Skocz do zawartości
gincu7

Lg Swift VU-Dyskusja ogólna, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

gincu7

Ciekaw jestem waszych opinii nt. tego telefonu, czy w ogóle ktoś go posiada? Zaraz ma do mnie przyjść i jakoś nie widzi mi się używanie go, ale 239zł za smartfona z 4 rdzeniowym procesorem o taktowanu 1,5Ghz? Żyć nie umierać, bo taka oferta trafiła mi się w Playu.

Mam też pytanie- czy ktoś wie czemu ten telefon, mimo topowe specyfikacji, dużego ekranu etc. chodzi na allegro za ok 1100zł? Do tego tego sprzętu jest bardzo mało, nie jest dostępny w polsce w wolnej dystrybucji. Wszystko wskazuje na to, że ceną okazyjna powinno być jakieś 1300zł, a normalką 1,5 kafla za to cacko. Wie ktoś może co jest nie tak w takim razie?

Edytowane przez Raciborski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukC

Telefon ma proporcje ekranu 4:3, brak slotu SD, liche wsparcie producenta i niezbyt rewelacyjną jakość wykonania. Wygląda to jak marna kopia SGN. Specyfikacja niby ok i można go poniżej 1000 wyrwać, ale i tak jakoś nie przemawia do mnie LG jako producent telefonów :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

Mam już na testach 3 telefon od LG z serii L i mówiąc szczerze, seria ta jest świetna. Ok, ja rozumiem, że proporcje ekranu, brak slotu kart sd - ale ten telefon jest wart dużo więcej niż 1000zł, pomijając to wszystko. Note II chodzi po 2 kafle, a nie widzę argumentów, żeby kosztowal 2'gie tyle co VU. A raczej, żeby VU kosztował połowę Note II... coś mi nie gra. No nie jest to telefon dla mnie, ale sprzedać 4 rdzeniowca za tysiąc i kupić za tą cenę 2 rdzeniowca, bo więcej nie wyrwę? Gdzie tu jakakolwiek logika...

I telefon ma zapewnioną aktualizację do Jelly Bean, dodatkowo LG ma teraz Nexusa więc myślę, że może byc lepiej z aktualizacjami. Więc nie powiedziałbym, że wsparcie producenta jest liche

Edytowane przez gincu7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Telefon ma proporcje ekranu 4:3, brak slotu SD

Proporcje to do przeglądania netu zaleta :E A co do slotu SD, 32GB to chyba wystarczająco dużo :E Się ludzie rozbestwili, kiedyś karta 2GB dorzucana do HTC Hero była czymś wielkim (nie wspominając o googlowym minimum 150MB wolnego miejsca w pamięci telefonu!).

Vu używam chyba 3ci miesiąc i jestem z niego zadowolony. Jedyna wada to rysik który nie ma takich funkcji jak ten z Note/NoteII.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena jest niska ponieważ jest duża podaż telefonów wystawianych na aukcjach przez osoby, które otrzymały go za darmo przy zakupie TV - akcja promocyjna LG. Właśnie ja taki VU kupiłem za kwotę 1000 zł. Co do jakości wykonania to się całkowicie nie zgodzę. Miałem telefony HTC, Samsunga oraz ostatnio Sony Xperię S i wg mnie te dwa pierwsze VU jakością wykonania przewyższa i to zdecydowanie. Może się nie podobać tylna klapka, to rzecz gustu, ale na pewno nie można powiedzieć że jest jakościowo kiepska.

Ogólnie z przejścia z SXS na VU jestem bardzo zadowolony. Bardzo szybka przeglądarka, najlepsza płynność z jaką kiedykolwiek się spotkałem, bardzo solidne aplikacje do obsługi mejli oraz sms, w końcu personalizacja dzwonków z prawdziwego zdarzenia, no i super klawiatura typu "swype". Przeglądanie stron to po prostu bajka. Jedyny minus to rozdzielczość, która mogłaby być wyższa - tutaj SXS jest nie do pobicia.

Wysyłane z mojego LG-P895 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

VU już do mnie przyszedł i postanowiłem go sobie zostawić, bo za rozsnądną cenę go nie sprzedam chyba...

Zresztą telefon nie jest zły, wręcz przeciwnie-jest bardzo fajny, oprócz paru rzeczy. Nie byłby taki brzydki gdyby nie zostawiono aż tyle przestrzeni nad i pod ekranem, bo w zasadzie to chyba najbardziej psuje odbiór wizualny tego modelu. Jest ogromny, trochę dla mnie za duży, ale czego sie nie robi dla 4 rdzeni. Chodzi mega płynnie, to rzeczywiście jest zauważalne. Największa wadą jest brak w ogóle jakiejkolwiek społeczności, która zajmowałaby się tym telefonem. Zero możliwości na wgranie jakiegokolwiek romu, bo te nie istnieją, nawet na zagranicznych forach nic o tym telefonie nie ma... A szkoda, bo zawsze lubiłem się pobawić oprogramowaniem i mieć najnowszy soft(trochę przeraża mnei perspektywa 2 lat z tym telefonem, gdzie będzie już Android 5.x a ja nadal będę siedział na 4..., dlatego kolejny mój telefon to Nexus, ile bym nie miał kasy wydać).

@Lento Violento

Ciekawe, nie wiedziałem o tym. Ale strasznie to słabe dla mnie, psują Ci ludzie rynek. Coś tak czułem, że mogą nie znać prawidziwej wartości tego modelu, ale nie wiedziałem skąd go mają i sprzedają. Dla mnie beznadzieja, bo nie opchnę za realną, nie rynkową, cenę. Ale Tobie wyszło to na dobre :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, mnie wyszło na dobre :thumbup: Za taką kwotę na pewno lepszego fona się w chwili obecnej nie kupi.

Wysyłane z mojego LG-P895 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Wam,

Od kilku dni mam tego fona (przesiadłem się z Samsung Galaxy Nexusa), a więc słów parę ode mnie...

Plusy:

- wykonanie (solidne i, jak dla mnie, ładne),

- bardzo dobrze zoptymalizowany (system chodzi mega-płynnie),

- idealny do serfowania po necie (ratio sprzyjające i sama przeglądarka też hula, aż miło),

- ekran (może to nie SAMOLED PLUS, ale jasność powalająca),

- 32GB (co prawda nie ma slotu kart, ale wbudowana pamięć w tej ilości cieszy),

- umiejscowienie mini-jacka (nareszcie u góry:-),

- solidne appki stockowe.

Minusy:

- przy ponownym uruchomieniu system nie zapamiętuje ustawień jasności ekranu i czasu wygaśnięcia (tez tak macie?),

- bad piksele (może zwykły pech, ale na "dzień dobry" mam 3:(),

- jakość dźwięku (mam tu na myśli głośnik słuchawkowy i speaker - w nexusie było o klasę lepiej, ale muzyczka z słuchawek przy dobrych ustawieniach powerAmpa daje radę),

- aparat (jeszcze słabszy niż w nexusie, a myślałem, że słabiej już nie będzie),

- brak akcesoriów (folie jeszcze się dostanie, ale o futerale to pomarzyć na polskim rynku).

Reasumując... Przesiadki nie żałuję, bo decydując się na jego zakup kierowała mną chęć pozyskania urządzenia głownie do wygodnego przeglądania Internetu przy zachowaniu mobilności (czyt. najlepszy kompromis między tabletem a standardowymi smartphone'ami). Co mi najbardziej przeszkadza to aparat. Nieczęsto cykam fotki, ale zdarza się, że na Uczelni trzeba pyknąć kilka zdjęć slajdów:) Z LG będzie z tym kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Linkas

Mógłby ktoś napisać jak wygląda gta3 lub gta vice city na tym telefonie? Wiem, że to nie jest telefon do grania ale nigdzie na youtube nie ma filmu z grami odpalonymi na vu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

Jutro zobaczę co da się zrobić, ale jakoś nie zdaje mi się żeby miał jakiekolwiek problemy- w końcu to Tegra 3, co by nie mówić jeden z najmocniejszych procków. Nie rozumiem czemu telefonie miałby nie być do grania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi