Skocz do zawartości
Wałgus

Problem z naprawą zepsutego recovery w G1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podczas zmiany recovery z RA na Clockwork telefon się zawiesił i kicha. Nie mam niestety HardSPL a tym samym fastbota i komputer nie widzi fona.

Da się jakoś wgrać samo recovery lub HardSPL.? Telefon włącza mi się w try bootloadera (bez funkcji fastboota) Włącza mi się w tryb "Logo ERA" ;) Recovery nie mogę włączyć a;(

Edytowane przez Wałgus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HardSPL? Ktos jeszcze uzywa tak starozytnych rzeczy? Przesiadz sie na Haykuro albo SafeSPL o_O.

Od kiedy fastboot jest zalezny od recovery? Jesli straciles recovery ALE nadal masz dostep do bootloadera to jednoczesnie masz dostep do fastboota, prawda?

Powinno wystarczyc

fastboot flash recovery recovery.img

(Przy zalozeniu, ze masz recovery.img w katalogu C:/costam/sdk/tools)

Jest jeszcze jakies polecenie, by w Androidzie sflashowac recovery. Wtedy plik recovery.img musi byc na roocie karty sd, a w terminalu trzeba wydac komende

$ su

# flash_image recovery /sdcard/recovery.img

Ale nie wiem, czy nie bylo jakichs problemow z tym sposobem, pogoogluj na ten temat.

Sent from my HTC Dream using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

flash_image recovery/sdcard/plik_z_recovery.img właśnie rozwaliło mi wszystko.

Jak uruchomić terminal z poziomu boot loadera? Alt+X nie działa.

Przy podłączeniu do kompa z zainstalowanym SDK komp nie widzi telefonu.

Właczam telefon w tryb boot loadera ale niestety przycisk powrót na telefonie nie włącza fastboota - jest inny sposób włączenia fastboota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo terminal masz w recovery. Ewentualnie emulator terminala w romie, po co kombinowałeś z recovery jak miałeś dobrze. Przeczytałeś na wiki co trzeba zrobić by dobrze SDK z fastbootem działało? Jeżeli tak to musisz kombinować aż go wykryje i jak masz podłączony w SDK przez fastboot tel to komendy wpisujesz w CMD windowsowym

Pewnie włącza fastboot ale nawet nie wiesz, że to jest to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cała historia potoczyła się tak:

1. Zrootowałem telefon metodą one click zgodnie z tym co na wiki (ta nowa metoda bez goldcard)

2. Zrobiłem backup narzędziem nandroid

3. Chciałem wgrać rom z karty ale nic z tego - niby wszystko dobrze, ale po restarcie zwis na logo era.

4. Czyli teraz restore i wszystko ok - fon działa

5 W Boot Manager załadowałem recovery RA i apróbowałem jeszcze raz wczytać rom z karty - nie udało się.

6. Nie mogłem wczytac backupu nandroida z recovery RA, więc chciałem zmienic recovery z konsoli w telefonie tak jak na wiki Jak zmienić recovery na G1? – Wiki.android.com.pl

7. W tym momencie już nie mam działającego recovery (nie mogę go uruchomić przez domek+power

8 instaluję według instrukcji na wiki SDK, ustawiam zmienne środowiskowe.

9. Właczam podłączam telefon do USB włączam go trzymając przycisk kamerki i włacza się boot loader. Wciskam przycisk "cofnij" znika napis seria 10 i nic się nie pojawia

10 próbuje wrócić na oryginalny rom era według Powrót na oficjalny ROM Era G1 – Wiki.android.com.pl z tym że na wiki niedziała link do plików wersji 1.6, korzystam z wersji 1.5

11 Terminal windows wyświetla mi monit "waiting for devices" i nie znajduje fona.

Błędem było założenie, że RA recovery odczyta mi backupy zrobione innym recovery :(

Ktoś pomoże? Proszę o tutka jak postępować (chyba że jedyne wyjście to wysyłka do Krakowa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w sdk ściągnełeś sterowniki do G1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ludzie, czego Wy tu nie rozumiecie. Koles ma standardowe SPL, które NIE MA DOSTĘPU do fastboota. Tak to jetsjak ktos kombinuj i próbuje wgrac rom przedSPL. Wszędzie jest napisane zeby wgrac najpierw SPL, potem kombinowac. Kolega próbował byc mądrzejszy i pewnie chciał wgrac rom wymagający haykuro albo jeszcze cos innego. Fon mu sie nie bootuuje więc nie ma dostepu do niego. Ale dizała mu standardowy bootloader. Jedyne co możesz teraz zrobic to root metoda goldcard, i kombinowanie jak zdobyc ów goldcard ;] Wszytsko na temat

btw

wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.

Przydatne linki:

Pierwsze kroki na forum

Zmiana tytułu wątku

Jak poprawnie nazwać temat

[/warnt]

btw 2

spróbuj tej kombinacji

Volume down, home back and power for system wipe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie sobie pomyślałem o tym splu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i nie umie przeczytac poprawnie polecenia + nie rozroznia recovery od spl to ma. Kup sobie iPhone'a od razu, bedziesz mial spokoj (my tez).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki kowal_001. A już myśłałem że się nie wyrażam dostatecznie jasno. Pokombinuje z gold card, choć już widzę że bedę miał problem z odczytaniem CIDa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi