Skocz do zawartości
diesel2117

Uszkodzona struktura modemu. Brak numeru IMEI.

Rekomendowane odpowiedzi

JustArchi
    Czemu masz nv_data.bin, a nie masz całego backupu /efs?

To jakaś nowa moda wybieranie pojedynczych plików? Opisałem w jednym z tematów które pliki ulegają modyfikacji i zdziwię Cię, ale równie dobrze możesz sobie ten plik wsadzić wiadomo gdzie, bo to jest jeden z przynajmniej ~10, które są konwertowane.

Ew. możesz ten plik podmienić, nadać prawa 777 i potwierdzić moje słowa, skoro sądzisz, że coś Ci to da.

Serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @jakub1602

Udostępniłeś trzem osobom swoje efs? Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Najwidoczniej nie znasz konsekwencji takiego działania, a być może przekonasz się o nich na własnej skórze. Może to nawet dobrze...

Wysmyrane z mojego GT-I9300

Ty się już przekonałeś?

Znam kilka osób co dzięki takiemu zabiegowi uzyskali z powrotem stary imemi nie wiem nawet jak to się udało.

A co mi ktoś zrobi z moim efs??

Ja mam imei zgodny z naklejką pudełkiem i umową

A gdyby samsung się odezwał to zawsze mogę wcisnąć im bajer ze jakiś program z trojanem miałem i wysłał wszystkie dane z telefonu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

No jestem bardzo ciekawy jak ktoś przywróci sobie IMEI cudzym efs'em, skoro dla każdego efs jest unikalny i zawiera przynajmniej kilkanaście unikalnych zaszyfrowanych plików.

Sami eksperci na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Ok, miałem nie odpisywać na ten post, bo jest to niezgodne z tym, co wyżej napisałem, ale niech będzie.

Ty się już przekonałeś?

Nie, nigdy nie byłem na tyle nierozsądny.

Znam kilka osób co dzięki takiemu zabiegowi uzyskali z powrotem stary imemi nie wiem nawet jak to się udało.

Really?

A co mi ktoś zrobi z moim efs??

Sytuacja może mało prawdopodobna, ale kiedyś miała miejsce podobna. Załóżmy, że wysłałeś mi swoje /efs. Przywracam je u siebie i mam Twój IMEI. Kupuję prepaida dzwonię na lotnisk o z alarmem bombowym, prepaida wyrzucam, przywracam swój stary IMEI, ewentualnie jego brak (null), i jestem czysty. Lotnisko zostało zamknięte, straty kilkudziesięcio milionowe, policja szuka sprawcy. Jak szukają? Po IMEIu. Ty, niczego nie świadomy, dzwonisz, smsujesz, masz aktywny telefon. Lokalizują Cię, a Ty tłumaczysz, że udostępniłeś komuś IMEI ;)

Inna opcja, ktoś przywraca sobie Twój IMEI, zgłasza go jako kradziony, a problemy masz później Ty. Między innymi dlatego nigdy nie podałbym swojego numeru na aukcji allegro, nawet pod pretekstem "czy telefon nie jest kradziony".

A to wszystko for fun, bo rzeczywistego winowajcy nie znajdziesz.

Ja mam imei zgodny z naklejką pudełkiem i umową

Ja też, tylko co z tego?

A gdyby samsung się odezwał to zawsze mogę wcisnąć im bajer ze jakiś program z trojanem miałem i wysłał wszystkie dane z telefonu :P

No comments​.

Widzisz, myślisz że przeczytałeś kilka poradników i znasz temat na wylot, a jednak jest zupełnie inaczej. I nie twierdzę, że ja wiem wszystko, bo to nieprawda, a zaraz pewnie napisałbyś podobny komentarz :) Robisz coś, a nie masz pojęcia jakie mogą być tego następstwa, a przy tym jesteś przekonany, że masz w tym rację ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest na forum siedza sami terrorysci oszusci i zlodzieje a tak poza tematem to mysle ze gdyby taki terrorysta chcial wywolac takie zamieszanie np. na lotnisku poszedl by do kiosku kupil zeton do budki telefonicznej i by wywolal alarm bo mniej zachodu by go to kosztowalo.

A tak poza tym wielkie dzieki jakub za CHEC NIESIENIA POMOCY. A z racji ze folder z plikami od jakuba nie pomogl to wywalilem go do kosza. A nawet jesli bym bardzo chcial to przekopiowanie obcego folderu efs nie zmieni imei (kopiowalem caly folder ktory zostal mi wyslany i imei wciaz byl 0049)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

@up

Ja to podałem jako przykład, który (dosyć podobny miał kiedyś miejsce). A jeśli uważasz, że przywrócenie kopii /efs nie zmienia IMEI, to nie wiem co powiedzieć. A ludzi którzy robią głupie rzeczy only 4fun znajdziesz wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to widocznie ja robie cos nie tak skoro kopiowalem caly folder a imei pozostawl ciagle 0049

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Ale chwila, przywracasz folder poprzez ręczne kopiuj wklej, czy jako backup przez recovery, ktool?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Probowalem na kilka sposobow 1 poprzez reczne kopiowanie poprzez root explorer 2 poprzzez skopiowanie folderu recznie utworzeniu backupa i przywroceniu przy pomoca narzedzia do backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich

Wczoraj odebrałem nowego galaxy s3 i jest mega problem....

wczoraj telefon działał normalnie, nic się nie działo bawiłem się nim do późna, a dziś rano nie mogłem go wybudzić, jak już udało mi się go zrestartować to restarty trwają prawie bez przerwy aż do teraz!

Zaktualizowałem go tylko wczoraj po wifi i było ok a dziś pracować się nie da. Uruchamia się w kółko, podziała z minute albo mniej i restart. Nie ma również żadnych dźwięków ani przy włączaniu ani dzwonka nic po prostu. Przed chwilą przywróciłem go do ustawień fabrycznych ale nic kompletnie to nie pomogło ciągle się restartuje, próbowałem od rana kies go zaktualizować ale ten program pomijając że najgorszy z jakim miałem do czynienia też nie potrafi go zaktualizować, robię kopie zapasową i od nowa pyta się czy chce zaktualizować.l...no szrocidło i syf jakich mało.

Zacząłem czytać o sudden death, o jakiś poprawkach ale kompletnie nie wiem co tu zrobić... telefon wczoraj wyjęty z pudełka... 1300zł...

XXEMG4 taka wersja oprogramowania widnieje teraz.

próbować instalować inny soft czy odrazu na gwarancje oddawać?niechce narobić większego gnoju.

ściągam obecnie taki

I9300XELLA_I9300XAELLA_BTU.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi