Skocz do zawartości
kfasub

Przeniesienie numeru do Orange

Rekomendowane odpowiedzi

@up dokładnie,

data rozpoczęcia abonamentu to ta którą masz na umowie więc właśnie od niej masz liczone 6 miesięcy za darmo. Jeżeli poprzednia umowa Ci się już skończyła to trzeba poczekać około miesiąca ( może mniej ) na przeniesienie numeru. Jak tylko numer się przeniesie to tymczasowa karta przestanie działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Dowiadywałem się również przy okazji innego problemu na infolinii i potwierdzam: umowa liczy się od dnia na umowie a nie włożenia i aktywowania karty. Choć w salonie mi powiedziano, że jest na odwrót. Cytuję "dlaczego ma pan płacić za abonament skoro pan nie uruchomił jeszcze usługi".

A... i numer z Plusa (mix) mam mieć przeniesiony już jutro (czyli 6 dni kalendarzowych od podpisania umowy).

Edycja: Przeniesienie numeru nastapi 19.03 czyli 5 tygodni od dnia podpisania umowy. (mój błąd - niedoczytałem w sms)

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciastek wprowadzasz w błąd. Jego aktualna karta SIM przestanie działać, obecny numer będzie przeniesiony na kartę tymczasową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również planuję przenieść numer abo z play na abo w orange 89zl i 6 miesięcy za free z LG g3 ... Mam tylko pytanie czy w tej taryfie są jakieś ukryte opłaty/haczyki ? Moja umowa w play kończy się 31 maja i mam w planach tymczasowy numer oddać żonie a na razie korzystać ze swojego. Pytanie tylko czy faktycznie przez 6 miesięcy jest zero opłat ? Żeby nagle nie okazało się że muszę płacić jakieś składowe np. ratę za telefon. Mam jeszcze pytanko jak jest ze zdjęciem simlocka z G3? Wyczytałem na stronie orange że dla przenoszących numer jest to usługa bezpłatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Jeśli weźmiesz telefon na raty to wiadomo, raty będą do opłaty. Jak zapłacisz za telefon od razu gotówką to jasna sprawa.

Czy jakieś haczyki ? Wiadomo, 89,90 przy e-fakturze i 400 minut masz do wykorzystania w roamingu poza granicami naszego kraju, czyli nie tak jak większość rozumie ten zapis. Gdy dzwonisz z PL np. do Niemiec to płacisz za połączenia normalnie zgodnie z cennikiem roamingu. Jak jesteś poza granicami PL i dzwonisz np. do PL to wtedy masz do wykorzystania 400 minut w roamingu UE. Co do simlocka to może dostaniesz telefon bez brandu i bez simlocka, także póki co się nie martw.

Tak, przez 6 - mcy zero opłat, ale powyłączaj wszelkie dodatkowe usługi, typu ochrona wyświetlacza itp.

Edytowane przez petrydz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszę o ratach bo próbowałem czytać regulamin ale oczywiście jest mocno zamieszany. Mowa o tym abo i G3 za 299zl. Jak naradzie poluję na pojawienie się dostępności tego telefonu.

Czy te minuty do EU dotyczą wyłącznie sieci orange ? Jaka jest teraz cena ubezpieczenia wyświetlacza i co obejmuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na raty się nie opłaca, bierz gotówką i święty spokój. Minuty dotyczą nie tylko orange, dzwonisz na komórkowe będąc w np. DE do PL i nic nie płacisz za połączenie. Co do ubezpieczenia to teraz jest droższe, chyba coś około 5 zł, ale oddając telefon do serwisu w celu jego naprawy musisz mieć tzw. wkład własny w wysokości 50 zł. Nie bierz tego, bo jest pełno wykluczeń, kompletnie się nie opłaca.

Edytowane przez petrydz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no nie planuje rozbijać jeszcze tych 299zł na raty bo to byłaby lekka przesada ... dzięki za info odnośnie ubezpieczenia ... myślę jeszcze czy brac już teraz tego G3 czy poczekać do marca na nowe premiery licząc na obniżkę cen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ci się nie pali na nowy telefon to poczekaj, niedługo mają premiery nowe telefony, także ceny zejdą w dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy G3 wyleciało z oferty na stałe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi