Skocz do zawartości
diesel2117

Uszkodzona struktura modemu. Brak numeru IMEI.

Rekomendowane odpowiedzi

Filo1

chyba działa poprawnie, bo i mi łapie sieć i jemu a obojgu raczej by ten sam IMEI nie działał

wydaje mi się że kolega diesel wiedział co robi i na pewno jak trzeba było to zmienił coś

tam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Imei jest taki sam jaki miałem oryginalnie. Chodzi o to, że potrzebowałem tylko strukturę by mi odczytało modem w którym jest zapisany numer imei, wszystko wróciło do normy. Mój egzemplarz śmiga aż miło.

ps. numer imei wraz z innymi danymi podczas backup'u zostaje zapisany w postaci obrazu partycji, sam imei znajduje się w innej jego części. efs.sbn jest jak by "zbiorem komend" czyli strukturą na której opiera się odczytywanie informacji, tego pliku u mnie nie było (został usunięty, inteligent próbował "odchudzić" system) przez co telefon nie umiał odczytać jak ma się połączyć z siecią oraz odczytać innych danych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ghul21
    wykrzyk.png Temat wyczerpany. Został zamknięty. W przypadku dalszych pytań lub potrzeby uzupełnienia informacji, proszę o przesłanie PW do moderatora działu.
    kghvkghvghv[/WARNZ]

Temat rozwiązany, zostawiam otwarty jeśli ktoś jeszcze będzie chciał coś dodać;)

diesel2117 możesz zamieścić krok po kroku jak udało ci się przywrócić imei, na pewno się komuś przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc tak. Wgrany oryginalny 4.0.4, tylko taki udało się uruchomić. Wszystkie inne zatrzymywały się na logu powitalnym nawet na parę godzin.

Winowajcą był usunięty pliczek efs.sbn po czym reboot i telefon stracił wykrywanie karty sim + imei = 0.

Kolega Filo1 wyciągnął go od siebie przez adb komendami adb shell

su

dd if=/dev/block/mmcblk0p11 of=/sdcard/efs.sbn

Następnie exit i na nowo

adb pull /sdcard/efs.sbn

I mi go wysysał.

Znowu odinem wrzuciłem czystego 4.0.4, odpalił. Zrobiłem roota i podłączyłem się przez adb :)

Następnie wrzuciłem plik komendami

adb shell

su

dd if=/dev/block/mmcblk0p11 of=/sdcard/efs.sbn

Następnie exit i na nowo

asb shell

su

pull efs.sbn of=/dev/block/mmcblk0p11

exit

Znowu załadowałem system 4.0.4 od zera, telefon zyskał wykrywanie sim, łapał zasięg ale imei = 000....0049

To teraz backup IMEI tak jak pokazywał się, znowu załadowany na nowo 4.0.4. Po wgraniu już enty raz 4.0.4 nie uruchamiałem go tylko od razu załadowałem backup, telefon uruchomiłem, przeprowadziłem przez konfigurację i boom. Mam swój numer imei + wszystko działa, aktualnie jest system Omega i problemów brak :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem... Mozecie mi wyslac ten pliczek? Aha i co to jest to adb?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie uwaliłem efs przy zmianie softu, doszedłem już do tego ze wykrywa mi modem i mam zmieniony imei 00499... Mam jakiś stary backup są to pliki efsdev-mmcblk0p1.img.gz, efsdev-mmcblk0p3.img.gz tylko nie pamiętam czym je robiłem i teraz nie wiem co z tym zrobić :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy przypadkiem po wgraniu tego pliku, kod *#06# nie zwróci nr IMEI kolegi Filo1?

Pozdrawiam

Wytapane z mojego Samiego przy pomocy Tapatalk

Nie, ponieważ nr IMEI nie jest zapisywany w pliku .efs, natomiast jego uszkodzenie uniemożliwia poprawne działanie modemu.

Dla dociekliwych dodam, że plik .efs jest plikiem systemowym z paczki plików nieedytowalnych i żadna modyfikacja czy ponowny flash ROMu nie przywróci go do stanu początkowego. Dlatego też osobom bawiącym się we wszelkie modyfikacje, zaleca się wykonanie kopi pliku .efs, i to nie poprzez skorzystanie z opcji "kopiuj/wklej" tylko za pomocą aplikacji do tego przeznaczonych, np. kTool z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem według tego opisu i tym programem naprawiłem efs ale z kopii nie mogłem przywrócić swojego. Na szczęście znalazłem kopie zrobioną na żywca folderu efs i udało się za pomocą root explorer ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    truna

@ up

root explorerem jak przywracałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi