Skocz do zawartości
hydrus323

Jak zwiększyć "pamięć wewnętrzną"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie czy ktoś próbował tego sposobu na karcie 32GB? Poza tym nie widziałem żeby ktoś tutaj pisał o skutkach ubocznych takiego zabiegu. Nie zdarzało się nikomu żeby telefon zwalniał albo się zacinał? Pytam ponieważ niebawem chcę kupić J'tkę ale trochę zniechęca mnie mała pamięć a z drugiej strony boję się eksperymentować z telefonem.

nic sie nie boj to zupelnie bezpieczne i przynosi same ++++.jedyna rzecz ktora musisz zrobic to root.

---------- Post dołączono o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

nizszej klasy typu 4 tez daje rade,sam mialem zamienione pamieci w jce a teraz w sgsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja mam kartę 32 GB ADATA Class 10 i działa bardzo dobrze, nie ma mowy o żadnych spowolnieniach :)

Dzięki teraz jestem spokojniejszy :)

nic sie nie boj to zupelnie bezpieczne i przynosi same ++++.jedyna rzecz ktora musisz zrobic to root.

Nigdy nic takiego nie robiłem ale poszukałem w google jak zrobić ten root i wszystko wydaje się dość proste. Dzięki za odpowiedzi, gdy kupię telefon zrobię krok po kroku jak w temacie i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Dobrze by było gdybyś napisał jeszcze jaką masz wersje systemu.

1. Jeśli masz ICSa to polecam program "Unlock Root" Wystarczy podłączyć telefon do kompa, kliknąć "ROOT" w programie, wybrać jotke z listy podłączonych urządzeń (jeśli masz podłączoną tylko jotke to tylko ona będzie pokazana) i po chwili masz roota.

2. Jeśli masz JB w wersji 11.2.A.0.21 to polecam ten poradnik:

http://forum.android.com.pl/f779/poradnik-prosty-sposa-b-na-zachowanie-root-po-aktualizacji-ota-do-jelly-bean-278747/

3. Jeśli chciałbyś mieć roota na najnowszej kompilacji 11.2.A.0.31 to polecam ten poradnik:

http://forum.android.com.pl/f779/zrootowany-11-2-a-0-31-autorstwa-gavster26-adrenalinea-engine-304952/

Jeśli zdecydujesz się na sposób 2 lub 3 to tutaj masz poradnik jak flashować jotke:

http://forum.android.com.pl/f779/flashowanie-xperii-j-274635/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie sprawdziłem, wersja 11.2.A.0.21. Czyli pozostaje mi nr 2. Wielkie dzięki za poradniki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raizzo
    Napisano (edytowane)

Czy da się coś zrobić aby telefon był w ogóle wykrywany przez PC z tym modem? Teraz wykrywa sprzęt ale PC companion oraz sam system nie wyświetla telefonu.

Jtka z CM 10.

@edit

Dodatkowy problem, gdy pobieram aplikację, która wymaga karty pamięci np. GPS CoPilot to na start dostaje info, że nie mam karty pamięci i aplikacja się wyłącza.

Edytowane przez raizzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Mod polega na zamiany odczytu karty SD z Pamięcią wewnętrzną. (Czyli na miejsce Pamięci wew. wskoczy Pamięć zew. a na Pamięć zew. wskoczy Pamięć wew.)

Nie prościej napisać, że pamięć wewnętrzna i karta SD mają zamienione punkty montowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, mam w tej chwili zrootowany Xperia J. Aplikacje tylko systemowe + FX i Titanium Backup (pro).

Które foldery i pliki muszę skopiować z mnt/sdcard na mnt/ext_card żeby nie zauważył podmiany i uruchomił się prawidłowo po zresetowaniu? I czego nie kopiować, gdyż pliki .xml są także na karcie ext_card;/

Na sdcard są w tej chwili foldery:

.android_secure (pusty)

Android z podfolderem /data a w nim dane aplikacji (to chyba na pewno)

LOST.DIR (pusty)

recovery (pusty)

i 2 pliki: customized-capability.xml default-capability.xml

CWM jest do tego wymagany? W razie czego ściągnąłem, ale nie instalowałem.

Nie prościej napisać, że pamięć wewnętrzna i karta SD mają zamienione punkty montowania...

Czy nie wystarczy w takim razie zamiana nazw sdcard i ext_card w explorerze?

Jeszcze jedno pytanie: po podmianie jeśli w menu Ustawienia odłączę kartę SD aby ją wyjąć, czy zostanie odłączona karta micro SD czy pamięć wewnętrzna 2GB?

Edytowane przez Abrimaal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem wszystko jak w poradniku ( z pominięciem backupu systemu ) skopiowałem plik restart telefonu. teraz nie czyta mi karty pamięci a pamięć telefonu się nie zmieniła.

mam zablokowany bootloader może to mieć znaczenie ?

może ktoś mi podesłać nowy plik vold.fstab dla tego telefonu i systemu ? albo napisać co mam zrobić żeby to działało ?

mój system

4.0.4

4.1.B.0.431

WT19i ( LWW)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Które foldery i pliki muszę skopiować z mnt/sdcard na mnt/ext_card żeby nie zauważył podmiany i uruchomił się prawidłowo po zresetowaniu? I czego nie kopiować, gdyż pliki .xml są także na karcie ext_card;/

Jeszcze jedno pytanie: po podmianie jeśli w menu Ustawienia odłączę kartę SD aby ją wyjąć, czy zostanie odłączona karta micro SD czy pamięć wewnętrzna 2GB?

Odpowiem sam sobie, dla potomnych :)

Jeśli na wewnętrznej karcie SD są jakieś apki, to po podmianie i tak znikną. Zalecam użyć Titanium Backup, zrobić kopię wszystkich aplikacji z karty, a najważniejsze (SuperSU, Titanium, FX czy inny root explorer muszą być w pamięci wewnętrznej (internal) - nie na sdcard). Skopiowałem wszystko z sdcard na ext_card i podmieniłem wpis w vold.stab. Reset i ruszył bez problemu.

Co do odłączania karty, to niestety odłączana jest pamięć 2GB, będąca teraz ext_card. Można jednak wyjmować zewnętrzną kartę po wyłączeniu urządzenia.

W tych 2 GB pozostał backup aplikacji i danych zrobiony przed podmianą i warto go w tym miejscu zostawić. Czyli przed zabiegiem ustawić w Titanium sdcard jako miejsce dla kopii, zrobić pełny backup, podmienić wpis, zresetować.

Żeby przywrócić odinstalowane apki, trzeba teraz przestawić w Titanium, że kopia znajduje się na ext_card (czyli w 2GB). I najlepiej niech ta kopia sobie tam siedzi, to w końcu pamięć urządzenia. Po przywróceniu usuniętych aplikacji ustawiamy folder kopii Titanium na sdcard, robimy nową kopię (opcjonalnie), a tamta na ext_card zostaje w razie czego, gdyby któraś apka po aktualizacji nie chodziła tak jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam stockowy ROM 11.2.A.0.31 i chcę właśnie zamienić tą pamięć, od czego mam zacząć? Czy sam root na stockowym ROM'ie starczy czy muszę zmieniać softa? No i jaka karta minimalnie się nada do tej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi