Skocz do zawartości
Angel_of_Death

MOD [FINAL][4.2.2] CyanogenMod 10.1.3 for Samsung Galaxy S [Stable][Akt. 23.09.2013]

  Rekomendowane odpowiedzi

  CyanogenMod 10.1.3 for Samsung Galaxy S

  CM-10.1.jpg

  Na xda-dev ukazał się ROM CyanogenMod 10.1 oparty na najnowszym Androidzie w wersji 4.2.1! Twórcą ROMu, zresztą jak poprzedniej wersji CyanogenMod jest nikt inny jak pawitp.

  ROM: CyanogenMod Downloads - wersja oficjalnie wspierana przez CyanogenMod.

  Google Apps: Goo.im Downloads - Browsing gapps (gappsy)

  Jak uzyskać pisanie gestami na domyślnej klawiaturze Android [Opis od DarkRazorr]

  1. Ściągamy paczkę gapps: gapps 4.2.2 JDQ39 .zip

  2. Wgrywamy przez CWM

  3. Włączamy połączenie z internetem (np. poprzez Wi-Fi)

  4. W ustawieniach wybieramy domyślną klawiaturę na: polski Klawiatura Android (bez AOSP !!)

  5. W ustawieniach Aplikacje wchodzimy na Wszystkie i Czyścimy dane z Dostawca słownika oraz Klawiatura Android

  Tak oto mamy polską klawiaturę android z polskimi podpowiedziami oraz polskim swype.

  Dzięki DarkRazorr ;)

  Piwka możecie stawiać do tego postu http://forum.android.com.pl/f193/nightly-4-2-2-cyanogenmod-10-1-0-rc4-for-samsung-galaxy-s-akt-01-06-2013-a-241391/index126.html#post2443705 :zdrowko:

  PS.

  Nie testowałem tego osobiście, bo już nie mam SGSa ;)

  Changelog:

  BBQLog - Official CyanogenMod 7, 9, 10 and 10.1 Changelog for Android distrubtion (Dzięki DarkRazorr)

  Sposób instalacji CM10.1:

  1. Jeśli przechodzisz z oficjalnego ROMu od Samsunga:

  • Do instalacji powyższego ROMu potrzebujesz custom recovery, uzyskasz je najprościej przez wgranie odpowiedniego kernela (Semaphore lub CF-ROOT). Jako baza pod ROM jest zalecane wgranie jakiegoś oficjalnego ROMu 3 plikowego (rekomendowane JW5/JVZ) z repartycjonowaniem! Jak to zrobić? Jaki kernel wybrać do danego ROMu? Instrukcje znajdziesz na forum, jeśli tego nie potrafisz to daruj sobie czytanie dalszej części tego tematu... Warto, też wykonać kopię katalogu /efs, by zabezpieczyć się przed ewentualnym zgubieniem IMEI.
  • Po pobraniu CM10.1 oraz gappsów, skopiuj je na telefon.
  • Wejdź do recovery przez kombinację 3 klawiszy: Power+Home+Vol UP. Po recovery poruszamy się klawiszami Vol UP(głośniej)/Vol Down (ciszej), zatwierdzamy Power/Home.
  • Wykonaj PEŁEN WIPE (wipe data, cache i dalvik cache) - obowiązkowo!
  • W celu instalacji wybieramy: Install zip from sdcard ---> choose zip from sdcard. Szukamy naszego pliku z ROMem. Po zatwierdzeniu pojawi się komunikat - Aborted oraz informacja, że zainstalowanie tego ROMu spowoduje zmianę partycji w wyniku czego stracisz wszystkie dane. Trzeba zatwierdzić ponownie instalacje. telefon po chwili powinien się zrestartować i automatycznie wejść do Recovery - spokojnie to normalne i jest związane ze zmianą kernela/układu partycji. Postęp instalacji będzie wskazywał pasek postępy.
  • Po zainstalowaniu ROMu instalujemy wcześniej pobrane gappsy.
  • Jeśli wszystko przebiegło prawidłowo wybieramy opcję reboot system now. Pierwsze uruchomienie może trwać nieco dłużej.

  2. Jeśli przechodzisz z innego Custom ROMu:

  • Wejdź do recovery.
  • Wykonaj nanadroidbackup (opcjonalnie dla własnego bezpieczeństwa)
  • Wykonaj PEŁEN WIPE!
  • Install zip from sdcard ---> choose zip from sdcard. Po zatwierdzeniu telefon po chwili może się zrestartować i automatycznie, wejść do Recovery - spokojnie to normalne i jest związane ze zmianą kernela/układu partycji. Ponownie zatwierdzamy wybór instalacji ROMu i czekamy cierpliwie :)
   CM10.1 ma taki sam układ partycji jak CM10/inne Custom ROMy oparte na bazie CM10, więc instalacja ROMu powinna nastąpić przy pierwszym zatwierdzeniu!
  • Instalujemy wcześniej pobrane gappsy.
  • Reboot system now.
   Pierwsze uruchomienie może trwać nieco dłużej.

  Alternatywne kernele:

  Semaphore: http://forum.android.com.pl/f193/kernel-jellybean-4-1-2-4-2-1-semaphore-jb-2-6-6-4-1-2-2-9-9-4-2-1-akt-05-02-2013-a-194534/

  Do tego Semaphore Manager: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.semaphore.sm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zZW1hcGhvcmUuc20iXQ..

  Moje ustawienia kernela:

  Live OC:120% - niestety nie każdego SGSa da się tak podkręcić. Według autora kernela bezpieczna granica dla większości SGSów to 114%.

  Active governor: SmartassV2 - z włączonym Smooth UI

  Deep Idle - Enabled. Opcja Power down bluetooth zaznaczona, dzięki czemu telefon przechodzi w stan głębokiego uśpienia (jeśli używasz bluetootha nie zaznaczaj tej opcji).

  Active scheduler: Simple I/O

  Semaphore Auto Brightness - Enable, Profiles: Dark

  SAI: Enabled

  Vibrator On Phone Ringing: Proximity Near - 100% , Proximity Far - 0%. Dzięki czemu jak telefon leży na blacie nie wibruje w trakcie połączenia przychodzącego, jak jest w kieszeni wibruje z pełną mocą.

  Pickup phone - Enable - dzięki tej funkcji wystarczy przystawić telefon do ucha jak ktoś dzwoni, bez konieczności wykonywania żadnego gestu na ekranie.

  FAQ:

  1. Jak odblokować Opcje programistyczne?

  Odp. Wchodzimy w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Klikamy siedmiokrotnie na pole Numer kompilacji, jeśli tapneliśmy wystarczającą ilość razy pojawi się komunikat potwierdzający odblokowanie Opcji programistycznych.

  2. Jak zrobić zrzut ekranowy?

  Odp. Sposoby na zrobienie zrzutu ekranowego są dwa. Pierwszy przez jednoczesne przytrzymanie klawisza Vol Down+Power. Drugi przez Power Menu, czyli przytrzymujemy dłużej klawisz Power, aż pojawi się lista wyboru i wybieramy Screenshot. Jeśli nie macie takiej opcji, musicie ją aktywować Ustawienia --> System --> Power Menu: zaznaczamy co chcemy mieć pod ręką ;)

  3. Jak szybko wejść do ustawień WiFi/Bluetooth itp.?

  Odp. Dzięki skrótom na panelu szybkiego uruchamiania (Quick Settings/podwójny panel notyfikacji) możemy nie tylko w szybki sposób włączyć/wyłączyć np. WiFi, BT itp. ale też możemy wejść do ich ustawień. Wystarczy dłużej przytrzymać palcem na ikonie obrazującej daną funkcję.

  4. Jak uruchomić panel szybkiego uruchamiania, bez konieczności klikania w ikonę?

  Odp. Wystarczy przeciągnąć belkę powiadomień dwoma palcami w dół. (dzięki Melfi)

  Jeśli po instalacji ROMu macie jakieś problemy, zalecana jest ponowna czysta instalacja, czyli zaczynając od ROMu 3 plikowego z repartycjonowaniem!

  Link do tematu na xda-dev: [PRE-NIGHTLY][ROM][4.2.1] CyanogenMod 10.1 for Samsung Galaxy S - xda-developers

  Samsung Galaxy S - wiecznie żywy!

  Jeśli skorzystałeś z mojego tutka, z tematu stworzonego przezemnie postaw mi piwo! Dzięki temu wiem, że mój wysiłek nie poszedł na marne!

  Pozdrawiam AoD :zdrowko:

  post-5879-14255714183626_thumb.png

  post-5879-14255714184036_thumb.png

  post-5879-14255714184387_thumb.png

  post-5879-14255714217495_thumb.png

  post-5879-14255714217856_thumb.png

  post-5879-14255714218294_thumb.png

  post-5879-142557142188_thumb.png

  post-5879-14255714220747_thumb.png

  Edytowane przez marcinowozniako

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Działa bardzo dobrze. pawitp wrzucił po prostu dodatki CM do romu AOSP JB4.2, który działa MEGA płynnie i stabilnie.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Melfi

  Sam również siedzę na tym wynalazku od kilku h i muszę przyznać, że spisuje się całkiem ok. Kilka dni temu zainstalowałem jakiś nieoficjalny CM 10.1 i to była porażka. Mimo, że sam interfejs był płynny to uruchomienie aplikacji, nawet zwykłych Ustawień czasami zajmowało 5 sekund. Tutaj jest to póki co w porządku. Zobaczymy jak to się dalej rozwinie, ale póki co jestem zadowolony.

  PS. Moim zdaniem, ten temat powinien trafić tutaj http://forum.android.com.pl/f193/4-1-2-cyanogenmod-10-nightly-188479/ tylko oczywiście zmienić nazwę tematu, treść itp. Niekoniecznie ale gdy stanie się już normalnym nightly. Znając życie, będą dublowane pytania w obu tych tematach (nie zdziwię się jak w tym z AOSP również). Dodatkowo oszczędzi pytań w stylu: "a który jest lepszy?", "warto aktualizować?", "czym on się różni od CM10?".

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Launcher tutaj to Trebuchet, czyli idealne odwzorowanie oryginalnego launchera z 4.2. Ma stały pasek wyszukiwania. A touchwizz od sgs 3 masz tutaj:

  [APP][iCS]TouchWiz SGS3 for all device (update 27.05.2012) - xda-developers

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Co to TouchWiz'a to polecam ten port [iCS/JB][MOD] SGS 3 Touchwiz Launcher for NON-OFFICIAL ICS and JB ROMs from DL* ROMs - xda-developers (nie wiem czy działa na 4.2, ale jest to najnowszy port jaki istnieje)

  Warto wgrywać czy poczekać na jakieś poprawki? Dużo bugów?

  Kwestia gustu. Zainstaluj spróbuj (wcześniej wykonaj backup). Ja osobiście czekam na implementacje większej ilość dodatków/cech charakterystycznych dla CM, a przy okazji zostanie poprawione kilka bugów. Bugów nie jest dużo, ponieważ AOSP już ich prawie nie miał.

  P.S. Tak tylko na marginesie.

  PS. Moim zdaniem, ten temat powinien trafić tutaj http://forum.android.com.pl/f193/4-1-2-cyanogenmod-10-nightly-188479/ tylko oczywiście zmienić nazwę tematu, treść itp. Niekoniecznie ale gdy stanie się już normalnym nightly. Znając życie, będą dublowane pytania w obu tych tematach (nie zdziwię się jak w tym z AOSP również). Dodatkowo oszczędzi pytań w stylu: "a który jest lepszy?", "warto aktualizować?", "czym on się różni od CM10?".
  Masz trochę racji, ale tak nie powinno być jak piszesz. Jest to nowy ROM CM10.1, więc powinnien dostać nowy temat. Co od powtarzających się pytań to poradzić sobie można tylko zwiększając ilość Moderatorów i gnębiąc tych który powielają pytania, ale to nie miejsce na tą dyskusje :].

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Melfi

  @Plemnik ale w dalszym ciągu pozostaje to JB :). Pamiętacie jeszcze CM7? Mieliśmy i 7.0, 7.1 i 7.2 i nikt z tego powodu nie robił nowych tematów. W pewnym momencie zacznie to prowadzić do tego (a właściwie już prowadzi), że ci nowi użytkownicy i część starych również, będą zadawać ciągle te same pytania, który rom warto wgrać i czym się różni jeden od drugiego. Ale koniec OT, niech moderatorzy zrobią co uznają za konieczne.

  Po dłuższym użytkowaniu również stwierdzam, że występują czasami opóźnienia np przy uruchomieniu aplikacji SMS i trwa to kilka sec 2-3 (to jest dużo :D). Ale zdarza się to sporadycznie. OC na 116%, do tego wymuszenie użycia GPU, smooth UI w semku i jest płynnie. Dziwie się, że znów jest sporo elementów w angielskim, mimo tego, że już zostały spolszczone.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  pierwsze wrażenia z ROMu pozytywne. Do tego przeszedłem z CM10 bez wipe i na początku trochę launcher szwankował ale po chwili jak się ułożyło to już wszystko było dobrze. Ogólnie jest szybki

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Ari93

  Roomik bardzo fajny, na poczatku zrobil zle wrazenie bo tak zamulal ze masakra... ale juz sie ogarnal ;)

  i teraz... da sie ustawic jakie "kafelki" maja tam byc i w jakiej kolejnosci?

  druga sprawa... gdzie sa opcje programistyczne? Renderowanie na GPU, zamykanie przyciskiem wstecz, animacje itp?

  i trzecia... jak romik zareaguje na VMLagTuner? ;p ktos juz probowal?

  edit

  problemy sa z ustawieniem tapety, galeria sie po chwili wysypuje w trakcie ustawienia tapety (przy wycinaniu jaki fragment ma byc tapeta)

  Edytowane przez Ari93

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  U mnie tego typu historie nie występują. Instalowałeś po pełnym WIPE, czy robiłeś nakładkę? Wyczyść dane aplikacji i pamięć tymczasową zegara oraz galerii. Może to pomoże ;)

  ...druga sprawa... gdzie sa opcje programistyczne? Renderowanie na GPU, zamykanie przyciskiem wstecz, animacje itp?...

  Opcje programistyczne odblokujecie przez 7-mio krotne tapnięcie w wersje buildu. Ustawienia --> Informacje o telefonie --> Numer kompilacji - klikamy 7 razy na ten napis i pojawia się nam opcje programistyczne ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Ari93

  oczywiscie po pelnym, z tym ze wgralem plik hosts blokujacy reklamy, pare zmian w biuld prop, wyrzucilem apollo, zegar, pogodynke/wiadomosci, dsp i chyba cos jeszcze... ale to chyba nie wplywa na stabilnosc zbytnio? ;)

  a co do opcji programistycznych... genialne ;P

  pojawila sie opcja 4x MSAA ktora wcale nie powoduje duzego spadku wydajnosci (tak jak na PC, w koncu inne rozdzielczosci i to nie directx) a grafika naprawde przyjemniejsza, nie dziala na gta3 za to na real racing i nfsmw jak najbardziej ;)

  Edytowane przez Ari93

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x