Skocz do zawartości
Yavriel

CM10 by Yavriel v0.14 / v0.15-NIGHTLY

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tak, wgrałem Nightly i po podkręceniu na 1248 chodzi bez przycięć ale:

Po podłączeniu modemu ciągle wisi informacja w PPP, że nie znaleziono modemu, ale modem ogólnie miga.

Raz na chwilę pojawiła się opcja połącz, ale wyskoczyło, że coś z ustawieniami i znowu połącz jest nieaktywne...

Ogólnie w ustawieniach opcja Sieci komórkowe nie działa jak również Informacje o telefonie, wyskakuje FC, a właśnie w tych pierwszych opcjach ustawia się modem i np. w romie Fatuma to działa i modemy chodzą bez zarzutu.

A szkoda, bardzo mi na modemach zależy, bo rom jest naprawdę super płynny.

Co się zmienia po włączeniu/wyłączeniu Phablet UI bo nie zauważyłem żadnych zmian...

Aha i Nova Launcher po naciśnięciu tylko zmienia odcień i nic się nie uruchamia, a wydaje mi się, że powinny opcje się włączać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia trzeba zrobić w samym widgetcie, jest przycisk konfiguracja i tam się podaje apn, hasła itd. Możesz też zaktualizować PPP Widget z marketu.

Phablet UI jest widoczne po restarcie.

U mnie otwiera się normalnie config launchera po kliknięciu na ikonkę ;) Można też ewentualnie skonfigurować go w Ustawieniach>Launcher

Edytowane przez Yavriel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy tak, PPP skonfigurowałem tak jak podaje Orange i niestety nic z tego, po restarcie urządzenia widzie jakby modem, ale po kliknięciu połącz nie łączy.

Spróbuję zaktualizować wersję PPP, al czy nie ma opcji, aby zrobić jak w stockowym romie? Żeby po podłączeniu samo łączyło itp.? Może coś z romu Yarvik trzeba skopiować, bo skoro tamto jest oficjalny JB, to na pewno wspiera obsługę modemów...

Phablet UI przypadkiem sprawdziłem, że po restarcie działa, al forum działa jak działa, więc nie mogłem posta edytować...

Mówię o ikonce Nova Launcher w menu, po prostu się nie otwiera.

Przy okazji dodam, że paczka na sensor w HWv1 działa bez problemowo :)

A i jeszcze, w Nexus 7 są dwa paski na górze, po lewej i po prawej, tutaj widze tylko po lewej, dlaczego tak jest, albo inaczej, od czego to zależy?

Edit.

Niestety nie ma dostępnej aktualizacji PPP, więc trzeba kombinować dalej.

Edytowane przez niesmialy1980

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, w menu nie działa, natomiast ta z pulpitu już tak.

Pracuję nad natywną obsługą modemów, ale na to potrzeba czasu. Dodatkowo, modem 3g który mam nie działa nawet na romach z obsługą (pewnie jest niekompatybilny), co więcej kabel OTG z którym kolega podrzucił mi tablet działa raz na 15 razy :/

Mi znalazło w markecie aktualizację PPP, z wczoraj bądź nawet dzisiaj.

W Nexusie są dwa paski bo tam jest android 4.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą logowałem do marketu i jest info, że zainstalowane, ale nie ma opcji aktualizacji.

Mogę na bieżąco testować wersję z obsługą modemów, bo mam ich kilka i każdy z nich działał na Fatum 1.4 wic wiem, co i jak powinno być.

Bo naprawdę jest ogromna różnica pomiędzy tą wersją a pierwszą 0.8 i chciałbym właśnie z niej korzystać, aczkolwiek modemy są mi niezbędne bo na uczelni na wielu piętrach nie ma wifi, a dostęp do neta w wielu przypadkach się przydaje, tym bardziej, że mam modemy, oraz sim z internetem, a niestety nie mogę na CM10 ich wykorzystać...

A wersja Nightly to to samo co 0.9a, ale z nowszymi źródłami tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wersji nightly jest tylko zaktualizowany kernel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

" co więcej kabel OTG z którym kolega podrzucił mi tablet działa raz na 15 razy :/"

Jak by powiedział, że on nigdy nie działa. Przecież ten kabel to u mnie ciągle trzymać trzeba, a w sumie w 100% przypadków jest tak że trzymasz to i tak po 30sek przestaje działać. Tak więc kablem OTG za wiele nie po testujesz sobie, bo on do niczego się nie nadaje:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli to ta sama wersja co 9a tylko ze zmienionym kernelem?

Nie było opcji aktualizacji PPP, ale odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i o dziwo z 1.2.4 zmieniło się na 1.2.5 (dziwne), ale niestety nic to nie dało, modem jak nie łączył się z siecią tak nie łączy, po resecie tabletu pokazuje czasami na chwile, że znaleziony, ale i tak nie łączy, tak więc niestety, to rozwiązanie nie zadziała...

Wydaje mi sie ze jakos wolno wifi chodzi, nawet z marketu wyjatkowo wolno pobieralo chrome.

Edit.

Potestowalem troche i faktycznie internet chodzi chyba najwolniej ze wszystkich obecnych romow. O ile dobrze pamietam w cm10 od huragna internet chodzil dobrze i laczyl sie z wieksza iloscia sieci niz fatum.

Edytowane przez niesmialy1980

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WiFi lepiej testować np. aplikacją speedtest, bo market różnie działa. Rano ściągało mi błyskawicznie a wieczorem potrafi zwolnić. Mimo to sprawdzę czy na pewno wszystko jest OK z wifi.

edit: Wifi działa u mnie w porządku.

Kernel jest stabilny, wstawię więc wersję 0.10. Tuż po instalacji, bez swapa, bez zram, bez kernel samepage merging, na domyślnych ustawieniach procesora i z kilkoma zainstalowanymi aplikacjami rom osiąga wynik ~4207 w najnowszym Antutu.

Edytowane przez Yavriel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi