Skocz do zawartości
Taran

Jaki ROM polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Taran

Witam.

Mam HTC One V od jakiś dwóch miesięcy. Niestety ostatnio zaczął coś mocno mulić, zaczął wyświetlać się .gif od ładowania podczas wychodzenia na główny pulpit. Niestety jestem zielony w tych tematach. Raz tylko zmieniałem ROM w swoim starym ZTE ale to już było dawno i pamiętam, że zmiana go obfitowała w dość spore przyspieszenie :P o coś takiego właśnie by mi chodziło. Czytałem sporo wątków w dziale ROM'y i Modyfikacje, ale nie mogę się na nic konkretnego zdecydować :/ chodziło by mi o przyspieszenie bez utraty podstawowych funkcji jak używanie aparatu/kamery czy np. BeatsAudio no i dobrze by było jakby był po polsku :P

Pozdrawiam,

Taran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam mySENSE RC1.0 i jestem zadowolony. Czasem laguje ale ma fuul sense jak chcesz coś szybszego to romy oparte na CM10 i CM9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taran

Mhm. A powiedz mi bo jestem dość zielony - o co chodzi z tym kernelem i recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdarku

Kernel to jądro systemu ,

Cwm recovery jest to program gdzie uruchamia się przed systemem ,dzięki nie mu możesz wgrać custom paczki zip. tj.romy ,mody oraz zrobić backup ,restore całego systemu itd.

Kroki które poczynisz czyli root ,cwm recovery spowodują utratę gwarancji.

Ja bym nie liczył iż HTC rzuci aktualizację do Androida 4.0.4 oraz sense 4.1

Gdy się zdecydujesz pisz na forum gdybyś potrzebował pomocy.

http://forum.android.com.pl/f639/odblokowanie-bootloadea-i-rootowanie-ta-umaczenie-z-xda-203299/

http://forum.android.com.pl/f639/instalowanie-clockworkmod-touch-recovery-204383/

Edytowane przez wdarku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mySENSE RC1.0 ja tez jade na tym w swojej zabawce ;] polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Afek

Cześć, chciałbym odświeżyć trochę wątek i zapytać który rom z Jelly Bean jest w tej chwili najbardziej polecany, w sensie dobrego kompromisu pomiędzy życiem baterii a szybkością działania? W tej chwili używam Paranoid Android 2.99 z kernelem 3.0.16 HELLBOY, podkręcone do 1,4. Życie baterii jest bardzo przyzwoite, jednak rom lubi się czasem zaciąć, często tak że konieczny jest reboot, a gry takie jak np. Rayman Jungle Run działają w takim jakby "slow-motion" tylko z momentami całkowitej płynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BEKA

Witam ! Zakładam temat tu, bo w romy & modyfikacje nie można.

Od dwóch dni przekopuje się przez w/w subforum, ale to nie dalo mi odpowiedzi na pytanie jaki rom zainstalować.

Zależy mi na szybkości działania lepszej niż stockowy sense 4.0 , braku bugów i działających wszystkich funkcjach telefonu. Bardzo chciałbym mieć jakiś rom z wyższych wersji androida (jelly bean ?) ale czytałem że w cyanogen jest kilka błędów i nie jest aż tak szybki jak np. mySense. prosił bym też odrazu o podrzucanie do romu kernela. CZOŁEM ! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie wyczytałeś że cm10 / cm10.1 czy cm9 jest szybszy od sense. Najbardziej stabilne są romy oparte na sense ale romy oparte na cm też są polecane do codziennego użytku. Np. - http://forum.android.com.pl/f639/4-2-2-gsm-aosp-shpongle-beta-20130521-a-293492/ , http://forum.android.com.pl/f639/port-hov-xperia-z-j-b-praca-wstrzymana-320155/ , http://forum.android.com.pl/f639/cm9-kangbang-246119/

PS w każdym temacie są linki do romu, kernela , gaps . To chyba nie jest trudne zwłaszcza że tematy są czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BEKA

Napisałem o kernelu na wypadek gdyby ktoś wrzucał "suchy" link do pobrania romu. Czyli szybciej zamulą romy cm ? Wiem że może to śmieszne pytania ale jestem kompletnie "zielony" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno romy oparte na cm nie zamulą jak te z sense. Romy oparte na sense potrzebują dużo ramu (niestety) a romy oparte na Cm są przez to płynniejsze i szybsze.:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi