Skocz do zawartości
Fer

Nexus 4 - sprzedaż światowa to żart?

Rekomendowane odpowiedzi

Fer

Dziś kolejny raz można było przeczytać o tym jak to wszystkie Nexusy w mgnieniu oka zostały wyprzedane w UK i Niemczech. Uważam to za skandaliczne postępowanie Google.

Uważam, że jest to wina głównie wyboru LG jako producenta Nexusa. Myślę, że LG nie nadąża z jego produkcją i nie traktuje go jako priorytetowego produktu, a którym być powinien idąc na umowe z Google. To jakiś komiczne żart, że telefon zamiast być sprzedawany na bieżąco, jest sprzedawany falami i to z wielkim wyczekiwaniem każdej kolejnej.

Uważam, że HTC, Samsung, Sony czy nawet Motorola poradziłyby sobie lepiej z tym przedsięwzięciem i sprzedaż była by równie wysoka przy zachowaniu zdrowego czasu oczekiwania na kupiony produkt. A nie jak to czasami bym 5-8 tygodni.

Google samo sobie strzela w stopy. Nie wiem, czy to zamierzone działania mające napompować reklamę Nexusów, że "ah znów wszystkie wyprzedane, jakiż to on cudowny (a taki cudowny to też nie jest - tylko, że tani)", czy to rzeczywiście poważne problemy z produkcją i czekaniem na producenta. W każdym bądź razie jest to naganne, że Google nie dośc, że nie radzi sobie ze sprzedażą 2-3 produktów, to nie uruchamia nadal sprzedaży online w tak dużym kraju jak Polska a przecież Google spokojnie może znać nasz rynek i dając dobrą cene, zarobiło by sporo na nowych Nexusach.

Dziękuje za uwage, dyskusje mile widziane. Przestrzegam, by nikt nie prowadził tu potyczek słownych, bo inaczej mod zamknie temat mimo, że to OT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol19

Widzę, że strasznie hejtujesz lg, w samym wątku o nexusie można było wyczytać, że to przez lg, się grzeje, przez lg jest coś, i coś, że gdyby samsung czy ktos inny produkował nexusy było by dobrze. Nie wiem, zrobili Ci coś? Urazili Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fer założyłeś ten temat, by sobie pomarudzić o lg, czy żeby wyjaśnić, czemu jest taka sytuacja? Bo się nie określiłeś. Lg nie wyrabia z produkcją i tyle, koniec tematu. Przyszłość pokaże, czy google znów będzie współpracował z lg, czy wybierze innego producenta.

Sent from my LT15 using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno to Google nie zamówiło odpowiedniej ilości sprzętu...

Google nie spodziewało się takiego zainteresowania Nexusem 4 - StrefaMobile.pl

Jeżeli to prawda, to nie winiłbym LG, bo nie jest tak, że LG może teraz w tydzień nadrobić braki. Jak ktoś orientuje się trochę w Supply Chain Mangemencie, to wie jak to wygląda od środka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fer

Mnie nie zrobili nic, ale zrobili tysiącom, którzy czekali na aktualizacje przez co wyrobili sobie złą sławę a sprawa Nexusa chcąc nie chcąc i czy pośrednio czy bezpośrednio tą sławę utrwala. Założyłem wątek, bo mi wolno. Jakieś ad persona jeszcze lolu?

Skoro raz mówi się, że wina Google, raz że LG nie wyrabia, więc to, że nie wyrabiają to strata dla nich i dla klienta, bo nie może kupić.

Założyłem wątek, bo sprzedaż nie przebiega jak powinna. Google, jeśli twierdzi, że nie przewidział takiej sprzedaży, to dla nich pracuje w tej kwestii jakiś idiota. Skoro sprzęt jest tani, jest na tą cene niespotykanie dobry to logiczne jest, że sprzedaż będzie ogromna. Android już wyrobił sobie marke i nie jest kojarzony z telefonami z Eklerką.

Zamiast skupiać się na mnie, może piszcie na temat. Napisałem ogólnie, bo to jest temat, rzeka a że chce z kimś pogadać konkretnie, czy są też osoby, których irytuje ta sprzedaż, to po to jest forum co nie? A nie mam zamiaru nabijać postów bez sensu w newsach.

I jak pisałem, jak komuś sie nie podoba co piszę to nie każe mu tego nawet czytać, ale jak już ktoś przeczyta to prosiłbym o pisanie na temat Google,LG, Nexus i swoje zdanie na ten temat. A jak lolu tak LG Ci się podoba to sobie załóż temat w OT pod nazwą: LG potentat Androida i opisz w nim jakie LG jest cudowne.

jeszcze jedno @lol19, a ty bronisz tego LG wyłącznie, dlatego, że masz LG? ;) Wiesz, argument przedszkolaka. Bo ja LG tez miałem i to nie jedno a 3 różne i na temat LG od strony softu dobrego słowa nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Joshin

Dla mnie najbardziej niezrozumiale jest to ze sprzedarz nexusa obecnie odbywa sie tylko w uk i de, gdzie hiszpania i francja ktore teoretycznie maja dostep do tego telefonu bezpossrednio z gp?? Juz nie mowiac o czasie oczekiwania ale przynajmniej mogli dac cos na styl ameryki, ze mozna zamowic ale trzeba czekac... przynajmniej mialo by sie ten komfort psychologiczny ze 'juz sie zamowilo' teraz tylko wyczekiwac na maila.

Enviado desde mi U20i usando Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - dokładnie, pod tym kątem to są niezłe jaja. Popyt jest ogromny z tego co widać na różnych forach i ogólnie w internecie.

Edit - na Google+ szef brytyjskiego oddziału Google napisał, że problem wynika z rzadkich i skąpych dostaw od LG :)

Edytowane przez Yoshihiko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden zwala winę na drugiego? Nieważne, ważne że sprzęt jest nowoczesny i stosunkowo tani, a wyczekiwanie na niego kilka tygodni, by móc go kupić, dodaje mu tylko prestiżu (mimo niskiej ceny nie każdego stać na taki sprzęt, a jeśli go chcesz, musisz swoje odczekać). Jeśli miałbym go zamawiać, nie miałbym nic przeciwko oczekiwaniu na niego 6 tygodni, ostatnio tyle czekałem na parapety pod wymiar. Podkreślam, że jest to tylko moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

LG dostarcza w takich ilościach, w jakich zamówił Google. Poprzednie modele nie cieszyły się ogromną popularnością. Może nie spodziewali się aż takiego zainteresowania. Jest to trochę frustrujące, zgadza się, ale co zrobić... Trzeba czekać :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, co zrobić, trzeba czekać. Ważne by w przyszłości wyciągnąć wnioski i nie popełniać tych samych błędów, a wyciągnąć wnioski w tym przypadku powinno google.

Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x