Skocz do zawartości
fub

UWAGA - Sprzedaż aplikacji - kasa fiskalna

Rekomendowane odpowiedzi

fub

Hej.

Pojawiał się już podobny temat ale zakładam nowy z informacją dla wszystkich.

Jestem właśnie po rozmowie z Krajową Informacją Podatkową.

Niestety osoba z którą rozmawiałem musiała stwierdzić, że nie przysługuje mi (nam) zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej.

Chodzi głównie o to, że następuje płatność zbiorowa przelewem za wszystkie zamówienia łącznie a nie za każde zamówienie z osobna (chociaż jak stwierdziła ta osoba wydaje się to rozsądne). Pomimo, że Google dostarcza raport zbiorowy do wszystkich zamówień.

Osoba z którą rozmawiałem zdaje sobie sprawę, że takie nabijanie zamówień na kasę fiskalną wydaje się trochę dziwne w moim przypadku - no ale prawo prawem.

Poradzono mi abym wystąpił o indywidualna interpretację podatkową - najgorzej będzie jak to samo powiedzą - a od następnego roku zmniejszyli limit z 40 do 20 tys.

Ps. Chodzi o pozycję 37 zwolnień:

"Świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności

gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli zapłaty za wykonanączynność

dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy

oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na

rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest

członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatęjednoznacznie wynika,

jakiej konkretnie czynności dotyczyła"

Edytowane przez fub

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

Ale limit obrotu ma tu zastosowanie? Tzn jak ze sprzedazy wychodzi ponizej 20k to nie trzeba sie tym przejmowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fub

Tak.

Ja musiałem niestety wstrzymać sprzedaż do końca roku. I trochę się obawiam, że jestem tu jedyny z tym problemem :|.

Pomyślałem, że można na forum przygotować dokładny opis naszej sytuacji. I najlepiej wysłać to samo do różnych oddziałów - różne okręgi - aby przekonać się czy tak samo odpowiedzą.

Za rok zmieniają się przepisy odnośnie kasy fiskalnej - mniejszy limit dla kontynuujących działalność i chyba trochę inaczej dla nowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi