Skocz do zawartości
ecthable

Android 2.2 i niedziałające Wi-Fi. Mit czy fakt?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Noszę się z zamiarem kupna Desire w PLAY i przyznam, że zmartwił mnie problem z Wi-Fi w najnowszym wydaniu Droida (2.2), które zwyczajnie bardzo często nie działa poprawnie. Po przekopaniu kilkunastu for doszedłem do wniosku, że solucji jest co niemiara. Albo trzeba korzystać ze stałego IP, albo robić upgrade na tzw. goldcardzie, albo konfigurować zabezpieczenie Wirelessa w routerze (jedni mówią, że zamiast AES trzeba ustawić TKIP, inni odwrotnie, jeszcze inni że zamiast WPA2 wystarczy kiepski WEP. W grę wchodzi podobno także wyłączenie trybu N a pozostawienie B/G). W grę wchodzi także instalacja odpowiedniego roota, ale przyznam się, że za tą ostatnią opcję nie chciałbym się zabierać gdyż zwyczajnie nie jestem żadnym zaawansowanym użytkownikiem.

Stałe IP będzie trzeba wyłączać choćby w mieście czy pubie; rooty - wiadomo, dla mnie za trudne, a instalacja Froyo z użyciem goldcarda podobno nie wszystkim pomaga. Mój Router (Linksys WRTU54G-TM) nie obsługuje trybu N, więc ten problem odpada z góry.

Nie wiem czy decydować się na kupno Desire skoro tak często ludziom przytrafia się błąd wifi we Froyo. Nie chciałbym kupić nowego tel, który miaby problem z wirelessem, z którego praktycznie zawsze korzystam. Macie może jakieś inne sposoby na ewentualną poprawę wifi? A może w ogóle już ten problem nie wystepuje ?? Czy to pewne na 100% że kupując tel w PLAY będzie problem z wifi w droidzie 2.2 przy moim routerze?

Poniżej kilka wątków z różnych for:

http://*****************/viewtopic.php?f=47&t=482

WIFI problem on Desire after Froyo upgrade - Android Help

Wifi not working after 2.2 update - Android Forums

Got new HTC desire but have Wifi issues - Android Forums

Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Edytowane przez ecthable
    zmiana tematu wg regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    refrvfervfrevrevr/[/warnt]
    2.2. Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi! Tematy z nazwami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą zamykane. W jednym temacie powinieneś poruszać tylko jeden problem.
    Tematy o nazwach typu: „Problem z sms”, „Problem z wifi”, „Problem z G1”, „Coś nie działa”, „Coś zepsułem” itd. również są nieprawidłowe.
    W przypadku takich tematów autor otrzyma od moderatora polecenie poprawy tytułu. Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie. W wyniku braku reakcji autora na polecenie moderatora, temat będzie bezwarunkowo zamykany i przenoszony do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku wszystko jest ok. Mam Desire z salonu play (używam w orange).

W domu router linksys wrt54gl z tomato, zabezpieczenia wpa2, IP z serwera dhcp, goldcarda, root'a nie mam.

Na droidzie 2.1 zawsze wifi działało i po przesiadce na 2.2 działa tak samo.

Więc problemy z wifi, na pewno nie dotyczą wszystkich telefonów.

Edytowane przez manieku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

Z tego co wyczytałem wszyscy, co mieli telefony brandowane przez Orange, odbrandowali, wgrali najnowszy soft WWE (czyli przeznaczony dla telefonów niebrandowanych) mają ten problem.

W sieci PLAY problem nie dotyczy, wifi przed i po update działa fantastycznie...

W domy mam Dlinka 520 (chyba bo już nie pamiętam) WPA2-PSK (lan), u rodziców Pentagram i WPA-PSK (lan), u teściów Linksys (neo) i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Desire niebrandowane (kupione w Euro RTV AGD). Żadnych problemów z WiFi zarówno przed jak i po upgrejdzie do Froyo. Zastanawiam się: z kilku wątków jakie mówiły o problemach z WiFi rozwiązaniem było przekonfigurowanie routera. Więc może to nie problem Desire?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Moja wypowiedź podeprze wcześniejsze ustalenie że z Playa na 2.1 i 2.2 na różnych routerach działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ozzyhw

I u mnie wszystko jest ok.

Od samego początku (2.1) wifi działa bezproblemowo (WPA2, IP z DHCP). Po aktualizacji do 2.2 dalej jest ok - nigdy nie miałem żadnych problemów z wifi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

A u mnie nie - po pewnym czasie tak jakby wifi się usypiała pomimo że w opcjach ma zaznaczone żeby tego nie robiło. Router WRT54GL z Tomato, Desire z Play. Po włączeniu z trybu uśpienia wifi znowu się włącza albo i nie - widget od HTC i widget pro pokazuje niby że wifi jest włączone.

ps. reset fabryczny przy aktualizacji nic dał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Desire z Playa na 2.1 i 2.2 na różnych routerach działa super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zdrap

Jakiś czas temu na moim Desire zmieniłem ROM i mam teraz Froyo. Ku mojemu zaskoczeniu, telefon przestał widzieć moją sieć wifi (Linksys WRT54GC). Co dziwniejsze... dookoła widziałem chyba kilkanaście innych. Myślałem że ten kernel po prostu nie radzi sobie z moim linksysem. Jednak okazało się że winą była konfiguracja sieci bezprzewodowej... miałem ustawiony za wysoki numer kanału (chyba 13). Wystarczyło zmienić na niższy (mam na 8) i nagle sieć była widoczna.

Ogólnie to nie mam najmniejszych problemów z różnymi dziwacznymi APkami, myślę że nie ma się co bać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi