Skocz do zawartości
gruszon18

Jaki ROM do gt540 pod recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.. Mam konkretne pytanie. Jaki Rom mogę wgrać pod recovery który jako tako obniży użycie baterii, nie będzie miał jakichś niszczycielskich błędów, i bedzie posiadać klawiaturę t9. Obecnie mam CyanogenMod 7.2.0 RC1 iwszystko było by jak najbardziej w porządku gdyby nie trzy drobne fakty. Brak możliwości zmiany dzwonka na wybraną przezemnie mp3. Zamiast marketu jest Sklep Play, przez co usługa naprawde zwolniła, o wiele dłużej się wszystko ładuje niż przy markecie. No brakuje mi tego t9. Oczywiście chodzi mi o to t9 co było w wersji np 1.6 czy też 2.1. Często zdarza mi się pisać jedną ręką, a na t9 jest o wiele szybciej niż na qwerty. Jeśli ktoś ma takiego roma proszę podesłać link ;] Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzxzxy

Temat dotyczący LG IME już jest na forum; http://forum.android.com.pl/f199/szukam-lg-ime-dziaa-ajae-cej-na-swiftdroidzie-81641/

Co do systemu, na którym będzie małe zużycie baterii; z dłuższymi odstępami między kolejnymi ładowaniami nie miał problemu CM7 AS IS Mur7ik'a, to samo SDSL'e na kernelu .29 miroslav'a. Możesz spróbować także CM7 lub AOSP 2.2.2 autorstwa naszego rodaka - pcfightera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje! Bardzo mi pomogłeś jeśli chodzi o klawiature.

Co do Rom'ów chodzi mi o konkrety, bo każdego Rom'a jest kilkanaście wersji, i w niektórych są jeszcze błędy. Mam jeszcze pytanie co do Google Play. Strasznie wolno mi się to wszystko ładuje. PRzy android market na zwykłym 2.1 nie było problemu z połączeniem, i elegancko śmigało. A tu ładuje się i ładuje. Czy jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Ci "2.2 AOSP v2.3 final" pcfightera. Przetestowałem praktycznie wszystkie dostępne romy pod swifta i ten dla mnie działa zdecydowanie najlepiej bez OC i swapa. Jedyny problem to czasami w wifi wyskakuje błąd więc trzeba przed włączeniem Wifi odpalić BT. Zresztą tu działa deep sleep z wifi więc nie trzeba go koniecznie wyłączać. Bateria trzyma zdecydowanie dłużej niż na SDSL. Po uruchomieniu jest android market który daje FC i trzeba samemu zainstalować sklep play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzxzxy
    Chciałbym przedstawić Wam prosty sposób, dzięki któremu nasz Android Market i YouTube zaczną szybciej ładować dane. Chodzi tutaj o zmianę serwera DNS w telefonie.

Potrzebujemy:

- programu "Set DNS", albo jego odpowiednika,

- root'a.

Jak wykonać operację?

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji zezwalamy jej na korzystanie z uprawnień SuperUsher'a, a następnie klikamy OK. "Google DNS" zmieniamy na "OpenDNS", a następnie potwierdzamy klikając "Apply".

setdnspng_rrspxqr.png

Gotowe!

Po skorzystaniu z aplikacji powinniśmy zaważyć różnicę w szybkości działania poszczególnych aplikacji ;)

Download:

https://market.android.com/details?id=uk.co.mytechie.setDNS

Albo dodajesz te linijki do pliku "build.prop" znajdującego się w "/system/":

# Google DNS Tweak
    net.rmnet0.dns1=8.8.8.8
    net.rmnet0.dns2=8.8.4.4
    net.dns1=8.8.8.8
    net.dns2=8.8.4.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie, dziękuje. To było naprawdę pomocne. Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Czy da się zmienić jakoś ekran kalibracji. Bo w obecnym Cyan;ie mam kalibrację z takimi czerwono białymi "tarczami strzelniczymi" i przez to nie moge dobrze skalibrować dotyku i nie moge sprawnie pisać ;/ Jeśli dacie i dotego rozwiązanie, to by było wszystko.

PS. Jak mogę zmienić bulid.prop? Gdzieś wycztałem że poprzez root explorera.. Ale jak chcę otworzyć ten plik to pisze "ten system plików jest tylko do odczytu"

Dobra już wiem co i jak, dzięki. Jeszcze tylko problem z kalibracją i cacy

Edytowane przez gruszon18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kalibracja nie działa poprawnie na żadnym androidzie oprócz oficjalnego. Te apki w nieoficjalnych androidach u mnie nic nie dają. Jednak ja używam klawiatury swype w której przeciągasz po kolei literki z wyrazu na ekranie i wtedy brak kalibracji nie przeszkadza. Tu masz o niej temat:

http://forum.android.com.pl/f604/swype-1-0-3-5809-oficjalna-beta-6032/

a tu opis jak ją zainstalować:

Swype | Text Input for Screens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi