Skocz do zawartości
awiczuk

wiczyROM_V2.1_XXLSC_4.1.2[16.12.2012]

Rekomendowane odpowiedzi

Z aktualizacją przez Google Play pomogło +restart. Dzięki

---------- Post dołączono o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Wieczorem sprawdze wersję Kiesa i dam znać - w zasadzie powinna być najnowsza (pokazuje mi brak nowych aktualizacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiscie przed podłączeniem z kies należy przełączyć telefon w trym MTP przy pomocy USB-Mode switcher i restart :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oczywiscie przed podłączeniem z kies należy przełączyć telefon w trym MTP przy pomocy USB-Mode switcher i restart :)

Pomogło. Wyłączone debugowanie+ tryb MTP przy pomocy USB-Mode Switcher + restart.

Kies rozpoznał Nota i działa z problemami (wersja 2.5.0.12114_1) tj.

-potrafi się rozłączyć i zresetować Nota po przywróceniu kopii,

-nie mogłem przewrócić całości kopii zapasowej (pokazywał błąd i nie przywracał żadnego z elementów kopii)

- działa przywracanie pojedynczo (kontakty, wiadomości etc.)

-samoczynnie też kilkukrotnie anulował importowanie z komp-a elemetów kopii (zakłądka import/export).

-nie potrafi przywrócić kopii kont emailowych

Może wgranie od nowa samgo kernela by pomogło?

Nie wiem tylko gdzie znaleźć właściwą wersję (jeśli na tej stronie to którą:

a i jeszcze jedno w Philz Touch 3 nie działa opcja reboot (nic się nie dzieje) -resetuję Nota ręcznie przytrzymując klawisz zasilania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnie dopadło dziś zjawisko jak kolegów na innych romach na bazie XXLSC czyli telefon się zawiesił i po wyjęciu baterii stawał na napisie Galaxy Note i tyle, dopiero jak uruchomiłem recovery zrobiłem wipe dalvik ,wipe cache telefon się uruchomił, wkurzyło mnie to bo szukam już romu stabilnego na dłużej

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Wydaje mi się, ze jest to związane z gospodarką pamięcią RAM przez JB. Po kilku dniach użytkowania telefon zaczyna spowalniać i zaczyna brakować RAM-u. W momencie uruchamiania bootloader potrzebuje więcej RAM-u, a system jeszcze nie uruchomiony nie jest w stanie ubić aplikacji działających w tle. Mnie jeden raz nie pomogło wipe dalvik i partition cache, musiałem zrobić wipe data.

Wydaje się, ze jakimś zabezpieczeniem może być profilaktyczne wykonanie co kilka dni wipe dalvik i partition cache.

EDIT:

Są nowe kernele PhilZ v3.81. Dla Galaxy Note i Galaxy S2. Wszystkie mają obsługę exFAT, w recovery dodatkowe funkcje. Jak podaje autor kerneli nowa wersja zabezpiecza przed zawieszeniami ROM-ów JB na logo przy uruchamianiu bootloadera w momencie uruchamiania telefonu.

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ludmar

Mam nie lada problemik (ponownie) próbując zainstalować wiczyROM 2.1 przy wejściu w Wipe Dalvik Cache mam komunikat E:unknow volume for path [/sd-ext]

Już kiedyś taka sytuację miałem, sprawdziłem wszystko co możliwe, formatowałem już kartę SD, próbowałem innej karty , kilka razy ściągałem paczkę z ROMem i nadal to samo

---edit---

a teraz mam kompletny bałagan w tel. stary system ledwo co wstał (ICS), wersja modemu XXLSC, instalacja innego ROMu tz wiesza/restartuje telefon, nie mogę zainstalować z Google Play większości aplikacji, przy instalowaniu przywiesza się i przechodzi do ekranu blokady a po instalacji aplikacji nie widać śladu, ktoś pomoże bo już nie mam pomysłów

P.S. kolejny raz to się dzieje, ale żadne wcześniejsze rady nie pomagają :((

Edytowane przez ludmar
    konkluzje :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Zacznij od początku. Przez PC Odina 3 plikowy GB XXLC1, sprawdzenie PC/CSC (ew. zmiana na XEO) jakiś ICS przez Odina lub aktualizacja (Kies lub OTA), Kernel PhilZ v3.81 (dla danego ICS). Wipe dalvik, partition, data i format data, system, preload. Nie wychodząc z CWM recovery flashowanie ROM-u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ludmar

Takie działanie też rozważałem, miała to być ostateczność w tym momencie chyba nie mam wyjścia ;(

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem ROM, wgrałem PhilZ v3.81, przywróciłem apk z Tytanium backup i po restarcie wisi:

Samsung GALAXY Note GT-N7000

Niniejszym chciałem zakomunikować że wspomniany kernel nie eliminuje tego "ficzera" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może to być efekt jakiegoś błędu choć nie daje głowy ze tak jest, bo ja mam ten kernel PhilZ 3.81 zainstalowany od jego wypuszczenia i robiłem reboot żeby sprawdzić i wszystko ok, choć chyba jeszcze za wcześnie na optymizm i testy, poczekajmy na opinie większej liczby osób

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi