Skocz do zawartości
kfasub

Przeniesienie numeru do Orange

Rekomendowane odpowiedzi

kfasub

Witam, niedawno złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do Orange z t-mobile. W poniedziałek przyjechał kurier, ale przywiózł tylko pełnomocnictwo do podpisania, i pojechał. Wczoraj dostałem maila od Orange, że moje zamówienie zostało zamknięte. Tak to wygląda? Kiedy mogę spodziewać się wysłania paczki z telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wczoraj przyszło, że przenosiny numeru z T zostało zamknięte, natomiast dzisiaj dostalem mail, że paczka została wysłana. :)

Oczywiście zależy czy telefon który zamówiłeś jest w magazynie :).

PS. Kurier trzymał przesyłkę z magazynie 5 dni i jakoś niekwapił się aby ją przywieżć więc sam musiałem pojechać i podpisać pełnomocnictwo do umowy... Natomiast do Orange była już dostarczona na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfasub

Czyli, tak jak myślałem. W takim razie troche głupio mają to rozpisane, bo piszą maila, że zamówienie otwarte itp, po wejściu tam widzisz telefon który wybrałeś. Po popisaniu tylko pełnomocnictwa jest status zamknięty, tak jakby telefon wyszedł, mogliby to rozbić na dwie różne części, byłoby łatwiej zrozumieć. A jaki telefon brałeś i kiedy składałeś wniosek, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamawiałem bodajże 23, LG L9.

Tam są dwie osobne kwestie. Jeśli masz przenoszenie numeru zamknięte to znaczy, że odebrali już twoje pełnomocnictwo i się tym zajmą.

Natomiast jeśli wyślą telefon to pojawi się przy tym drugim najpierw "oczekiwanie na realizacje" chyba, potem jest status wysłano a jak już telefon będzie u kuriera to powinieneś dostać maila z numerem przewozowym i smsa. I jak dostaniesz już telefon to ten drugi status tez się zmieni na zamknięty.

Tyle z moich obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfasub

To identycznie jak ja 23, LG L9. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rezok

Ja też chciałem przenieść numer z T-mobile, ale z oferty na kartę na abonament do Orange. Plan Super Multi 69.99 w promocji szalone dni, gdzie wybrałem telefon LG L9, po kilku dniach przyjechał kurier z papierami do podpisania, ale był błąd w nich, ponieważ zamiast moich danych na umowie znajdowały się dane do wysyłki telefonu (był to adres mojej pracy, gdzie jestem dostępny w godzinach dostarczania paczek przez kuriera) na następny dzień dostałem informację z orange na e-maila, i telefon, że jest problem i muszę się skontaktować z przedstawicielem Orange. Zadzwoniłem na infolinię i przedstawiłem sytuację, ale już wiedziałem że będzie lipa, bo skoro jest problem to postąpią według swoich procedur i nie ważne co bym zrobił i tak sprawa będzie przesądzona. Na następny dzień informacja, że zamówienia zostało anulowane. Po kilku dniach na e-maila dostałem wiadomość, że zamówienia zostało anulowane z racji tego, że posiadam Kartę T-mobile na doładowania a nie na abonament. Taka informacja, a przy wyborze oferty ze strony Orange nic takiego nie było napisane. I tak właśnie nie dostałem telefonu i umowy. Wkurzyłem się nie na żarty, bo ich oferta była super. Idę do Playa, mam nadzieję, że mają lepsze podeście od Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może mają lepsze podejście ale na tę chwilę mają mniej korzystnie :)

Btw. Wczoraj przyszedł telefon wszystko jest ładnie , jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfasub

No oferta jest przednia, ale u mnie wczoraj również był kurier ,ale zastał tylko moją siostrę, a umowa jest na mamę. Więc siostra powiedziała, żeby pojechał pod adres pracy mamy, powiedział, że ok pojedzie. I nie było go, nie zadzwonił już do wieczora. Myślałem, że dzisiaj może przyjedzie, ale niestety chyba już go nie zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfasub

Chciałem tylko przestrzec przed przesyłkami z Orange kurierem DPD. Przy pierwsze przesyłce, czyli z pełnomocnictwem kurier ma nasz numer telefonu, ale przy drugiej, jak wiezie telefon - przynajmniej w moim przypadku - nie miał. Więc jak nie ma nikogo w domu to lipa. U mnie był już w piątek, siostra mu powiedziała, żeby pojechał do mamy pod wskazany adres, powiedział, że pojedzie ale nie pojechał. Wczoraj przy kontakcie z kurierem zapewniał, że dzisiaj przywiezie, ale jak się okazało nie chcieli mu wydać tej paczki i postara sie przywieźć na jutro, więc na prawdę ogromny minus za brak numeru na przesyłce. Wiadomości z Orange z numerem przesyłki z telefonem również nie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chiiu

Witam. Właśnie czekam już na przesyłkę z papierami na zmianę operatora. Mam rozumieć że telefonu nie będzie w tym zestawie. Dostałam smsa że mam zapłacić za telefon przy tym podpisaniu umowy. Nie powinno się zapłacić za telefon przy dostarczeniu go? Żeby potem nie okazało się że nie mają go na stanie ;/

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi