Skocz do zawartości
Rogi

S-OFF dla HTC Desire GSM

Rekomendowane odpowiedzi

Rogi

Wreszcie to na co czekaliśmy, czyli S-OFF (security off, czyli pełny root dający łatwiejszy dostęp do plików systemowych) dla HTC Desire GSM. :D

Szczegóły na:

[AlphaRev] Public release S-OFF HTC Desire GSM - xda-developers

Szybka instrukcja:

Do flashowania wymagany jest zrootowany wcześniej telefon (update: w nowej wersji dodano support także dla stockowych ROMów) .

1. Pobrany obraz ISO wypalamy na CD i z niego odpalamy komputer, bądź też bootujemy go za pomocą innych narzędzi (pendrive, VirtualBox). Ja osobiście użyłem CD i poszło bez żadnych kombinacji.

2. Po uruchomieniu obrazu pokaże się menu, które opisuje każdą czynność - łącznie 3 kroki.

img8118uf.jpg

Musimy mieć wtedy telefon podłączony kablem USB z włączonym debugowaniem (telefon ma być wtedy włączony). Zajmuje to wszystko kilka minut. Podczas operacji musimy tylko postępować zgodnie z wyświetlającymi się instrukcjami. Podczas flashowania (nie wolno wtedy odłączać kabla) telefon zgodnie z informacją zrestartuje się do bootloadera ukazując nam napis S-OFF, gdy wszystko przebiegnie poprawnie. Zmienia się wtedy również wersja HBOOT, w moim przypadku na 0.93.0001.

img8121h.jpg

3. Po zakończeniu flashowania możemy ponownie uruchomić komputer i telefon.

Operacje wykonujecie na własne ryzyko. Istnieje możliwość uceglenia telefonu. Jednak postępując zgodnie z instrukcjami wszystko powinno pójść gładko.

Przy próbie flashowania może pojawić się komunikat o nierozpoznaniu telefonu. Należy wtedy wgrać nowszą wersję ROMu, bądź też zmienić na inny (prawdopodobnie zależne od kernela). Na OpenDesire .32 nie było z tym problemu.

Po operacji flashowania podmienia się splash screen na obrazek autora widoczny poniżej. W poniższym temacie znajdziecie m.im. jak wgrać swój.

http://forum.android.com.pl/f153/operacje-fastboot-na-desire-z-s-off-27928/

Istnieje również możliwość przywrócenia stockowego HBOOT, czyli S-ON. W tym celu należy zrobić reflash za pomocą oficjalnego RUU od HTC.

alpharev-logo.png

Edytowane przez Rogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No proszę, aż się dziwię, że ekipa z UnrEVOked nie była pierwsza w opublikowaniu S-OFF ;) Wszystko wygląda bardzo zachęcająco ale poczekam na Twoją relację ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

udalo sie , byly maly problem a S-OFF :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Burn cd,boot cd i to wszystko

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uzylem pendrive'a zamiast plyty cd, bootujesz podlaczasz tel wlaczony enter klikasz i idziesz na kawe , po 15 minutach wszystko gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie doczytałem na xda. Mój błąd. Użyłem CD, HBOOT 0.93 przeszło wszystko bez problemu. Po 5 min proces dobiegł końca. :)

---------- Post dołączono o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Jeszcze takie jedno pytanko. Czy S-OFF daje mi możliwość usunięcia z ROMu tego, co mi nie jest potrzebne z pozycji telefonu? Jeżeli tak, to jakim programem to najlepiej zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko przebiegło miło i przyjemnie.Właśnie powywalałem z LeeDroida 2,1a wszelakie dziadostwo typu footprins itp.Robiłem to QtADB http://qtadb.wordpress.com/ Aplikacje systemowe - odinstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety ten programik się nie instaluje, wywala jakieś błędy. Win7 Ultimate 64bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rogi

U mnie poszło na CD z OD .32. Na wersji .28 nie rozpoznawało telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi