Skocz do zawartości
tomek-gg-no-re

Neo V najszybszy ROM + Kernel, OC 1.6GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wiem wiem, napewno idzie wszystko wyszukać itp itd.

Ale szukam już od kilku godzin i naprawdę CIĘŻKO znaleźć konkretne informacje w tym temacie.

Mój Neo V ma teraz ICS 4.0.4. , roota i odblokowanego BL. (dzięki wszystkim poradnikom!!)

Chciałbym teraz wgrać możliwie najwydajniejszy kernel + rom + jeszcze zrobić małe OC np. do 1.6GHz.

Może być GB, może być ICS. Wszystko jedno byle by było szybko i stabilnie.

Naprawdę ciężko jest podjąć samemu decyzję ponieważ zarówno na forum jak i w internecie wątków jest prawdziwa masa i wiele z przed miesięcy, już nieaktualnych.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi!

Pozdrawiam, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xenu

jedynie Ultimate HD + kernel alliance 1.5; inne romy dla 4.0.4/4.1 są znacznie wolniejsze i mają dużo mniej ramu dostępnego; jednak przeczytaj o wadach romu (busybox->lucky patcher, poweramp) - za niedługo wszystkie błędy zostaną usunięte wraz z aktualizacją (i pewnie full wipe będzie potrzebny). Bateria działa na nim chyba najdłużej (uwzględniając gb)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozumiem, że polecasz pozostać przy ICS zamiast wracać do GB? Jeśli szybkość systemu się nie ucierpi to oczywiście wolę ICS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

Najszybszy rom to będzie jakiś 2.3. Możesz spróbować np. mojego GBSTOCK+ V7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jeszcze czy kolega chce mieć coś oparte na stocku czy nie. Jeśli nie to CM 7.2 - odświeżona paczka od Przemka bije wszystko na łeb jeśli chodzi o prędkość działania i poraża ilością wolnego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kam332
    Zależy jeszcze czy kolega chce mieć coś oparte na stocku czy nie. Jeśli nie to CM 7.2 - odświeżona paczka od Przemka bije wszystko na łeb jeśli chodzi o prędkość działania i poraża ilością wolnego ramu.

dziala w nim wszystko?? (HDMI nie interesuje mnie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stocku nie musi być. Tym niemniej ważna jest też stabilność no i czy nie będzie robił problemów z niektórymi funkcjami typu kamera HD. Ewent. bez HDMI da sie obejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hdmi nie działa. Nie wiem też jak będzie działało WiFi. Mojego routera w pracy w ogóle nie widzi. Okazuje się że na oficjalnym 2.3.4 też go nie widać, ale sądzę, że to wyjątkowy przypadek. Reszta śmiga prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mógłbyś podesłać mi link do tematu lub opisu skąd ściągnąć ten CM 7.2? Ściągnąłem jeden taki 7.2 ale jest to paczka .zip i po rozpakowaniu są jedynie foldery.

Jak takim czymś zrobić flasha?

Kombinuje z CWM, ściągnąłem go z google play, wersja darmowa, i du*a. Dochodzi do restartu komórki, ale zamiast flashowania romu normalnie się włącza jakby nigdy nic...

Już mi siada psycha, męczyłem się z tym wczoraj do 5 w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na stocku nie musi być. Tym niemniej ważna jest też stabilność no i czy nie będzie robił problemów z niektórymi funkcjami typu kamera HD. Ewent. bez HDMI da sie obejść.

Nie powinno być żadnych problemów z nagrywaniem. A z WiFi u grzegrza to czysty przypadek u mnie wszystkie hotspoty łączą się normalnie nawet szkolny ;)

dziala w nim wszystko?? (HDMI nie interesuje mnie)

Bez dwóch zdań z wyjątkiem nagrywania w trybie wysokim (udostępniona będzie w najnowszej wersji poprawka)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi