Skocz do zawartości
diesel2117

Uszkodzona struktura modemu. Brak numeru IMEI.

Rekomendowane odpowiedzi

Matt23

Może lekki offtop, ale według mnie Samsung mocno przegiął z tym konwertowaniem /efs. Jak wiemy XXEMG4 może rozwalić /efs - masz gwarancję - oddajesz do serwisu i po kłopocie. A jeśli nie masz już gwarancji? Wymiana płyty głównej to koszt ponad połowy wartości telefonu. Taki ruch ze strony Samsunga jest niezwykle nieprzemyślany i nie powinien się w ogóle zdarzyć. A może ma to być powód do zakupienia nowego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde ale mam zapisany na dysku plik nv_data.bin a czy da sie jakos sprawdzic czy zapisany w nim imei jest dobry albo czy wogole sam plik jest dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Czemu masz nv_data.bin, a nie masz całego backupu /efs?

To jakaś nowa moda wybieranie pojedynczych plików? Opisałem w jednym z tematów które pliki ulegają modyfikacji i zdziwię Cię, ale równie dobrze możesz sobie ten plik wsadzić wiadomo gdzie, bo to jest jeden z przynajmniej ~10, które są konwertowane.

Ew. możesz ten plik podmienić, nadać prawa 777 i potwierdzić moje słowa, skoro sądzisz, że coś Ci to da.

Serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sejmin

Witam.

Wgralem nowy rom i tez mam problem z Zasiegiem sieci. Wszystko inne dziala poprawnie. Imei jest, ale zaczyna sie na 0049, juz nie wiem co zrobic, zeby zadzialo wgrywalem CWM rozne modemy tzn. xxemb 6 oraz xxemb 4 i dalej nic. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

@up

Zarówno na modemie v1 jak i v2 masz imei 0049, czy zmienił się na jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

No to nie jest poprawny IMEI tylko IMEI serwisowy oznaczający, że z /efs jest wszystko w porządku ale jest nierozpoznany format.

Poczytaj kompendium to naprawisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie zrobilem kopi calego folderu bo szczerze nie wiem a te dwa pliki zapisalem wtedy gdy chcialem sciagnac simlock stad tez jestem w ich posiadaniu. Niby wszystko ladnie pieknie bo imei juz nie jest null null tylko zaczyna sie na 0049 wyswietla sie wersja modemu I wykrywa sim lecz to tyle podmiana pliku nv data bin niczego nie zmienia. A moze ktos jest w stanie mi wyslac kopie swojego calego folderu efs a ja sobie podmienie plik nv data bin I moze wtedy zadziala. Bo ktos mi powiedzial ze wlasnie w pliku nv data bin jest info o imei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja miałem 049, potem bawiłem się na maxa null/null

I co znalazłem kopie efs z stycznia i wgrałem gdzie czeba i jest ok.

Teraz tylko pamietąc aby modemu nie zmieniać na inny jak sie ma.

mati101086 mogę ci posłać katalog efs.

Tylko w ciągu 2 tygodni wysłałem do 3 osób i żadna nie napisała dzięki ale pocałuj mnie w d.. ani nic.

Daj mi na PW @ to ci wyśle i info co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakub poszlo piwko do ciebie wielkie dzieki za katalog lecz podmienilem katalog oraz plik nv_data.bin lecz niestety bez zmian imei zaczyna sie od 0049

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

@jakub1602

Udostępniłeś trzem osobom swoje efs? Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Najwidoczniej nie znasz konsekwencji takiego działania, a być może przekonasz się o nich na własnej skórze. Może to nawet dobrze...

Wysmyrane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi