Skocz do zawartości
Quaritto

Dlaczego telefon nie widzi okładek albumu?

Rekomendowane odpowiedzi

pododawałem okładki do piosenek (oczywiscie nie wszystkich) i było wszystko ok, potem dodałem do kilku innych (w innym już folderze) i nie widzi ich. Dodawałem tak samo, tym samym programem, sprawdzałem na kompie i komp je widzi, a tel nie. Co trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co zaobserwowałem często dzieją sie to w tedy kiedy mp3 nie jest całkowicie opisana w ID3v1 i ID3v2 tzn. kiedy brakuje nazwy albumu lub wykonawcy. Czasami pomaga wypełnienie tych informacji lecz nie zawsze. U mnie zdarzyło sie ze telefon przypisywał nieprawidłową okładkę chociąz prawidłowa była załączona do pliku to on pamiętał tę złą i dopiero po aktualizacji oprogramowania wyświetliła sie poprawna. Sprubój uzupełnić info o pliki mp3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj takiego programiku Album Art Grabber. Sam sciagnie i pozapisuje okladki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zorientowałem sie, że są widoczne tylko te w których jest napisany jaki to album, ale jak poprawiłem to i wypełniłem luki to owszem było, ale tylko część. Spróbuje tego programu, narazie kozystałem z AIMP2. Co nie zmienia faktu, że okładki już są, ale tel nie widzi, (a niechciałbym przywracać ustawień domuślnych, bo może nie pomóc, a bede musał wszystko od nowa ściągać;p )

---------- Post dołączono o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

eeej, to nie wszystko, wyczytałem na innym forum, że program Music Player m.in może ponierać okładki, ale rzecz w tym, ze w tym odtwarzaczu są te okładki co i na kompie, Wychodzi na to, że mediaspace tego nie widzi ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem co autor. Znaczniki mam dobrze opisane, sprawdzałem a i tak nie widzi okładek albumów?

W załączniku jednak widać, że się da. Tymbardziej sprawdzałem ten sam plik na LG GT 540 i ten widzi okładki jak i winamp w komputerze.

post-73975-14255699977133_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy ktoś to czyta, lecz sprawdziłem jeszcze tą przypadłość na kilka sposobów. Po wgraniu 13 utworów z okładkami 11 je miało, to na stockowym odtwarzaczu. Na Winampie z marketu ten sam plik co w poprzednim poście nie miał okładki, więc innych nie sprawdzałem, poza tym Winamp potrafi czasem wywalać i jest nie stabilny:E Natomiast na PowerAmp już miał ową okładkę, której nie widziały stockowy odtwarzacz i Winamp. Niestety po teście z innymi utworami PowerAmp też gubił w innych plikach okładki. Normalnie parodia :D

PS. Odkryłem o co chodzi i mam problem z głowy, a za okazaną mi pomoc nie podzielę się tym odkryciem:PP

Edytowane przez gibol1412

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja polecam program Sony Media Go, bardzo wygodny i ma opcje wyszukiwania szczegółowych info o utworze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS. Odkryłem o co chodzi i mam problem z głowy, a za okazaną mi pomoc nie podzielę się tym odkryciem:PP

A ja mam do Ciebie jednak prośbę o pomoc.

mam okładki wrzucone w plik.

komputer widzi okładki, nokia na symbianie widzi okładki a android nie radzi sonie.

typ tagów: id3v2.3|id3v1

programy: firmowy LG L9, n7player oraz player pro i żaden nie widzi mi okładek :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja mam do Ciebie jednak prośbę o pomoc.

mam okładki wrzucone w plik.

komputer widzi okładki, nokia na symbianie widzi okładki a android nie radzi sonie.

typ tagów: id3v2.3|id3v1

programy: firmowy LG L9, n7player oraz player pro i żaden nie widzi mi okładek

Witam. Miło zajrzeć na forum po długiej przerwie.

Wracając do tematu. Cóż. Nie wiem czy moja solucja ci pomoże, ale oczywiście podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Wystarczyło w tagach danego utworu wpisać tylko niektóre dane:

tytuł, wykonawcę, album, rok, ścieżka, gatunek.

Jeżeli wpisałem np. album artysta, komentarz, kompozytor czy numer dysku pojawiał się problem z okładkami.

Do wklejania okładek, opisywania tagów używam od wielu lat niezmiennie program o nazwie mp3tag. Lubię mieć kompletny porządek w muzyce a ten program mi to zapewnia. Dzięki dokładnym tagom w telefonie czy na komputerze mam wszystko poukładane albumami, artystami czy gatunkami.

Edycja: Zapomniałem dodać, że w systemie Android jest taka systemowa aplikacja o nazwie: "Przechowywanie Multimediów", która odpowiada za bazę danych okładek. Gdy dodamy jakieś pliki mp3 to ona musi się chwilę zaktualizować. Dodatkowo wrzuca ona pliki okładek do folderu mnt/sdcardAndroid/data/com.android.provider.smedia. Jeżeli coś od nowa wrzucamy w dużej ilości lub powstał brak okładek to polecam wcześniej oczyścić dane tej aplikacji, którą wymieniłem wyżej a także usunąć ten folder "com.android.provider.smedia przed wgraniem muzyki. Pozdrawiam.

Edytowane przez gibol1412

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

Jedna rzecz się sprawdziła!

"Przechowywanie Multimediów" - wykasowałem dane i telefon widzi okładki.

Odtwarzacz firmowy od LG L9 dalej nie widzi. Wyłączyłem go i już znim nie walczę ;)

PlayerPro widzi i widział wcześniej - trzeba ustawić, wymusić podgląd okładek z tagów.

n7player odinstalowałem i nie wiem, czy widzi, czy nie... i nie będę już sprawdzał :)

p.s.

Co do tagów, to także używam mp3tag i mam tylko okładki zapisane w tagach a nazwa utworu i wykonawca w pliku.

To pozostałość po poprzednim telefonie, który wyświetlał mi i nazwy z tagów i z pliku.

Czegoś się musiałem pozbyć, stąd tylko okładki w tagach, reszta w pliku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi