Skocz do zawartości
adamsik

Tracer Ovo Lite - vs. skype

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem posiadaczem Trace OVO Light (KTM TRATAB42776) wersja android 4.0.3.

Miałem na nim zainstalowaną aplikacje skype (w wersji anglojęzycznej). Na nieszczęście odinstalowałem tą aplikację (z poziomu zarządzania aplikacjami) i zainstalowałem aktualną wersję z play.google (wersja 3.0.0.6181). Niestety mimo wielokrotnych prób zalogowanie się na skype jest teraz niemożliwe. Próbowałem instalacji wcześniejszej wersji skype (info z forum) (2.5.0.108 a także stara Lite_Beta_1.0.0.5) ale bez zmian. Próbowałem też zainstalować wersję z Internal Memory/apptool (SkypeApp_mips.apk) i też bez efektu - info "Aplikacja została zamknięta".

Napisałem do producenta - co ciekawe juz nastepnego dnia dostałem odpowiedź (brawa za szybką reakcję) - i brzmi ona:

Proszę wgrać od nowa system do urządzenia szczegóły pod tym linkiem :

Android 4.0.3 dla OVO Lite GT / Light | Tracer OVO

Z tego co na razie wiem to wersja skype oryginalna jest specialnie zmodyfikowana i tylko ona działa na tym tablecie.

Proszę o pomoc - informację czy rzeczywiście pozostaje wgranie nowego systemu czy jest jakaś wersja skype obsługiwana przez tablet. Dziękuję bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koc115

Właściwie mam podobny problem, tyle że u mnie Skype się włącza właściwie bez problemów, ale nie potrafi się zalogować. Próbowałem kilka wersji i wszędzie jest tak samo. Także chyba niestety bez wgrania tego systemu się nie obejdzie. Chyba, że... jeśli masz roota, to (przynajmniej w Androidzie 2,2 tak jest) gdzieś jest folder z instalkami systemowymi.

Jakbyś wgrał nowy system/znalazł tą instalkę, to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w czym problem

zainstaluj nowy system na tablecie, podczas instalacji o pytanie dotyczące resetu ustawień kliknij nie, wgra się cały android na nowo i wszystkie programy pozostaną w tablecie

po instalacji wejdź w ustawienia, aplikacje i wyczyść dane od skaypa i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koc115
    wszystkie programy pozostaną w tablecie

przy reinstalacji raczej jest to niemożliwe (ostatnio kolegom wgrywam nowe Androidy na telefony).

chyba, że masz na myśli aktualizację przez komputer, czy coś. Ale nie wiem, czy w takim przypadku aplikacje zostają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Niestety w przypadku Skype'a pomóc nie mogę, bo moja wiedza o tabletach jest póki co bardzo mała, a sam Skype mam zainstalowany od początku i z którym problemów nie było.

Korzystając z okazji jednak chciałbym spytać jak u Panów posiadających Ovo Lite GT wygląda sprawa z obsługą flasha, który u mnie w żaden sposób nie chce się uruchomić, a dodatkowo nie działają takie popularne aplikacje jak Opera Mini, Ipla (dźwięk, brak obrazu) czy Sopcast (nieznany błąd). Szukając rozwiązania moich problemów nie natknąłem się na takie kłopoty innych użytkowników, dlatego z niepokojem pytam czy to tylko mój problem?

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    przy reinstalacji raczej jest to niemożliwe (ostatnio kolegom wgrywam nowe Androidy na telefony).

chyba, że masz na myśli aktualizację przez komputer, czy coś. Ale nie wiem, czy w takim przypadku aplikacje zostają.

robiłem to kilkukrotnie

używając komputera

po nieudanym grzebaniu w plikach systemowych ponowne wgranie androida bez resetu do ustawień fabrycznych

wszystko wraca do normy i pozostają wszystkie informacje jakie były wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koc115
    Witam.

nie działają takie popularne aplikacje jak Opera Mini, Ipla (dźwięk, brak obrazu) czy Sopcast (nieznany błąd). Szukając rozwiązania moich problemów nie natknąłem się na takie kłopoty innych użytkowników, dlatego z niepokojem pytam czy to tylko mój problem?

Sprawdziłem: Ipla rzeczywiście nie obsługuje obrazu, Opery używam, jednak w wersji mobile (bezproblemowo), a Sopcast... problem jest taki, że nie wiem, co to za program, toteż nie mogłem go przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sprawdziłem: Ipla rzeczywiście nie obsługuje obrazu, Opery używam, jednak w wersji mobile (bezproblemowo), a Sopcast... problem jest taki, że nie wiem, co to za program, toteż nie mogłem go przetestować.

Rozumiem. Dziękuję za sprawdzenie i informację. Opera w wersji mobile u mnie też rzeczywiście działa, próbowałem jednak najpierw mini, bo z założenia jest pewnie lżejsza. A Sopcast to taki program do przeróżnych streamów video, ale to już mniejsza z tym. Pewnie byłby taki sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przepraszam, może nie w dobrym miejscu piszę, ale czy ktoś wie jak zresetować tableta Tracer Ovo Lite GT, ponieważ kupiłam dziś nowego tableta, działał działał i nagle przestał.. i już nie moge włączyć ;/ naładowany jest na 100%, bo gdy go używałam spojrzałam, ze było ponad 50% baterii, a pozniej jeszcze naładowałam.. z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laci1

Wgraj nowe oprogramowanie albo w ustawieniach przywroc ustawienia fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi