Skocz do zawartości
kfasub

Przeniesienie numeru do Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie mam abonament w sieci T-mobile, a do wygaśnięcia umowy mam jeszcze 4 miesiące. Moje pytanie brzmi: Gdy zdecyduję się wcześniej przejść do Orange to będę płacił za dwa abonamenty czy telefon przychodzi teraz, a abonament obowiązuje dopiero po wygaśnięciu umowy z T-mobile?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie stała promocja za przeniesienie numeru do orange to 3 pierwsze miesiące abonamentu za darmo. To czy będziesz płacił to zależy od Ciebie czyli od tego jaki tryb przeniesienia numeru wybierzesz. Masz 3 opcje:

1) zgodnie z okresem wypowiedzenia Umowy u Dawcy

Rozwiązanie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynikającego z

postanowień Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych u

obecnego dostawcy usług. Data zostanie podana przez Orange Polska po

otrzymaniu odpowiedzi od obecnego dostawcy usług.

Jeżeli masz umowę w trakcie promocji, sprawdź czy okres wypowiedzenia

umowy nie kończy się wcześniej niż data końca promocji albo wybierz tryb:

na koniec okresu promocyjnego. Rozwiązanie umowy przed upływem tego

okresu grozi konsekwencjami finansowymi.

2) na koniec okresu promocyjnego

Rozwiązanie umowy nastąpi zgodnie z datą zakończenia okresu

promocyjnego wynikającego z umowy z obecnym dostawcą usług. Datę

podamy Ci po otrzymaniu odpowiedzi od obecnego dostawcy usług.

3) na konkretną datę ( bez zachowania okresu wypowiedzenia)

Rozwiązanie umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia (dla umów na

abonament/mix), ze skutkiem na wskazaną datę, pod warunkiem

pozytywnego rozpatrzenia wniosku o rozwiązanie umowy i potwierdzenie

podanej daty przez obecnego dostawcę usług. W przypadku oferty na

abonament/mix obecny dostawca usług ma prawo do obciążenia Twojego

numeru kwotą nieprzekraczającą wysokości opłaty abonamentowej za

okres wypowiedzenia. Sprawdź czy wskazana data przeniesienia jest

późniejsza niż data końca umowy promocyjnej, w przeciwnym wypadku

rozwiązanie umowy przed upływem okresu promocyjnego, na jaki została

zawarta, grozi konsekwencjami finansowymi

podsumowując jeżeli będziesz chciał dokończyć swój abonament w tmobile to musisz go płacić do końca a umowę z orange i telefon dostaniesz już teraz. Umowa z orange zacznie obowiązywać już teraz ale masz 3 miesiące pierwsze za darmo więc teoretycznie nie płacisz dwóch abonamentów. Po zakończeniu umowy u operatora macierzystego orange automatycznie przeniesie numer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wiem właśnie o tych darmowych miesiącach jednak chciałem skorzystać z promocji 30% abo mniej co miesiąc przez 24 miesiące, a wątpię, że obie promocje się łączą. Reasumując czy mogę podpisać umowę w grudniu w ten sposób, że kończę umowę w T-mobile i dopiero po jej wygaśnięciu tj w kwietniu zaczyna obowiązywać umowa z Orange? I czy w takim wypadku telefon przychodzi obrazu czy w kwietniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

A na ile przed końcem umowy u dotychczasowego operatora można się przenieść do Orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz się przenieść jak Ci zostało nawet 20 miesięcy, nie ma żadnej różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

może inaczej - na ile , żeby nie zrywać dotychczasowej przed czasem i wyznaczyć datę przeniesienia na koniec dotychczasowej umowy- np.mam w play do lipca i w t-mobile można już (na maks 6 miesięcy przed końcem) podpisać umowę a w Orange podobno maks na 3 czyli mógłbym dopiero w kwietniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W orange nie ma znaczenia ile Ci jeszcze pozostało umowy u operatora macierzystego, bo numer teoretycznie możesz przenieść jak tam masz jeszcze nawet rok do końca. Optymalną opcją są 3 miesiące bo tyle orange daje za darmo i wtedy nie płacisz 2 abonamentów :) a jeśli zostało Ci np. pół roku do końca to orange daje Ci numer tymczasowy ( z całym abonamentem i gratisami ) na czas trwania umowy u Twojego operatora a po jej zakończeniu cała opcja po prostu przechodzi na Twój numer, ten który chcesz przenieść. Więc podsumowując - jeżeli umowa play kończy Ci się w lipcu to już teraz możesz przenieść swój numer do orange ale będziesz po prostu przez jakiś czas płacił 2 abonamenty ( w Twoim przypadku - luty,marzec kwiecień za darmo w orange i płacisz tylko play --> potem przez maj czerwiec lipiec płacisz 2 abonamenty ---> po zakończeniu umowy w play płacisz normalnie tylko orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

wszystko już wiem z Orange i wygląda to tak:

można przenieść w dowolnym momencie ale jeżeli umowa jest jeszcze na dłużej niż 120 dni to przeniesienie numeru do Orange musi nastąpić najpóźniej za 2 miesiące ale za to jest teraz promocja na abo gratis przez 6 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wytłumaczy mi ktoś zasadę działania numeru z puli Orange?

Przenoszę nr z Plusa, dostałem numer tymczasowy z Orange, ale go nie włożyłem do telefonu.

Pytania:

1. Z chwilą, gdy włożę kartę aktywuję umowę? Od tej chwili zacznie mi mijać darmowe 6 miesięcy? Jeśli tak, to lepiej zaczekać aż przeniosą numer i wtedy aktywować kartę?

2. Jak długo czeka się na przeniesienie numeru (w plusie miałem mix - skończyłem doładowania ok miesiąc temu)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Abonament nalicza się od dnia pdopisania umowy - niezależnie od aktywacji karty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi