.2.2. Znalazłem wątek o instalowaniu MOD-a dzięki czemu będę mieć 4.0.4. Nie rozumiem jeszcze natomiast jak mam zainstalować droida na SD. Wszelka pomoc mile widziana :)

Edytowane przez spookypld

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Mało pamięci w telefonie[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast instalować na SD lepiej zmień układ partycji i zainstaluj jakiś inny ROM, ewentualnie nie musisz zmieniać układu partycji i zastosować np. S2E(wymaga roota) który będzie instalował apki na karcie pamięci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zamiast instalować na SD lepiej zmień układ partycji i zainstaluj jakiś inny ROM, ewentualnie nie musisz zmieniać układu partycji i zastosować np. S2E(wymaga roota) który będzie instalował apki na karcie pamięci

Jestem zdecydowany na wgranie CM, ale nie wiem którą wersję polecacie na Bladego? Mam 162,5MB więc po instalacji CM9 zostanie mi 2,5MB? CM7 zajmuje 140MB więc powinienem go użyć?

Nadal nie rozumiem na czym polega partycjonowanie i po co mi ono, jeśli wgram moda i s2e to mi nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

162,5 to partycja data która nie ma tu nic do rzeczy, żeby wgrać jakikolwiek rom najpierw trzeba zrobić roota i zainstalować recovery. Dopiero potem można się bawić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partycjonowanie to zmiana rozmiaru partycji. Obecnie na stocku masz 220mb na system, 37.5 mb na cache, 21 mb oem i tylko 162.5mb na dane aplikacji. Jak wgrasz jakiś ROM to on jest wgrywany na partycję system, nie data. Warto przepartycjonować, bo custom ROMy (np. CM) nie potrzebują partycji OEM i dodatkowo tylko 2mb partycji cache. Czyli jak przepartycjonujesz (metodą TPT lub Windowsową, w zależności jaki masz telefon) to będziesz miał więcej miejsca na dane (czyli tą partycję na której są instalowane aplikacje itd.) Np. najpopularniejsza paczka ma 160mb na system, 2mb na cache i aż 294mb na dane. Zainstaluj program TPT Helper z marketu, on cię poprowadzi. Oraz poczytaj tematy na forum, wszystko jest ładnie wytłumaczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że się podczepie pod temat, ale czy taki układ: 160MB system/2MB cache/279MB data bedzie ok dla cm7? Mam na razie standardowy i myśle o tym, żeby zmienić sobie partycje tym tpt helperem, bo tak jak autora tematu irytuje mnie, że jest mało miejsca w telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, będzie wystarczający. Nie wiem ile dokładnie zajmuje CM7, ale może się zmieścisz na 140mb. Najlepiej wypakuj sobie ROM razem z gappsami, sprawdź sobie ile zajmują, dodaj 2-3mb dla pewności i zrób taką partycję system. Po co w sumie marnować miejsce, jak ROM będzie mniej zajmował :)

PS. A masz odblokowane TPT? Widzę że masz RBM, więc przepartycjuj metodą windowsową z tego tematu. Jest tam gotowa paczka 160mb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak mam RBM to nie idzie tpt helperem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RBM ma zablkowane TPT, musisz użyć metody windowsowej, aby je odblokować. Później już możesz spokojnie używać TPT Helpera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi