Skocz do zawartości
Shamman

Pogłos (echo) w telefonie po stronie rozmówcy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiś 2 tygodni jestem posiadaczem Note 2. Generalnie jestem zachwycony, ale mam jeden dosyć duży problem. Każdy kto do mnie dzwoni słyszy w czasie rozmowy ze mną echo swojego głosu. Nieważne czy dzwoni z komórkowego, czy stacjonarnego, efekt ten występuje zawsze i dla moich rozmówców jest nieznośny a i mi utrudnia rozmowę.

Po zakupie telefonu tego samego dnia zrobiłem według przepisu na forum roota i zainstalowałem 2 programy do nagrywania rozmów, na początku myślałem że to przez to, jednak po przywróceniu telefonu do ustawień fabrycznych problem dalej pozostał. W związku z tym ściągnąłem z samfirmware.com najnowsze oprogramowanie do Nota, wrzuciłem je przez odina ale problem dalej nie zniknął. :/. Teraz mam dylemat, czy czekać na Andro 4.2 i zobaczyć czy coś się zmieniło, czy oddawać telefon do serwisu, jeżeli do serwisu to czy w takim razie muszę coś zrobić żeby nie przyczepili się do mnie że zmieniałem soft. Dodam jeszcze że telefon kupiłem w Polsce, normalnie na stoisku i gość powiedział że te akurat przyszły im z Czech, Gwarancje mam normalną międzynarodową, paragon itp też w porządku, nie chcę tylko żeby mogli mi cokolwiek zarzucić np. w związku ze zrobieniem przeze mnie roota.

A może ktoś miał podobne doświadczenie i rozwiązał problem.

Acha, jeszcze jedno, czy jak wrzucam rom jedno plikowy to zastępuje też tamten którym "nadałem" roota? Może powinienem wrzucić jakiś rom 3 plikowy? Tylko skąd wziąć pewny rom?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedyś kolega mi mówił że jak słychać takie echo tzn że masz podsłuch na telefonie. nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj z kartą innego operatora. Wina czasami leży po stronie sieci a nie aparatu. Jak nie to reklamuj. Niech sprawdzą w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dest

Kup jakis starter, sprawdz na innej karcie sim :)

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum wyczytałem, że pogłos może wywoływać sprzęt, który nie obsługuje hdvoice.

Jest to zależne od operatora i telefonu Twojego rozmówcy.

Podsłuch też daje echo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ohlers

Podsłuch to nic strasznego. Nie trzeba tylko o bombach gadać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie, zastanawiam się czy mi nie sprawdzą tego roota, mam różne przygody z serwisami samsunga, nie bardzo wiem jak się zabrać do tego żeby go wyzerować do stanu fabrycznego i żeby nie było nic widać. Wystarczy to narzędzie do wywalania trójkąta? Triangle Away? Nie mam nawet żadnego trójkąta, robiłem roota pierwszą metodą z tutoriala, poza tym nic nie kombinowałem. Był mi potrzebny do avasta. Dzisiaj jeszcze faktycznie sprawdzę na innej karcie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak zrobiłem, tylko gdzie mogę sprawdzić czy ślad faktycznie zniknął żeby się nie przejechać :)

A pamięta ktoś może gdzie w ustawieniach w andku jest oczyszczanie głosu (czy coś takiego) doczytałem się że to może być to, nawet pamiętam że na oczy to widziałem kiedyś ale gdzie tego szukać, za cholerę nie mogę się dopatrzeć.

Edytowane przez Shamman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno Mamusia kupiła tzw. telefon dla seniora, też był pogłos, okazało się że głośność rozmowy była ustawiona za głośno (może chodzi właśnie o ustawienie głośności).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi