Skocz do zawartości
Krzychu95

Paczka aplikacji do instalacji spod recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio często zmieniam romy i bardzo denerwuje mnie ciągłe wgrywanie aplikacji przez astro po kolei. Przy niektórych romach trzeba wgrywać przez recovery paczki z aplikacjami od google i tu wpadłem na pomysł czy niemógłbym zrobić takiej paczuszki z moimi aplikacjami, których kopie zrobił astro?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chciałem mieć oi file managera do wrzucenia przez recovery. Zrobiłem tak. Ściągasz załącznik, rozpakowywujesz. Wrzucasz plik apk do placehere/system app. Następnie uruchamiasz script.bat, wpisujesz n, wciskasz enter. Wykonujesz opcję 2. Wrzucasz przez recovery update.zip utworzony w katalogu programu.

Nie wiem tylko, ile się zmieści tych aplikacji w /system.

Przy okazji zapytam. Aplikacje domyślnie instalowane z marketu czy sd instalują się na partycji system czy data? Ile jest mniej więcej wolnego miejsca na każdej z nich?

Załącznik:

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja chciałem mieć oi file managera do wrzucenia przez recovery. Zrobiłem tak. Ściągasz załącznik, rozpakowywujesz. Wrzucasz plik apk do placehere/system app. Następnie uruchamiasz script.bat, wpisujesz n, wciskasz enter. Wykonujesz opcję 2. Wrzucasz przez recovery update.zip utworzony w katalogu programu.

Nie wiem tylko, ile się zmieści tych aplikacji w /system.

Przy okazji zapytam. Aplikacje domyślnie instalowane z marketu czy sd instalują się na partycji system czy data? Ile jest mniej więcej wolnego miejsca na każdej z nich?

Załącznik:

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Z marketu/sd instalują się do data.

Możesz jeszcze zrobić inaczej sobie. Utwórz katalog z apkami do wgrania, wrzuć adb.exe, i utwórzy skrypt .bat który będzie instalował te aplikacje. Podłączasz telefon, uruchamiasz skyrpcik i idziesz zrobić sobie np. herbatkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy mógłby ktoś wytłumaczyć dokładnie. step by step jak cóś takiego zrobić...? Było by miło ;) nie wszyscy tacy oblatani jak koledzy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A czy mógłby ktoś wytłumaczyć dokładnie. step by step jak cóś takiego zrobić...? Było by miło ;) nie wszyscy tacy oblatani jak koledzy...

Pytasz o paczkę zip pod recovery, czy skrypcik instalujący appsy z poziomu komputera? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zip pod recovery...please :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie ze mną - ja tylko w teorii wiem, że jest jakiś program do autosignowania paczek żeby można było wgrywać pod recovery. I jak się domyślam po nazwie pliku jest to chyba ten program, do którego w drugim poście w tym temacie dał link blaster44.

Z tego co wiem, to pliki apk muszą być w zipie w odpowiednim folderze do którego mają trafić, czyli w tym przypadku do partycji data, czyli powinno być chyba tak:

data/app/pliki apk

Tylko nie wiem czy to, że pliki zostaną załadowane wystarczy (mam na myśli, czy nie potrzeba jeszcze jakiegoś skryptu, które je zainstaluje, czy system sam automatycznie po wykryciu paczki dodaje ją do programów). Ale to czego nie jestem pewien to chyba można sprawdzić metodą prób i błędów - chyba że się szybciej wypowie ktoś, kto już miał z tym do czynienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to może w takim razie recepta na skrypcik instalujący appsy z poziomu komputera???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, już mam gotową paczkę. Za jakieś 3h wrzucę. Instaluje appsy do data, nie do system. Jeszcze spróbuję wsada dopasować żeby tylko pakował katalog i podpisywał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wypróbujcie QtADB niedawno wprowadziliśmy możliwość tworzenia kopii zapasowych aplikacji (razem z danymi) i ich przywracania. Powinno działać na wszystkich romach. Sam sprawdzałem między innymi na cyanie 6, cyanie 5.0.8, rogers 2.1. Jak ktoś nie chce przywracać z kopii to można również instalować aplikacje (jedną lub wiele ne raz) Link w sygnaturce :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi