Skocz do zawartości
dzordzyk

Manualna synchronizacja facebook z google?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie.

Wgralem na telefon kontakty z Google'a, pozniej dolaczylem konto Facebook'owe. Te kontakty, które odnalazł automatycznie połączył, niektóre połączyłem sam manualnie. Pytanie jest, czy Google w GoogleContacts pamięta manualną synchronizację takich kontaktów z Facebookiem? Czy po każdym "factory data reset" będę musiał znowu manualnie łączyć te kontakty, których nie rozpozna?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam,

dz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Badus

Przewertowałem całe forum oraz wujka Google, jednak nie znalazłem odpowiedzi na swój problem.

Podobnie jak przedmówca zgrałem swoje kontakty na Gmaila, uporządkowałem i zsynchronizowałem ze swoim telefonem (Motorola Milestone, Android 2.1, dystrybucja PLAY'a). Następnie zalogowałem się do Facebooka i na szczęście bezproblemowo system powiązał książkę kontaktów z odpowiednimi profilami w serwisie (te same nazwy etc.), ALE...kilka osób podaje na FB fikcyjne dane wobec czego synchro głupieje i nie wiąże tych samych osób (normalna sprawa).

Czy można w jakiś sposób manualnie wskazać, że kontakt z listy ma być kojarzony z odpowiednim profilem FB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

jesli chodzi Ci o to, jak powiazac manualnie kontakt z FB, to robi sie to w edycji. Jest opcja join (mam en system) i tam laczysz z odpowiednim kontem facebook'owym. Ja jednak nadal nie znam odpowiedzi na pytanie, czy jak powiaze manualnie z facebookiem kontakty, to czy google contacts zapamieta ta zmiane.

Pzdr.

dz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Badus

Ok, poradziłem sobie. Próbowałem łączyć kontakt zaczynając z poziomu kontaktów Gmaila, a nie aplikacji FB. Thx!

Edytowane przez Badus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi