Skocz do zawartości
riddick81

Problem z konfiguracją konta gmail

Rekomendowane odpowiedzi

awygo
    Chcę skonfigurować konto gogle moje, ale po wpisaniu loginu oraz hasła i odczekaniu chwili z napisem logowanei wyskakuje mi komunikat, że brak połączenia sieciowego. może byćto tymczasowy problem lub karta SIM może być nie przygotowana do usługi transmisji danych. Spróbuj ponownie po nawiązaniu połączenia. Jak mogę rozwiązać ten problem?

W jakiej sieci Kolego? Miałem podobny problem w Playu po zainstalowaniu SMS-a konfiguracyjnego. W salonie Playa powiedzieli, że te SMS-y zawierają błędy.

W ustawieniach sieci powinno być:

Nazwa: internet

APN: internet

Teraz pomyka, ale za nieudane próby połączenia z kontem musiałem oczywiście zapłacić. Play przyznał się do błędu, ale kaski nie odda, bo nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U kolegi też tak było na karcie play. Konto poczty skonfigurowałem mu na mojej z plusa, a później dodałem apn na play ręcznie i wszystko mu działa do tej pory z jego kartą

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fabik

mam pytanie które jest zbliżone do tematu chciałem dodać 2 konta gmail w synchronizacji ale wchodzę w ustawieniach-> synchronizacja danych ale nie ma opcji "dodaj konto" soft jaki mam to 1.6 z O2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomogło. Telefon mam w Orange. Włączoną mam opcje sieć komórkowa(nie wiem czy przydatna jest ta informacja). Po internecie serfuje bez problemów,a synchronizacji nadal nie mogę przeprowadzić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk
    Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomogło. Telefon mam w Orange. Włączoną mam opcje sieć komórkowa(nie wiem czy przydatna jest ta informacja). Po internecie serfuje bez problemów,a synchronizacji nadal nie mogę przeprowadzić :(

Nieraz dopiero po którymśtam (w moim przypadku po trzecim) przywróceniu pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie to najlepsze rozwiązanie :) Ja się dziś naczytałem, nakombinowałem. Próbowałem różnych teorii co tu na forum znalazłem i na innych. Wyciąganie i wkładanie karty, wyłączenie jakiś aplikacji, restart, nawet wyłącz i włącz po godzinie, wyczyść pamięć telefonu... Tylko przywrócenie ustawień fabrycznych. Swoją drogą, pierwszy raz w życiu mam androida, kupiłem sobie używany telefon. Zawsze myślałem, że android jest super, bo to pewna wersja linuxa a nie gó..ego windowsa a już tyle dziwnych wad w nim widziałem. Jak by chociaż ten błędny komunikat o problemie z połączeniem i tysiące ludzi pewnie restartują router. Może niektórzy czepiają się swoich operatorów internetu...

Powinien sam dobrze diagnozować telefon o co kaman i podawać właściwy komunikat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi