Skocz do zawartości
hydrus323

Jak zwiększyć "pamięć wewnętrzną"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwiększyć "pamięć wewnętrzną"

Witam. Ostatnio wyczytałem, że jest możliwość zwiększenia pamięci wewnętrznej (a raczej zamiana) w naszych J'otkach. Po co to? Jak wielu z was zauważyło, że J'otka nie czyta daty gier z kardy SD (zewnętrznej) tylko z pamięci wewnętrznej. Lecz trochę szkoda, że owa Pamięć wew. ma tylko 2GB i pomieścimy na niej mało plików etc.

Mod polega na zamiany odczytu karty SD z Pamięcią wewnętrzną. (Czyli na miejsce Pamięci wew. wskoczy Pamięć zew. a na Pamięć zew. wskoczy Pamięć wew.)

Wymagane:

- Root

- CWM oraz 30% baterii (dla wykonania kopii zapasowej systemu)

- Root Explorer

Uwaga! Nie biorę odpowiedzialności za to co robisz! Jeśli uszkodzisz sobie sprzęt nie obwiniaj mnie tylko siebie! Mod jest sprawdzony przeze mnie.

Następująco wykonuj:

Przed operacja wykonaj Backup systemu!

- Pobierz plik: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1519603&d=1354135277

- Wypakuj plik i wrzuć luźno na kartę SD

- Z poziomu telefonu kopiuj plik z karty SD do katalogu: system/etc ( Nadać prawa rw-r-r )

- Rebot i gotowe.

Minusy:

- Gdy podłączymy telefon do komputera połączeniem MTP odczytywana będzie tylko Pamięć wew.

- CWM (lecz nie sprawdzałem) będzie odczytywane z Pamięci wew.

Plusy: EDIT:

- Pamięć wew. (2GB) Służąca na przechowywanie Mod'ów, Rom'ów dla CWM (Jeśli CWM odczytuje Pamięć wew. 2GB) - CWM dalej odczytuje tylko i wyłącznie kartę pamięci SD (Pamięć zew.)

Mod działa na karcie pamięci 16GB class 10 ( u mnie ), nie wiem jak jest z kartą 32GB i niższymi.

Dziękuje za informacje od kyniu56

Pozdrawiam :)

Edytowane przez hydrus323
    poprawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a do czego jest CWM? I zrobić to na podstawie tego poradnika?

http://forum.android.com.pl/f725/st26i-root-cwm-xperia-j-240340/

Wszystko co mam aktualnie zainstalowane będzie śmigało po zamianie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root służy do dostępu plików systemowych telefonu. CWM służy do wygrywania plików .zip (pod CWM), montowania, kopii zapasowej systemu etc.

Jeśli wykonujesz tą operacje najlepiej wszystkie aplikacje które masz przeniesione do Pamięci wew. 2GB przenieś do telefonu by ich nie stracić.

Najlepsze rozwiązanie moim zdaniem, skopiuj wszystkie pliki z Pamięci wew. 2GB na kartę SD wykonując podmianę plików vold.fstab , wtedy będziesz miał odczyt z pamięci wew. 2GB na komputerze. Po prostu kopiuj wszystko co masz na pamieci wew. na komputer, poźniej podmien znowu plik vold.fstab by przenieść wszystko na Pamięć SD, na konie "znowu" podmień plik vold.fstab . Prosta logika

Edit:

W tym poradniku CWM jest tylko potrzebne dla kopii zapasowej. Jeśli chcesz zaryzykować po prostu wklej plik vold.fstab do katalogu i zrestartuj telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hydrus323 pominoles w tutku iz podmieniajac plik w systemie trzeba nadac prawa takie jakie ma orginalny czyli rw-r-r,bo nie zadziala,dodatkowo nie trzeba przed ta modyfikacja robic kopii systemu,wystarczy wykonac kopie orginalnego pliku w system zmieniajac prawa na np.rwx-rwx-rx root explorerem tak by sie nie zainstalowal po restarcie fona.w razie powrocenia do orginalnego stanu wystarczy przeniesc ten orginalny plik z powrotem zastepujac modowany i nadajac prawa rw-r-r i restart;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem trzeba zrobić kopie przez CWM. A jeśli by ten plik by jakimś cudem się uszkodził i użytkownik nie miał by dostępu do karty pamięci ani do pamięci wewnętrznej :P? To co wtedy?

I sorki zapomniałem o prawach :P Już poprawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlatego napisalem ze kopie orginalnego plku robimy w partycji systemowej do ktorej zawsze jest dostep o ile root explorer nie zostal przeniesiony do pam wew. i nadal mozna z niego korzystac w przypadku gdyby karta sd i pam wew. nie byly montowane co z reszta pisze z wlasnego doswiadczenia bo mi ten plik wczoraj [tez znalazlem ten temat]nie zadzialal dopiero inny plik ktory mi podlinkowal inny uzytkownik zadzialal jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na to wygląda, że Cie po prostu źle zrozumiałem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powinienem zrobic backup tego, co mam w tych pamieciach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak zrobić z tą pamięcią żebym mógł instalować na karcie sd gry/aplikacje wiec tak mam 4.0.4_11.0.A.3.18 wgrywałem roota ale nie wiem co dalej aktualnie go skasowałem bo nie wiem co i jak czy ktoś to może mi w jak najprostszy sposób wytłumaczyć co instalować po kolei żebym mógł zamienić tą pamięć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia czytania ze zrozumieniem. Root potrzebny do tej operacji. Resztę masz opisaną, raczej bardziej szczegółowo nie opłaca się pisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi