Skocz do zawartości
pHarel

Problem z synchronizacja kontaktów z pda na Gmail i odwrotnie.

Rekomendowane odpowiedzi

pHarel

Na początku powiem że szukałem, ale nie znalazłem odpowiedniego tematu.. :cii:

Wątek przyklejony z dziale technicznym odsyła na androwiki więc wiecie..

A teraz do sedna sprawy.

Wczoraj zacząłem robić porządek z kontaktami bo zaczynam się powoli gubić. Kontakty z karty sim skopiowałem na telefon i zsynchronizowałem je z gmailem. Następnie z sima usunąłem wszystkie i jest czysta.

1. Kontakty zsynchronizowane na gmailu są w zakładce "System Group: My Contacts" i mam ich 135 - Czy tam mają być?

2. Po edycji i dopisaniu adresów, meili etc. pojawiają się w zakładce "Moje kontakty" i mam 46 (nie wszystkie mają meile wpisane) - Czemu ten kontakt pojawia się dodatkowo w tej grupie?

3. Jeśli przykładowo usunę wszystkie kontakty z telefonu i zaimportuję z gmaila to z której grupy będą wyświetlone, z "System Group: My Contacts" czy z "Moje kontakty"

Dodam że w telefonie w opcjach wyświetlania kontaktów mam zaznaczone "System Group: My Contacts" i "wszystkie inne kontakty"

Opcja "Tylko kontakty z numerem" ma być zaznaczona? bo nie ważne czy mam czy nie mam zaznaczoną to nic się nei zmienia.

Edytowane przez pHarel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącze się mam taki problem po synchronizacji kontaktów z moim kontem gmail stało się coś dziwnego:

Kontakty zostały wysłane i umieszczone na gmailu- wszystko ładnie pięknie w zakładce inne kontakty.

Tylko na tel w książce adresowej mam wyświetlane teraz tylko kilkanaście kontaktów które tel importował sobie z gmaila z zakładki Moje kontakty (czyli tylko osoby z mailami)

a normalne kontakty z numerami tel gdzieś znikły (przy sms problemu nie ma)

Być może muszę skopiować kontakty do innych lokalizacji na gmailu (jak posiadacie skonfigurowane swoje konta)

Częściowo naprawiłem - skopiowałem jeszcze raz kontakty z sim ale nie wyświetla mi ostatnio zapisanych kontaktów

o co mu chodzi?????

Używam domyślnej aplikacji ale próbowałem również z Acontacts (ta sama sytuacja)

Nic nie zmieniałem w opcjach ksiązki adresowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdz na Gmail-a i sprawdz czy na kącie nie są zdublowane kontakty.

Jeżeli będą to je usuń i zostaw po 1.

Kiedyś miałem taki problem z Dreamem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pHarel

No dobra wszystko fajnie, ale czemu poprawione kontakty pojawiają się dodatkowo w grupie "Moje kontakty"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krecio

ja też mam problem z kontaktami na moim i5700.

Podejrzewam, że nie można tu przeklinać zatem postaram się..

Otóż używałem jednego konta google, po zakupieniu telefonu z androidem, przesiadłem się na inne, część wybranych kontaktów skopiowałem sobie do nowego konta, potem skopiowałem równiez z telefonu starego i wrzuciłem je do kontaktów google. Przesiedziałem prawie cały dzień, zeby wszystko ładnie zsynchronizować. Po czym mój telefon zaczął świrować. Niektóre kontakty na literę L dublowały się, jednak po kliknieciu na nie, otwierał się kontakt z litery B np. Po usunięciu takiego kontaktu widmo, usuwał ten co był niejako pod nim, czyli ten na literę B. Po czym pod kontakt widmo wskakiwał kolejny losowy kontakt. Jak wywaliłem wszystkie kontakty z gmaila, pozostąło mi kilka na telefonie. Próbując je usunąc mówi ze ich nie ma... zdesperowany, sformatowałem kartę SD, zresetowałem telefon do zera, usunałem kontakty z gmaila i zacząłem od nowa. Pomyslałem, że skoro mam czas i jest to cena spokoju, zrobie to. Jednak jak już teraz prawie skończyłem wszsytko, okazuje się ze z telefonami jest to samo.. Najpierw mi jednego nie synchronizowal z gmaila, potem po kilku próbach zrobił to, jednak znowu powtarza sie problem z dokladnie tymi samymi kontaktami na literę L.

Jestem bliski wyrzucenia tego cholernego telefonu przez okno. A jeżeli powtórzy się taka sytuacja na moim HTC Desire ktory zamierzam nabyć, chyba bede potrzebował psychologa :)

Czy ktoś z was ma podobne problemy? Czy to jest telefon related czy tez nie? Naprawdę mnie to wkur...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem ci tak wywal wszystkie kontakty z telefonu do zera żeby nie było ani jednego i potem miej dobrą łączność z internetem i zsynchronizuj kontakty jak ci jakiś pojedyńczy na telu nie dojdzie to dodaj już go ręcznie, pamiętaj żebyś zawsze na gmailu miał porządek bo ja tak miałem że usunołem kontakt z tela i chciałem go odzyskać synchronizująć jeszcze raz konto to zamiast żeby mi dodało ten usunięty kontakt na telefon to usuneło mi go na gmialu i wtedy nie miałem go w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystkie kontakty powinny być od razu w grupie 'Moje kontakty' radzę sobie przenieść wszystko na gmailu, choć nic nie stoi na przeszkodzie używania wielu grup, dla filtrowania osób przydatne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pHarel

Właśnie sobie przeniosłem pozostałe do grupy "Moje kontakty" zsynchronizowałem tela i później wyłączyłem synchronizację dla kontaktów tak na wszelki wypadek przed przypadkowym usunięciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krecio

zrobiłęm tak.. odznaczyłem w opcjach z synchronizacji każdą jedną grupę. czyli powinienem mieć 0 kontaktów. zostało 6 na L, przy czym nawet te prowadzące do prawidłowch, po usunięciu prowadziły do jakichś innych wymyslonych. zatem już nie usuwałem dalej. Nie ma opcji wyrzucenia wszystkich wszystkich kontaktów z telefonu. a juz robilem to kilka razy za pomoca po prostu wyzerowania telefonu. Dodam, że na gmailu mam wszystko poukładane jak nalezy, tylko na telefonie się pieprzy.

Macie jakiś pomysł? ktokolwiek miał takie problemy?

---------- Post dołączono o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

co ciekawe, klikając i przytrymując kontakt widmo (prowadzący do innego kontaktu) i wyierając z menu pokaz kontakt - pokazuje ze kontakt nie istnieje. Juz w tej chwili zrobilem podobny kontakt ale z innymi detalami nieco, ale tez sie pojawil wsrod tych widmo, ale prowadzi do dobrego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Terk

Mam ten sam problem, pojawiają się jakieś dziwne kontakty na literę L, jak na nie klikne to pokazuje inny kontakt (któryś ze znajdujących się w telefonie), jak dam edycje, to wyrzuca blad.

Inne niż standardowa aplikacja służące do przeglądania kontaktów działają ok. Na Gmailu mam porządek, SIM czysta, ale zawsze przy synchronizacji coś idzie nie tak. A jak importuję kontakty z pliku, to mi wrzuca wszystkie podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi