Skocz do zawartości
diesel2117

Uszkodzona struktura modemu. Brak numeru IMEI.

Rekomendowane odpowiedzi

jakobe

Wiec sprawa wygląda tak:

1. Nie wiem czy w pliku o którym jest mowa jest wpisany IMEI czy nie - z tego co się dowiedziałem/wyczytałem to nie ma i jest tylko struktura, ale tak czy siak go od nikogo nie dostałem (pewnie z obawy - nie wnikam).

2. Zacząłem wiec "przygotowania" do oddania fona do serwisu (kasowanie licznika custom roms, current binary i status).

Troszkę się przy tym namęczyęm - jedna opcja działała druga nie, jak licznik 0 to system status custom i na odwrót.

3. Do czego zmierzam: koniec końców po ustawieniu wszystkiego tak jak ma być czyli custom binaru:no curent binary i system status official, użyłem "ulpszonego" romu z tego tematu http://forum.android.com.pl/f551/rom-i9300xxalef-3-plikowy-newbl-debrandowanie-czyszczenie-sgs3-z-nowym-bootloaderem-258955/ zrobilem factory reset i wgrałem ten rom Poland 2012 December 4.1.2 I9300XXELKC ze strony sammobile (tak zeby sie serwis nie czepiał bo można go Kiesem aktualizować)

Pogodziłem się z utratą części danych (Kies nie wszystko backup'uje) :/

Ale... nagle ku mojemu zdziwieniu... Mam zasięg !!!

Co więcej IMEI powrócił !!!

Nie wiem w jaki sposób, dlaczego, jak, po [email protected]^$#%*#& ;P - nie ważne działa!!!

byłem przekonany ze można to naprawić tylko mając kabel UART a tu taka niespodzianka :D

Więc teraz pierwsze co zrobię to backup efs żeby nie było więcej niespodzianek i będę próbował jeszcze raz aktualizować nowy romik :) Tyle z mojej strony... może się przyda komuś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłby mi ktoś to opisać w punktach co i jak tam zrobić na maila ( [email protected] ) lub gg 445918

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kijano

Ja też bym prosił ten pliczek siedzę 3 dni i nic numer Imeil wrócił a siec nie nie wiem co dalej jedynie ten z tym plikiem nie sprawdzałem mój e-mail ([email protected]) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakobe

W uzupełnieniu: po nieudanej aktualizacji do nowej wersji 4.1.2 XXEMG4 (coś poszło nie tak i telefon włączał się pojawiało się logo samsunga i nic więcej) najprawdopodobniej została jednak zmieniona struktura folderu efs (taka ta nowa aktualizacja ze to zmienia). Z faktu ze mi romik nie zadziałał wgralem starszy który odpalił ale nie było zasięgu i IMEI wlasnie dlatego ze juz został zmieniony efs. Natomiast ten romik 3 plikowy (zmodyfikowany) zawiera modem z tej nowej aktualizacji i jednocześnie pozwala na downgrade oprogramowania. Dlatego IMEI i zasięg powrócił.

jeszcze raz Upgrade do nowego officiala I9300XXEMG4 i wszystko gra :)

Edytowane przez jakobe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Filo1

jakobe poszło pw

sorki za opóźnienie

kopia foledru efs starczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SHDX

Witam,

Mógłbym także prosić o plik efs.sbn ? Utkwiłem w martwym punkcie...

Galaxy S3 LTE - brak 3g i wyżej, utknąłem w EDGE i nic nie mogę z tym zrobić. IMEI pokazuje taki sam jak na odwrocie telefonu, ale podejrzewam, że ktoś przede mną w nim nieźle nagrzebał. Wszystkie ślady prowadzą mnie do tego wątku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witsam mój problem wyglada tak ze mam IMEI null/null i brak modemu...szukam kogos z okolic gorzowa wlkp lub lublina bo bede na dniach w tamtych stronach,...dodam ze dziewczyna ma taki sam tel czyli galaxy s3 i jesli chodzi o plik efs to nie ma problemu z udostepnieniem tel....jesli jest ktos kto moglby mi pomoc to z checia podjade i zaplace za naprawe.pozdro

---------- Post dołączono o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Witsam mój problem wyglada tak ze mam IMEI null/null i brak modemu...szukam kogos z okolic gorzowa wlkp lub lublina bo bede na dniach w tamtych stronach,...dodam ze dziewczyna ma taki sam tel czyli galaxy s3 i jesli chodzi o plik efs to nie ma problemu z udostepnieniem tel....jesli jest ktos kto moglby mi pomoc to z checia podjade i zaplace za naprawe...moj mail [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MirtaX

Ja też bardzo proszę o ten pliczek, również mam uszkodzoną strukturę i sam backup efs nie pomoga. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi