Skocz do zawartości
Diwad

ROM CyanogenMod 10.2

Rekomendowane odpowiedzi

Ticom

Szybkie pytanko: przechodząc ze stock(kernel i rom) najpierw CM i np. Franco czy najpierw kernel, czy wsio ryba?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw CM potem kernel,

Pzdr

Adam

Szybkie pytanko: przechodząc ze stock(kernel i rom) najpierw CM i np. Franco czy najpierw kernel, czy wsio ryba?

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paaulo

Od kilku dni używam kernela Franco. Jestem bardzo zaskoczony jak dobrze działa w połączeniu z CM.

Na i9100 używanie innego kernela z CM było najczęściej źródłem problemów. W krainie czystego AOSP takich problemów nie ma.

Polecam Franco kernel głównie z powodu baterii i kolorów ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zainstalowałem CM i gapps i jak narazie chodzi super, a ze tak zapytam bo od razu przeskoczyliście do tego Franco kernel, skąd można go wziasc i czy tez go się instaluje jak gapps ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czy ktoś ma podobny problem, że nie odswieża mu się bateria? w sensie jej procentowy status? dzis mialem tak, że pokazywalo mi 30%, przez dluzszy czas, stwierdzilem ze to nie mozliwe, uruchomilem ponownie a tu 1%...myslalem ze cos namieszalem w romie, zainstalowalem na nowo z wszelkimi wipe'ami, dalej to samo, niby lepiej ale wraz przeskakuje mi co 2 albo co kilka %, czasem nawet wiecej...mam wersje z 19 lutego, kernel ten z softu CM

Wszystko chodzi naprawde dobrze, stabilnie i szybko... mam ten sam problem co flo89

stan baterii non stop mi pokazuje 60 procent i się nie zmienia ;/ nagle zgasł mi telefon i nie mogłem z nim nic zrobic, ani załączyć myslalem ze ugotowałem fona. Podłączyłem go do prądu i co okazało się ze porostu bateria siadla :facepalm:, czy ktoś ma ten problem ?? i może zna rozwaizanie??

Edytowane przez wojko80
    dodanie cytatatu dla lepszego zrozumienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flo89

Od jakiegos czasu jest juz w miare spokoj. Po instalacji tylko rozladuj telefon w miare mozliwosci i naladuj do pelna. Wtedy nastepuje kalibracja i przynajmniej w moim przypadku pomoglo to, od jakiegos czasu juz nie mam z tym wiekszego problemu choc te nie precyzyjne wskazania baterii to ponoc powszechny problem naszego Nexusa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najnowszej wersji schrzanili aplikacje sms.

- w opcjach gdzie jest ustawienie kodowania menu jest po ang (było po polsku)

- pomimo zmiany wycinania "ogórków" wiadomości są wysyłane w utf pożerając cenne literki

W wersji z 31.03 pamiętam że jeże wszystko działało cacy.

Dodatkowo nie wiem czy to winne są gappsy, czy sam cyan ale podczas edycji kontaktów jeśli chcę dodać zdjęcie które leży w Google+ zdjęcia (dawniej picasa) i jest zsynchronizowane w b galerii to wywala się aplikacja Galeria. Jeśli dodaje w 2 stronę (wchodzę w galerie, klikam zdjęcie, użyj jako kontakt) to wszystko działa. Problem nie występuje jeśli zdjęcie jest lokalne na urządzeniu.

Dla porównania mam drugiego n4 który ma stock roma i tam problem z galerią nie występuje.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paaulo

Aplikacja SMS działa normalnie, obcina ogonki. Kiedyś tę opcję można ją było tylko zaznaczyć, teraz rozwija się lista z trzema innymi opcjami. Sprawdź czy wybrałeś właściwą.

Edytowane przez paaulo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, dziwne. U mnie żadna z opcji nie działa poprawnie (ani nie wycina "pliterków" ani nie obcina ogonków), również samo menu wyboru nie jest przetłumaczone (ale to można przeboleć z uwagi na fakt nowego ficzera - dodadzą później).

No nic trzeba czekać na nowsze aktualizacje i eksperymentować

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez GChmurka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi