Skocz do zawartości
Gość mike1986

DSP Manager

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym z zagranicznych for znalazłem takie oto cudo - DSP Manager for HTC Desire stock ROM.

Dzięki temu (podobno) znacząco poprawia się jakość dźwięku stockowego jak i innych playerów.

Do instalacji wyłącznie na zrootowany system, najlepiej poprzez ROM Manager.

W związku z tym, że ROM Manager to nic innego jak obsługa recovery clockwork z poziomu zbootowanego systemu, to plik można wgrać jak zwykły update, czyli zmieniamy nazwę na update.zip, wrzucamy na SD i flashujemy przy pomocy recovery clockwork lub amon_ra. Najważniejsze, żeby w efekcie końcowym plik DSPManager.apk znajdował się w system/app a libaudioflinger.so w system/lib.

DSP Manager.zip

post-5920-14255697749646_thumb.jpg

Edytowane przez mike1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm interesujące, wgrane przez AmonRA Recovery. Wszystko działa, dźwięk rzeczywiście jest lepszy, można go spersonalizować tak jak lubimy. Szkoda tylko,że nie ma jakichś ustawień do wyboru, typu "bass, treble" itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wnone

faktycznie poprawia dzwięk. wgrane przez Recorvery (brak problemów z instalacją).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm ja już zauważam pierwsze minusy. Krótkie dźwięki np. dźwięk włączenia telefonu, poogłaszanie, mój sms odtwarzają się bardzo cicho. Efekt jest taki,że dźwięk jest narastający i zanim zdąży być głośny to już się skończy.. Również modyfikacja dźwięku głośnika telefonu powoduje "pierdzenie" jedynie 16kHz działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hmm ja już zauważam pierwsze minusy. Krótkie dźwięki np. dźwięk włączenia telefonu, poogłaszanie, mój sms odtwarzają się bardzo cicho. Efekt jest taki,że dźwięk jest narastający i zanim zdąży być głośny to już się skończy.. Również modyfikacja dźwięku głośnika telefonu powoduje "pierdzenie" jedynie 16kHz działa poprawnie.

A próbowałeś z wyłączonym DRC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten programik jest od dawna zawarty w ROM-ie Floyo albo WildPuzzle zdaje się.

Niestety jak wspomniano jego zasadniczą wadą jest brak predefiniowanych ustawień dżwięku.

Warto wspomnieć że występuje w 2-ch wariantach:

- korektor graficzny "paskowy" (jak powyżej)

- korektor w formie regulowanego wykresu funkcji , niestety nie ma screena ale nie żałujcie, strasznie to nie wygodne (niedostępny w markecie)

Ogólnie jakichś spektakularnych różnic nie zauważyłem ale zawsze to jakaś możliwość zmiany barwy dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A próbowałeś z wyłączonym DRC?

Tak ogólnie to samo, chodź problem niweluje włączenie w opcji "Select Effect Strenght" Extreme. Opcja Compression jest wyłączona. Poda kroś najlepsze dla niego ustawienia?

Ja mam na słuchawkach:

63 Hz +5.8dB

250 Hz +1,8 dB

1 kHz +0 dB

4kHz +2.9 dB

16kHz 5.4 db

Głośnika nie ruszam, bo pierdzi.

EDIT: Dobra mam dość, nie działa to wszystko tak jak powinno, dźwięk dalej jest narastający. Chciałem to usunąć ale telefon złapał bootloop .Może ktoś sprawdzić czy poprawnie napisałem tą komendę?

adb shell rm /system/app/DSPManager.*

adb shell rm /system/lib/libaudioflinger.so

Edytowane przez maxiormchw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej i jak udalo ci sie to usunąć. też chce to wywalić i nie bardzo wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej by było, gdyby można było zastosować te zmiany TYLKO do dźwięku w słuchawkach. Niestety te głośniczki montowane w telefonach są za słabe, żeby bawić się w nich w podbijanie basów, czy wysokich częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi