Skocz do zawartości
maxidus

Więcej aplikacji w markecie - wymaga ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby widzieć więcej aplikacji w google play i rozwiązać część problemów z kompatybilnością aplikacji (to drugie nie zawsze się poprawia), trzeba wprowadzić zmiany w pliku build.prop zlokalizowanym w folderze /system.

Aby tego dokonać trzeba mieć prawa ROOTa.

Gdy ROOT już jest zrobiony, należy aplikacją Root Explorer lub podobną mogącą edytować pliki systemowe, znaleźć plik build.prop w katalogu /system. W trybie read-write (R/W - można go włączać i wyłączać przyciskiem na górze) trzeba przytrzymać plik palcem i z listy opcji wybrać "edit".

Teraz trzeba zlokalizować w nim cztery interesujące nas linie i usunąć ich zawartość po znaku "=".

Tak powinny wyglądać po zmianie:

ro.product.model=

ro.product.brand=

ro.product.name=

ro.product.device=

Teraz wystarczy uruchomić tablet ponownie i w google play nic się już przed nim nie ukryje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam się pod temat bo mam problem z ulubioną grą ”Plants vs zombies”. Oczywiście kupiona legalnie i na Sgs2 oraz NeoV działa bez zastrzeżeń natomiast mój tablet nie widzi jej w sklepie google. Apka instalowana z karty sd po instalacji poprawnie ściąga dane z netu ale przy próbie uruchomienia wywala do pulpitu.

Czy ktoś może wie jak zmodyfikować plik build.prop w tablecie Kiano Core 10.1 3G tak by Google Play widoczne było więcej aplikacji? Czy wogóle taka modyfikacja pozwoliłaby uruchamiać aplikacje teoretycznie widoczne w Google Play jako niezgodne z moim tabletem?

Wysyłane z mojego Core 10.1 3G za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kill3r

Najłatwiejszym sposobem jest wpisanie w tych polach ustawień z Tabletu Nexus 7. Dzisiaj tak zrobiłem i pod każdym z nowych softów widzę wszystkie gierki....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi