Skocz do zawartości
Gość mike1986

Operacje fastboot na Desire z S-OFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbuje zmienić partycje hboot na cm7r2 plikiem PB99IMG ze strony alpharev i wyskakuje mi błąd "CID INCORRECT!" Co robię źle.

INFO: Mam S-OFF, Root, partycje cm7, PVT1, HBOOT-0.93.1000

Ok już sobie poradziłem. Wgrałem hboot.img przez fastboot windows stawiał opory ale nie ma to jak dwa systemy na lapku, linux jak zwykle nie zawiódł.

Edytowane przez partyzant_x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pt1245

Witam.. Mam podobny problem co partyzant_x tez mam roota, mam s-off mam stokowe hboot nic jeszcze nie zmienialem bo jakos nie daje rady od paru dni przeszukalem juz chyba cale google i nic mi nie wychodzi rowniez mam CID INCORRECT.. Posiadam oxygen 2.2 i chcialbym miec wiecej miejsca na aplikacje bo mam 147mb.. Odpowie mi ktos z was jak to zrobic krok po kroku bo ja nie daje rady chcialbym zmienic na hboot cm7r2 tam jest tylko 145mb na system a reszta aplikacje :) bede bardzo wdzieczy.. Dzis dolaczylem do waszego forum liczac ze ktos mi pomoze.. PZDR

---------- Post dołączono o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Czytam i czytam niby prosta instrukcja ale:

wiersz polecen to w windows:

start

uruchom

cmd

wiem ze niby glupie ale nie mam wyksztalcenia informatycznego tylko gastronomiczne

dodam ze root i s-off robilem sam

---------- Post dołączono o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Dodam jeszcze ze zainstalowalem HTC sync pozniej odinstalowalem htc sync.

Sterownik Android 1.0 zainstalowalem dzieki Android USB driver

Zainstalowalem SDK tzn. android-sdk_r12-windows uruchomilem sdk i zainstalowalem wszystkie skladniki.

Telefon jak pisalem jest s-off oraz ma root

Co mam zrobic teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Użyj może tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pt1245

Hej

Probowalem zrobic to przez Android Flasher ale wyskakuja mi bledy... Tak jakbym cos zle zainstalowal lub wogole nie zainstalowal..

---------- Post dołączono o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

moge wrzucic fotke co mi wyskakuje jesli cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ściągniesz Android Flasher to wystarczy Ci sam folder: Data, który skopiuj sobie na partycje C gdzie będzie najszybszy dostęp, później tylko "dobierasz" się do tego folderu z Wiersza poleceń[uruchom jako administrator dla Visty/7], resztę masz opisaną --> TUTAJ

Jeśli sam robiłeś root i s-off to stery wszystkie powinieneś mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolfrl

Biorąc pod uwagę CID INCORRECT, ja bym spróbował użyć GoldCard. Ale to tylko takie moje gdybanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    othork
    Hej

Probowalem zrobic to przez Android Flasher ale wyskakuja mi bledy... Tak jakbym cos zle zainstalowal lub wogole nie zainstalowal..

---------- Post dołączono o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

moge wrzucic fotke co mi wyskakuje jesli cos pomoze

zapewne brakuje ci .NET Framework lub masz za starą wersje dlatego błąd ci wyskakuje tez tak miałem ale ktoś mnie oświecił i teraz mogę innych oświecać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pt1245

ok! Dalem rade... dziekuje za poswiecony czas i pomoc.... pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tbadoo

Mam takie pytanie. Wszystkie procedury tutaj opisane są do użycia z wykorzystaniem Windowsa. Ja mam Maca i nie żebym nie mógł ale nie chcę (o ile to oczywiście możliwe) używać do tego windy. Czy jest możliwość korzystania z operacji fastboot tylko z terminala w telefonie i wgrywania plików z SD? Ewentualnie zamiast SDK czy adb na windzie czy jest taka możliwość na Macu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szubek

A ja mam pytanko. Chcę zmienić splashscreena. W ogóle cmd nie chce odpalać fastboota, mimo iż wbijam do folderu i wpisuje komendę. Ciekawa sprawa jest taka, że używając android flashera również nic nie da się zrobić. Mam S-OFF, roota, partycji cm7 nie mam chyba, że zrobiła się podczas wykonywania S-OFFa(nie wiem jak to sprawdzić, chociaz wgrywałem tablice CM7 r2). Zdaje się, że skoro spokojnie przeszedłem S-OFF i zainstalowałem cyana, to powinienem mieć wszystkie stery odpowiednie, mimo tego uważam że problem może leżeć tu. Pomoże ktoś?

edit. Wywalczyłem z cmd otwieranie programów, niestety fastboot (fastboot devices) wywala pustą listę urządzeń podłączonych, jestem w trybie fastboot, w menadżerze urządzeń wtedy telefon widnieje jako Android Bootloader Interface. What's wrong?

edit2. Rozwiązaniem jest zmiana sterowników usb z tych z poradnika o roocie unrevoked, na te z HTC SYNC. Wtedy komputer wykrywa telefon i cała operacja przebiega bez problemów. Peace.

Edytowane przez Szubek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi