Skocz do zawartości
barred

Jak korzystać z aplikacji Directory Blind

Rekomendowane odpowiedzi

barred

post-144308-14255713814108_thumb.jpg

Wiele osob uwaza ze nie ma sposobu zeby przeniesc dane z pamieci wewnetrznej na karte. Otoz jest i to dzialajacy w 100%. Na powyzszym screenie widac ze aplikacje zajmuja wiecej miejsca niz jest w ogole dostepne, a to wszystko za sprawa Directory Blind. Nalezy jednak pamietac, ze do poprawnego dzialania tego programu potrzebny nam jest ROOT!!!

Jak uzywac:

Instalujemy aplikacje DB, su zapyta nas o dostep, oczywiscie zaznaczamy tak. Jezeli mamy uprawnienia su i zrootowany telefon to po odpaleniu programu DB powinno to wygladac tak:

post-144308-14255713814562_thumb.jpg

Najwyzszy czas na utworzenie folderow w ktorych beda znajdowac sie dane. Zalozmy ze chcemy cieszyc sie wspaniala gra jaka jest NOVA3. Nie mozemy w pelni zainstalowac jej na wewnetrznej pamieci gdyz jest ona za mala. Gra chce przechowywac dane na pamieci wewnetrznej w: Android/obb/com.gameloft.android.ANMP.GloftN3HM. Tworzymy zatem 2 foldery o nazwie com.gameloft.android.ANMP.GloftN3HM. Jeden w Android/obb/, drugi w external_sd/Android/obb/. Po utworzeniu folderow mozemy dodac sciezke dostepu w DB

Aby dodac sciezke klikamy przycisk opcje, nastepnie add new entry. Mamy:

post-144308-14255713815045_thumb.jpg

Przytrzymujemy dluzej na pierwszym od gory okienku i szukamy lokalizacji: Android/obb/com.gameloft.android.ANMP.GloftN3HM klikamy select. Analogicznie w przypadku 2 okienka.

Powinno to wygladac tak:

post-144308-14255713815544_thumb.jpg

Klikamy przycisk add. Teraz tylko wystarczy kliknac na dyskietke zeby zrobila sie zielona. Wgrywamy wczesniej sciagniete pliki do gry do lokalizacji external_sd/Android/obb/com.gameloft.android.ANMP.GloftN3HM i mozemy cieszyc sie "duzo wazacymi" grami.

W przypadku innych gier postepujemy analogicznie, trzeba tylko znac nazwe i lokalizacje folderu w jakim gra przechowuje pliki i dane.

Mam nadzieje ze pomoglem :o

Edytowane przez XQS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luq529

Nie prościej w pierwszym /sdcard/external_sd/Android/ a w drugim polu /sdcard/Android/. Aplikacje automatycznie wtedy zapisują dane na karcie. Tylko jest problem wtedy, kiedy mamy np. 1gb wewnętrznej a gra zajmuje 2gb wtedy dodatkowych plików nie będzie ściągać, bo aplikacja uważa, że jest za mało miejsca. Przydałby się sposób jak fikcyjnie powiększyć pamięć wewnętrzną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barred

Jesli najpierw zainstalujesz plik apk i zobaczysz jaki folder utworzyl do sciagniecia danych, to mozesz uzyc DB i wtedy aplikacja bedzie sciagac dane juz do karty pamiecie, oczywiscie musisz pamietac zeby miec zielona dyskietke przy tej sciezce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luq529
    Jesli najpierw zainstalujesz plik apk i zobaczysz jaki folder utworzyl do sciagniecia danych, to mozesz uzyc DB i wtedy aplikacja bedzie sciagac dane juz do karty pamiecie, oczywiscie musisz pamietac zeby miec zielona dyskietke przy tej sciezce

Działać mi działa, tylko np. jeśli mam gre NFS Most Wanted i ona potrzebuje ok 2GB, a wolne w pamięci wewnętrznej mam 1,8gb(na sd mam 10gb wolnego) to pliki się nie pobiorą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barred

To dziwne bo mam NFS i jakos bez problemu sciagnal dane od razu na sd, nie krzyczal nic ze za malo pamieci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luq529

Spróbuje twoim sposobem, tylko na razie nie mam jak sprawdzić. Mam nadzieje, że będzie tak jak mówisz. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jezeli nie chce sciagac plikow z apki tylko z konputera na kartę sd ?

Dziabnięte z L9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barred

Jeszcze raz przeczytaj tut, tam jest dokladnie ta syt opisana kiedy i gdzie wrzucic pliki sciagniete na kompa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeszcze raz przeczytaj tut, tam jest dokladnie ta syt opisana kiedy i gdzie wrzucic pliki sciagniete na kompa

Ok. Directory blind czy bind :D

Dziabnięte z L9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barred

Directory bind, nie wiem czemu napisalem blind xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi